Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Fiecare e liber sa faca ce vrea. Eu unul sigur n-am sa ma vaccinez ca nu vad nimic bun in toata treaba asta si nu cred ca am sa ma imbolnavesc. Singurul lucru de care e posibil sa ma imbolnavesc este o alergie teribila sa subiectul asta, ca prea e discutat la toate colturile. :doh:

Apropo'...De ce "porcina"? Eu n-am auzit sa se fi imbolnavit vreun porc pana acum - ma refer la animal, desigur. ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca va creste mortalitatea, va trebui. Dar nu sint sigur ca nu mor chiar cei vaccinati, si se tace.

spunea cineva din Canada ca a fost acolo scandal mare. Au murit oameni de la vaccin si au intrat in soc anafilactic. Acolo a fost obligatoriu. Se pare ca au renuntat

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lupini ai dreptate 99%.

1% ala este urmatorul: Coada a fost exact acum o saptamana ,sambata trecuta,cand afluenta de oameni care au dorit sa se vaccineze,influentati bine inteles de campania agresiva,a depasit toatre asteptarile.A doua zi,adica duminica trecuta, la Institutul Bals ,m-am vaccinat in 15 minute ,din care 5 am stat la coada si 5 minute am urcat scari ,am semnat si mi-am recuperat buletinul.

Sunt convins ca este 99% afacere dar este si un 1% de pericol.De murit sunt sigur ca nu mor eu asa usor ,dar ce m-a convins, a fost stirea ca din momentul declansarii campaniei nationale de vaccinare gratuita, prin medicii de familie,cine are medic de familie si nu se vaccineaza,daca contracteaza virusul si ajunge la spital,este foarte probabil[nu stiu daca a fost data ordonanta de urgenta pana acum dar urmeaza]sa fie obligat sa plateasca spitalizarea si cheltuielile medicale cu tratamentul.

Tot cand m-au lovit la buget m-au convins fratilor.

Pai mai bine cobai,tepuit si intepat ,dar sa nu se atinga de banutul meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vaccinata, ca am obicei de a face oricum antigripala sezoniera. Funf minuten fu totul. A doua zi, ampla somnoseala, amu ok....

 

 

Asta nu costa, dentistii costa....................multumesc actualului guvern de asta. Eu vreau o ordonanta de obligativitate si gratuitate pentru munca dentistilor. Is o categorie subapreciata. Voi ati vazut cat te costa in ultima vreme o carie?

Si chiar cu o igiena regulata, ele tot apar.

Avem programe de sanatate de toata jena.

Editat de Kilkoana

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu m-am vaccinat si nici n-am s-o fac!

pana acum, nimeni nu a murit de gripa porcina. GRIPA PORCINA A FAVORIZAT DECESUL CELOR CARE SUFEREAU DE ALTE BOLI!

Prefer sa fac sport, sa mananc tot ce-mi cere organismul, sa beau apa cu lamaie, cate un paharel de palinca sau vin de casa, sa ma odihnesc!

 

Daca gresesc sau nu, viitorul imi va demonstra! 8)

Editat de CY73

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×