Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

de acord cu tine. inclusiv in ce priveste vaccinarea.

nu ma vaccinez nici macar pt.gripa cea banala desi l-as primi gratuit in fiecare an, pt.ce as face'o daca nu ma imbolnavesc decat de cate o viroza simpla, pe care o tratez cu paracetamol?

 

Sau cu un ceai,mult mai inofensiv pentru organism.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fluturel tata, esti o pasare rara. Asta este cea mai mare dintre erorile (multe) din mesajul tau.

 

Hmm ... poate ca nu sunt eu de specialitate, anul trecut am citit articole speciale despre vaccin (nu cel facut acum pt AN1H1), cand am luat decizia de nu ii face copilului meu nici un vaccin iar datele erau din reviste / articole stiintifice de specialitate. Stiu ca e aberant ca ar trebui sa scriu si bibliografia dar nu o mai am :spiteful:

 

Dar in mare asta e ideea. Nu exista pe lumea asta nici un vaccin 100% sigur :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cati dintre noi se pot lauda ca nu sufera de nici o boala ? :spiteful:

 

(mai ales dintre cei esuati pe roportal :tease: )

 

:fingers:

Eu sufar doar de un usor priapism, dar si asta s-ar putea sa fie unul dintre efectele adverse ale vaccinului. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:tease: Si ce puii lui ravl are de'a face asta cu sectiunea paranormalului?

Ca paranormala p'aci e doar incompetenta moderatorilor! :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:tease: Si ce puii lui ravl are de'a face asta cu sectiunea paranormalului?

Ca paranormala p'aci e doar incompetenta moderatorilor! :spiteful:

 

Dar ma scuzi daca nu iau in serios opiniile unei persoane care crede in retilieni.

 

Reptilienii :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:tease: Si ce puii lui ravl are de'a face asta cu sectiunea paranormalului?

Ca paranormala p'aci e doar incompetenta moderatorilor! :spiteful:

 

Daca acest topic a fost deschis aici, inseamna ca se pot exprima pareri ce tin de domeniul paranormalului referitor la acest subiect, adica vaccinul!

Trebuia sa fim "competenti" si sa refuzam dreptul initiatorului topicului de a discuta din acest punct de vedere?

 

Bagherra, citeste regulamentul!

 

Toate reclamatiile sau criticile in legatura cu activitatea moderatorilor de pe forum (incluzand aici sanctiunile primite) se vor face numai prin sistemul intern de mesagerie. Orice incercare de a deschide o discutie pe aceasta tema pe forum va fi considerata incalcare a regulamentului si pedepsita cu un avertisment. Aluziile de orice fel sunt de asemenea interzise.

http://www.roportal.ro/discutii/index.php?...post&p=6390

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

L-am deschis aici pentru ca cei care imi trimit mesaje despre "grozaviile vaccinului" dadeau argumente de ordin paranormal sau parapsihologic. Si e la sectiunea "Practici si experiente". :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am luat decizia de nu ii face copilului meu nici un vaccin iar datele erau din reviste / articole stiintifice de specialitate. Stiu ca e aberant ca ar trebui sa scriu si bibliografia dar nu o mai am :spiteful:

Si ce parere ai despre studiile care au demonstrat o crestere a incidentei anumitor boli cuplata cu o crestere a mortalitatii in zonele unde datorita refuzului parintilor un procent semnificativ din populatie nu a mai fost vaccinata?

 

postez ceva adrese de internet despre gripa porcina si vaccinul controversat :

 

http://zonadecriza.wordpress.com/2009/05/0...gripei-porcine/

 

http://www.theglobeandmail.com/news/nation...article1343060/

 

By late yesterday, for instance, if you typed "flu vaccine" into the Google search engine, one of the first results, No. 2 I think, was entitled "Do Not Take a Swine Flu Vaccine!" written by one Dr. Patricia A. Doyle (she appears to be, by her own reckoning, a veterinarian at the esteemed University of West Indies, but even this wasn't immediately verifiable), whose short rant was full of such scientific gems as: "I feel the vaccine weakens our immune system."

 

Ma scuzi daca nu iau in serios opiniile unui medic veterinar.

 

Internetul e o mare de informatie DAR poate fi folosit si pentru dezinformare.

 

In fine, argumentele mele sunt zero, o data ce ti-ai format o opinie, greu mai poate sa-ti fie schimbata daca nu esti dispus sa consideri ca poate e o opinie gresita. Vei cauta toate informatiile care sa-ti confirme pozitia, indiferent din ce sursa vin, indiferent cat de eronate sau putin sustinute de dovezi concrete sunt. Fenomenul este studiat foarte bine si este intitulat "bias de confirmare"

 

 

 

Reptilienii :tease:

corect... am papat o litera. :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De cind cu gripa porcina, am primit o groaza de emailuri idioate cum ca e virusul cu care masonii vor sa ne rada pe toti.

Dar incepe campania de vaccinare impotriva gripei porcine si primesc acum o groaza de emailuri idioate cum ca de fapt cu vaccinul voiau sa ne rada pe toti, sau ca de fapt ne baga prin vaccin nu stiu ce cipuri sub piele (as fi curios sa stiu parerea lui listener cipuitorul) sau alte de-astea...

Va rog pe toti binevoitorii care se ingrijoreaza de soarta mea sa nu mai imi trimiteti asemenea e-mailuri, pentru ca m-am vaccinat acum doua saptamini si n-am patit nimic. Inca... :spiteful:

Eu in primul rand nu inteleg de ce a fost nevoie sa faci vaccinul. In fine, nu se pune problema epurarii unei parti din populatie. Totul se rezuma la bani, mai ales de cand companiile farmaceutice au mers cam prost in ultimii ani.

 

:spiteful: Si ce puii lui ravl are de'a face asta cu sectiunea paranormalului?

Ca paranormala p'aci e doar incompetenta moderatorilor! :tease:

Mai stii? Poate initiatorul topicului e vreun reptilian de-al lui Lorin Fortuna.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×