Sari la conținut
Forum Roportal
voicudan

Ginseng contra caderii parului

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si io o intrebare... sunt un mascul la 26 de ani si ma cam deranjeaza firele rebele de tot (adica cele care pleaca definitiv de la mansarda). :doh: Am luat cateva fiole din produsul Ginseng contra caderii parului...

 

http://www.pcfarm.ro/produs/2659/Tratament...ului-cu-ginseng

 

Acuma, pe prospect zice ca se pune o fiola la o saptamana. Eu sunt cam derutat! :stars: Fiolele de la Vichy (cu tratament medicamentos) se pun o data pe zi, cele de la Ducray se pun de doua ori pe zi, etc. Numa' astea sunt o data pe saptamana :stars: Cum vine asta?

 

Si daca le iau mai des, ce se poate intampla? :stars:

 

Mersi mult pentru eventualele raspunsuri, si nu va suparati ca pun prea multe emoticonuri, ca asa ma exprim eu... :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai ce sa se poata intampla? Ori pleaca de tot ori nu mai pleaca deloc. :stars: .

Dar produsul romanesc,cel de la Hofigal,l-ai incercat?

Pe langa faptul ca opreste caderea parului il si regenereaza,cresc fire noi :stars:,de Chelstop vorbesc.Iar pretul este ca nici nu-l vezi. :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parul cade de cele mai multe ori din cauza lipsei de vitamine din organismul nostru. Daca reusim sa  ne suplimentam corpul cu vitaminele care trebuie  atunci si sanatatea scalpului va fi una foarte buna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vitamine, 'balsamuri', dar nu a pomenit nimeni de calvitia ereditara, care din cate stiu se manifesta prin atrofierea vaselor de sange care alimentau foliculii de par, si nu trece cu ulei de ricin si vitamine de la supermarket.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si folixin poate ajuta ca are  vitamine ce  cresc vitalitatea firului de par, dar cel mai important e sa se faca un control dermatologic si hormonal inainte pentru a se afla cauza care duce la caderea parului. Poate sa nu fie de la deficienta de vitamine....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am inceput sa iau ca sa nai opresc din caderea parului un supliment  Halier. Nu prea am incredere dar sper sa ma ajute si sa reusesc sa mai stopez din caderea parului pentru ca e frustrant sa vezi cum iti cade parul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da' de ce nu lasi oamenii sa ia Ginseng pentru podoaba capilara?  Ca ala e bun la orice....face si ochii albastri si piciorul mic.

Exact cat ajuta si Aloe Vera pentru nu stiu ce conditie daca se bea zilnic cateva pahare din acea zeama scarboasa  :haha:

Si acel suc se poate unge pe cap, pe tot corpul, se poate bea, pune pe ranile dupa operatie ca doar acolo ajuta si tine pielea hidratat.  Rau nu face dar nici mult bine!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ginsengul poate spori circulatia sangvina.. Este un tonifiant bun si are mai multe efecte benefice. Circulatia sangvina sporita este buna si pentru viata sexuala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×