Sari la conținut
Forum Roportal
whosyourdady

Gala desenatori.ro 2009

Postări Recomandate

c-asai frumos la sfarsit de an, sa tragem linie si sa vedem ce-a fost.

Iata ce propun: sa ne dam cu parerea si sa decernam premii pe diferite sectiuni cum ar fi:

cel mai bun desen, cel mai bun portret, cel mai bun debut al unui desenator, cel mai bun desen anime, cel mai bun peisaj, cel mai interesant desen, cel mai funny, cel mai bun/activ/popular desenator, cel mai bun desen cu Michael Jackson (daca tot a fost moartea lui anul acesta), etc...

 

Astept opinii...

(si ca sa va fie mai usor sa cerneti doar pentru anul 2009, selectati din stanga la DATA: AN)

Haideti la jurizat! n-as vrea sa fiu singurul care decide :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Desi avem de ales printre foarte multe desene bune si vor fi destule care vor fi trecute cu vederea,

eu zic fiecare sa vina cu cate o nominalizare-doua la ce sectiune va trece prin cap.

Alegerea nominalizarilor va dura pana marti, 29 decembrie, iar din 30 decembrie sa incepem sa votam optiunile.

Astept in continuare pareri de-ale voastre.

Iata propunerile mele (pana acum):

 

- cel mai bun desen reprezentand un personaj/film:

996557.jpg1017651.jpg1151885.jpg

Vampire-Girl-Mady____________red_girl____________bandytanko

 

- cel mai bun debut al unui desenator in 2009: pentru ca toti crezusera ca s-a intors stroggos, o nominalizez la aceasta sectiune pe

638575.jpg mika.

alte debuturi demne de mentionat: antalys_ali, si_ce, Khaarsha, mai ziceti si voi...

 

- cea mai buna revenire:

1203368.jpg blu_design

 

- cel mai original desen:

660474.jpg836887.jpg

Teodorika____________razana

 

- cea mai buna colaborare:

1173150.jpg Cimmaron & Selinadie

- acelasi desen il nominalizez si la cel mai bun portret

ca un hint: uitati-va peste portretele utilizatorului Marija, eu nu m-am putut hotari pe care din ele sa le nominalizez :spiteful:

 

- cel mai bun desen interactiv:

1213725.jpg Selinadie

de mentionat si filmuletul lui cimmaron

 

- cel mai bun desen anime:

1008101.jpg gothic_Uchiha_Hinata

 

- cel mai bun desenator in 2009: pentru ca desenul si muzica merg mana-in-mana, pentru ca to live is to love si pentru tributul adus unui artist (M. Jackson) si nominalizarea mea e tot

1126333.jpg Selinadie

 

Haideti cu propuneri: cel mai bun desen cu un peisaj, cu natura statica, cu animale etc...

Editat de whosyourdady

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Teodorika, ai cont pe devART?Shi mai intai acesta este singurul site unde ti-ai postat creatia ta ,,originala''?

 

Desi nu sunt un mare desenator online am o veste proasta pentru Teodorika shi desenul cu care a fost nominalizata tocmai pentru ca deseneul nu este original shi cred ca este o copie dupa desenul acesta http://shimoda7.deviantart.com/art/Prisone...my-own-33234157

Daca Teodorika are vreo dovada impotriva sa zica ceva

 

,,Prizoniera propriei mele creatii'' de Teodorika - http://www.desenatori.ro/desen-660474.htm

 

 

,,Prisoner of my own" by *shimoda7 on devART - http://shimoda7.deviantart.com/art/Prisone...my-own-33234157

 

Uitati-va atent la cele 2,chiar shi semnatura este in acelasi loc,stanga jos, decat ca lucrarea cea originala adaugata pe devART in May 13, 2006 scrie Henrik.Dati click pe desenul de pe devART ca sa il vedeti mai indeaproape.

PUTETI OBSERVA INCA DE LA INCEPUT CA IN CREATIA LUI *shimoda7 ESTE MAI BINE LUCRAT,UMBRIT,COLORAT,MANA ESTE MAI PAROASA,ESTE ALT NUME SCRIS DE 2 ORI ,CREIONUL ESTE MAI SUBTIRE

 

Fratilor cititi ce am scris mai sus bine de to shi nominalizati pe altcineva pentru cea mai originala creatie,in primu rand ca nu e originala shi dupa parerea mea e furaciune :stars: :stars: :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Este o idee foarte frumoasa. Eu votez desenul de la categoria "interactiv" al lui Selinadie deoarece este foarte fin lucrat, pare o poza. De fapt, toate desenele nominalizate sunt extraordinar de frumoase, dar acela mi-a luat intr-adevar rasuflarea. Este pacat ca lucrarea Teodorikai risca sa fie scoasa din concurs, dar, daca s-a descoperit ca desenul nu este original (si intrase la cateogria "originale") , atunci nu am nimic de comentat. Succes tuturor! :stars:

Editat de Mashime

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×