Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt cu un tip de aproape 2 luni...la inceput a fost totul ok....intr'o seara,exact cand am facut 3 saptamani de cand ne'am combinat,am iesit in oras la un suc si dupa am stat putin in masina...spune el, "k s'a lasat dus de val" si nu s'a putut abtine de la anumite chestii...i'am zis sa inceteze si am plecat aproape plangand.....knd am ajuns intrat in casa i'am dat un sms si i'am zis sa isi ia adio de la mn...mi'a zis k sa nu ii fac asta,k ma iubeste,etc...i'am zis k nu mai are cale de intoarcere,eram foarte hotarata...a doua zi mi'a dat sms de dimineata si m'a intrebat la cat ies de la scoala...i'am zis ora si a zis k ma asteapta sa imi dea ceva....prima data nu i'am zis sa nu ma astepte k nu mai avem ce vorbi dar pana la urma ne'am intalnit...m'a condus pana acasa si knd am ajuns la colt la strada la mine mi'a spus sa ii dau mana....i'am dat'o si mi'a pus in mana un "saculet" in care erau un colier,o bratara si o pereche de cercei de argint...chestia asta a facut'o aproape plangand...ii tremura vocea foarte rau...l'am sunat si i'am multumit inca odata....si mi'a zis k acel cadou era ptr cand faceam o luna....dar daca s'a intamplat asa........mi'a jurat k ma iubeste si k nu vrea sa ma piarda....in fine....ne'am impacat........pe 25 dec facem 2 luni........de vreo saptamana,doua,se comporta cam rece cu mine....se fereste de mine.....nuj ce sa mai cred....vreau sa ii spun k simt nevoia sa luam o pauza si nu stiu cum...ptr el knd spui "vreau sa luam o pauza" spui "vreau sa ne despartim"...si....chiar nu stiu cum sa ii spun.........va rog sa ma ajutati cu un sfat... :tease: :D :cry: :P ;) :) :) :)

Editat de Diavolitza59

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana vei primi sfaturile solicitate ,sunt nevoit sa fac intai o atentionare: Asa numitul limbaj de mirch adica specific chat-ului, este interzis ,dupa cum poti citi in regulamentul forumului.

Daca esti amabila sa ai in vedere, ar fi bine ,in caz contrar mesajele vor fi invizibilizate.As aprecia daca si acest prim mesaj l-ai corecta prin editare.Este ceva mai greu de scris mai ales daca exista obisnuinta de chat ,dar din respect pentru userii care nu sunt familiarizati cu acest tip de comunicare, a fost adoptata aceasta regula.

 

 

8. Este interzisa folosirea prescurtarilor de chat: "sh" , "tz", "k" , "dak", etc. Puteti folosi diacriticele.

De asemenea, este interzisa postarea de mesaje monosilabice (exceptie face aria de jocuri) si care contin doar emoticonuri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai, hai sa iti zic eu cum... Aaa... Ce-ar fi sa il lasi tu in pace ? Ca pe tine te doare in cot de el si ii creezi sperante aiurea. Si pana la urma tot el o sa iasa sifonat. Asa ca fii buna (stiu ca nu sta in caracter rasei voastre, nici macar cand sunteti mici) si lasa-l in pace.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa ca fii buna (stiu ca nu sta in caracter rasei voastre, nici macar cand sunteti mici) si lasa-l in pace.

 

Poate ar fi bine sa te gandesti bine inainte sa scrii. Sau sa iti versi frustrarile in alta parte.

1. generalizezi

2. jignesti in mod absolut gratuit si nu numai pe initiatoarea topicului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poate ar fi bine sa te gandesti bine inainte sa scrii. Sau sa iti versi frustrarile in alta parte.

1. generalizezi

2. jignesti in mod absolut gratuit si nu numai pe initiatoarea topicului.

Nu am folosit cuvinte urate, nu generalizez si nu jignesc. Nu implic rautatea intentionata a cuiva, implic doar faptul, evident dealtfel, ca atunci cand nu iti pasa de cineva dar te gandesti cum sa fii o persoana buna ca sa nu il ranesti, nu e sub nicio forma cinstit sa dai sperante false si sa te intrebi - ma, ce sa fac eu cu asta ?

Raspunsul e simplu, sa nu faci nimic, sa il lasi in pace. Asta face un om bun si cinstit si in felul asta protejezi sentimentele cuiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

15 ani.........

 

Mai, hai sa iti zic eu cum... Aaa... Ce-ar fi sa il lasi tu in pace ? Ca pe tine te doare in cot de el si ii creezi sperante aiurea. Si pana la urma tot el o sa iasa sifonat. Asa ca fii buna (stiu ca nu sta in caracter rasei voastre, nici macar cand sunteti mici) si lasa-l in pace.

mai nu ma doare in cot de el...tin la el...dar simt k cv nu e in regula...parca vreau sa iau o pauza...dar parca nu vreau...sunt confuza.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

El? Nu, ca eu vreau sa stiu.

Deci, el cati ani are? Asta este foarte important.

Eu is o mamaie seriosa si curioasa.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu am folosit cuvinte urate, nu generalizez si nu jignesc. Nu implic rautatea intentionata a cuiva, implic doar faptul, evident dealtfel, ca atunci cand nu iti pasa de cineva dar te gandesti cum sa fii o persoana buna ca sa nu il ranesti, nu e sub nicio forma cinstit sa dai sperante false si sa te intrebi - ma, ce sa fac eu cu asta ?

Raspunsul e simplu, sa nu faci nimic, sa il lasi in pace. Asta face un om bun si cinstit si in felul asta protejezi sentimentele cuiva.

 

M-am referit STRICT la partea pe care am citat-o. Femeile nu fac parte dintr-o rasa diferita, sunt oameni, la fel ca si barbatii. Nu toti barbatii sunt porci. Ma insel?

Nu e nevoie sa folosesti cuvinte urate ca sa jignesti. Think about it!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×