Sari la conținut
Forum Roportal
Crista Ioan

Cum te aperi de "raul" si vrajile trimise dupa tine?

Postări Recomandate

Cum te aperi de vocile care te striga in casa?De "cine " suna la usa si de fapt nimeni nu e acolo...

 

depinde ce striga vocile in casa . ai incercat sa asculti ce spun ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi striga numele meu...cu vocea mamei .....pe mama o striga cu vocea mea...

 

Vocea care ne striga prin casa e doar una din probleme....de aproape 2 ani pocneste mobile in casa unde locuiesc si tv-urile.....si daca merg in casa altor persoane se "muta" fenomenul..."pocneste" televizorul, monitorul si mobila(asta mai rar).......la apartament suna soneria...un clinket simplu...si nimeni nu e la usa ....(mentionez ca locuiesc intr-un bloc cu vodeo interfon si nu poate intra nimeni fara acces, mai ales vecinii mei sunt numai 2 si sunt plecati)....probleme in afaceri....mai ales dupa ce "suna" la usa se declanseaza o serie de ghinioane in afacerile care le derulez iar daca nu imi afecteaza activitatea profesionala.....ma "ataca" pe partea sentimentala....scandal cu familia...cu prietena....probleme de sanatate.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

mai asteapta pana vine popa cu botezul si zii si lui asta inseamna simbata .. duminica .

 

poti aprinde o candela , betigase parfumate si zi cateva rugaciuni in casa daca poti sa faci asta cu toata familia si mai bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pot fi doua cauze... conflicte majore in campul energetic propriu sau entitati aflate intre dimensiuni care nu isi gasesc linistea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu cred ca e ceva legat de energie. Fenomenul cu pocnitul lucrurilor (mai ales daca functioneaza pe baza de curent electric) il traiesc si eu in mod constant, si intr-adevar "se plimba" dupa mine oriunde ma duc. In fiecare casa in care am locuit, si e un lucru observat ani de-a randul, se arde macar un bec pe saptamana and sunt eu in camera. S-a intamplat uneori cand eram foarte nervoasa, a pocnit becul. Odata zici ca e coincidenta, cand treci de a treia oara, deja nu mai e.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Voi chiar vorbiti serios cu chestiile astea? Ati numarat secundele din momentul in care bate la usa si cind deschideti. Putina obiectivitate. Sau daca vocile nu sint de la vecini, muzica lor, altceva. Daca sint spirite...brrr. nu va fericesc. Nu-i a buna. Beti o cafea repede, si la gimnastica.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:> Se cheama demonologie,taicule!Zgomote,mirosuri urite,becuri care pocnesc,aparatura care se defecteaza...alea,alea...

La biserica cu voi!Ani de zile de foame neagra si izmene rupte in genunchi. :) Fara gluma...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eficacitatea magiei implica credinta in magie , iar aceasta credinta se prezinta sub trei aspecte complementare:

1. Credinta vrajitorului in eficacitatea tehnicilor sale

2. Credinta "victimei" pe care o persecuta in puterea vrajitorului

3. Increderea si exigentele opiniei colective

No.. de aici deduci tu cum trebuie sa te aperi 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×