Sari la conținut
Forum Roportal
thunami

OZN, ce sunt de fapt ele ?

Postări Recomandate

Gata, mister dezlegat.

Se poate închide topicul.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 16 ore, Teddy ''-'' a spus:

Dar eu nu cred ca pamantul e plat. Eu nu servesc Nasa pe paine. Intradevar Nasa e o unealta Illuminati. Dar sti ce e diferit la mine? Selectez cu atentie informatiile provenite de la Nasa. Platistii neaga existenta satelitilor artificiali, dar eu NU. Si stii de ce? Pentru ca stiu cum functioneaza un GPS. Eu repar aparate de GPS, configurez sau modific softurile de GPS. Am testat personal GPS-ul aproape in orice gen de loc. Am testat localizarea triangulara care o foloseste serviciul de urgenta 112, dar aceea poate da erori de 2.5km. Asa ca am certitudinea ca satelitii artificiali exista. Dar cu toate astea, omenirea nu a ajuns pe luna. Vezi tu, adevar cu minciuna rezulta NASA...in cazul tau pe paine.

ok. Tu nu crezi ca pamantul e plat pentru ca esti suficient de inteligent sa INTELEGI cum functioneaza reteaua de sateliti pentru care este nevoie de un pamant rotund. Exact prin aceeasi metoda prin care ai ajuns tu la intelegerea functionarii satelitilor pe orbita, sunt multi oameni, mult mai destepti decat tine sau multi altii, care inteleg si cum functioneaza datarea radiometrica, si cum misca placile tectonice, si cum functioneaza evolutia biologica, si cum se nasc sau mor stelele. Asa cum tu STII ca pamantul e rotund pentru ca te folosesti de satelitii de pe orbita, asa si ceilalti STIU ca datarea radiometrica functioneaza, ca configurarea actuala a pamantului se datoreaza placilor tectonice, ca evolutia este un fapt si ca toate elementele din acest univers provin din nucleosinteza stelara.

Cunoasterea, stiinta si adevarul nu se limiteaza doar la ce intelegi tu personal.

Editat de Enki
  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 7 minute, Teddy ''-'' a spus:

da crezi frate in zombii care vin pe farfurii zburatoare din alta dimensiune :lol2:

Aferim, Teddy, ea a scris in gluma! 

:laugh: De ce-ar fi "zombii" cei care-ar pilota OZN-uri (daca acestea ar exista...)?

( probabil ca si tu ai scris tot in gluma...)

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2 minutes ago, Lucia N said:

Aferim, Teddy, ea a scris in gluma! 

:laugh: De ce-ar fi "zombii" cei care-ar pilota OZN-uri (daca acestea ar exista...)?

( probabil ca si tu ai scris tot in gluma...)

:o: pai la ironie cu ce ai sa raspunzi...am zis si eu tot asa dupa cum am vazut ca reactioneaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 1 minut, Teddy ''-'' a spus:

:o: pai la ironie cu ce ai sa raspunzi...am zis si eu tot asa dupa cum am vazut ca reactioneaza.

Ia-le si tu mai lejer, ca nu cred ca-i cazul de vreo inversunare in niciun subiect de discutii si nu numai pe aici...!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 minute ago, Lucia N said:

Ia-le si tu mai lejer, ca nu cred ca-i cazul de vreo inversunare in niciun subiect de discutii si nu numai pe aici...!

sunt calm...stai linistita. :derisive:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 23 minute, Teddy ''-'' a spus:

sunt calm...stai linistita. :derisive:

Ok. 

Sunt fel de fel de informatii aparute in spatiul public despre OZN-uri, care pot sa fie create chiar de catre oamenii de pe Terra, de ce nu?! Toata aceasta "reclama" sau "antireclama" in ceea ce priveste ipotetice civilizatii extratereste, cu mijloacele lor de transport cu tot", pot sa faca parte dintr-un anumit "joc", care si acesta  sa faca parte dintr-o anumita "strategie", ceva de genul "derutarii adversarului"...! 

Daca ne gandim numai la o anumita informatie "lansata" , cum ca in anul 2309 i.e.n chinezii mergeau pe Luna si la alta, care zice ca au fost vreo 16 OZN-uri doborate in anul 1947-1952, informatii care apar in multitudinea de carti SF, putem sa le luam ca atare, adica un fel de "science fiction"! Asadar, relax...

Si sa nu uitam niciodata zicala: "Uneori poate sa nu fie ceea ce pare a fi..."!

 

 

Editat de Lucia N

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×