Sari la conținut
Forum Roportal
thunami

OZN, ce sunt de fapt ele ?

Postări Recomandate

E insarcinata tipa? :good:

 

 

peii...a avut si ea o curiozitate: cum iubeste extraterestrii astia... ca n-ar fi unica! :lol2::lol2: :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am vazut si eu,pe cer ceva neobisnuit...mergea extrem d rpd si avea forma unei farfurii...knd am fost in Grecia vara asta.. :o:

 

Mai trimit o data...

 

Cred ca se vede destul de bine... astept pareri.

SUNTEM ATACATI DE EXTRATERETSTRII!!!FERITIVA!super poza..si cam adevarata...ReAl? :D

 

nici macar samsara nu isi stie fratii...prostioare ca de obicei..samsara,termin-o cu prosteala si zii adevarul k esti om...daca nu,contacteazati prietenii sa vina sa ma vada.. :D ;) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu si prieteni mei am fost fugariti de o nava extraterestra.si departe din cer, foarte aproape cam la 200-150 m aproape de pamant era nava.

S-a intamplat cam asa:

Eu m-am dus in vacanta in Giurgiu in satul natal al parintiilor mei ca sa ii vizitez.Eu si mai multi priete3ni am mers la scaldat.Eram 4, 5 cu mine.Imediat ce ne-am pregatit de intrat in apa, prietenul nostru ne-a aratat ca a filmat ceva ciudat pe telefonul sau. Apoi ne-am uitat pe cer si am vazut o nava care se apropria de noi. Repede ne-am luat hainele si lucrurile si am fugit. Se apropia din ce in ce mai mult de pamant. Avea forma ovala, putin plata, culoare neagra ca al televizorele cu plasma si multe beculete care beep-aiau(straluceau). Un prieten de al meu a scos 3 piertre din ghiozdan putini mai mari ca o minge de tenis si apoi le-a impartit intre noi.In timp ce fugeam am incercat sa dam in nava ca sa o mai incetinim.Degeaba, de nimerit am nimerit dar nimic nu o putea face sa incetineasca. Ba mai mult, atunci a marit fiteza, ca si noi dealtfel.

Norocul nostru era ca ne fugarea printr-o padure care o mai incetinea putin. Dar totusi trecea de orice copac. Intr-un sfarsit undeva aproape de intrarea in sat sa inpormolit in 3 brazi batrani, iar noi am profitat de ocazie si am fugit de acolo. Cu toate ca asa ceva nu se intampla zilnic, nici acum, la 3 ani dupa intamplare(2 jumate) nu am spus absolut nimanui, totul a ramas intre noi.

Peste 3 zile ne-am intors la locul "faptei" cu mai multi localnici, dar fara sa le spunem ceva, doar ca am auzit niste zgomote din padure. Am ramas fara cuvinte cand am vazut ca pe unde tracuse naveta numai ramasese nimic. Aproape toti copaci cazuti, iar acei 3 brazi "salvatori" negri ca cenusa, cazuti si cei, si fara niciun pic de frunze(nu-mi vine in minte cum se spune la frunza bradului :o: O:) =)) ).

NU MINT.

Acum majoritatea dintre noi ne-am mutat si nu mai tinem legatura, dar cu siguranta nu vom uita niciodata aceea patanie stranie.

Ei ce ziceti?:doh:

 

PS: Nu nu mai are prietenul meu acel filmulet cu nava.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Una mai ciudata acuma:

In noapte de revelion ( 2006-2007 ) am iesit la geam pe la ora 21:40-22:00. La un moment da am zarit pe cer o pun putin putin mai mare ca o stea care strlucea in 3 culori rosu, verde, galben.La inceput am crezut ca e un satelit, un avion sau un elicopter dar dupa ce am observat ca nu mai disparea si ca facea inconjurul blocului incontinuu am realizat ca poate fi un OZN(Obiesct Zburator Neindentificat sau UFO: Undefindent Flying Object).Plictisit si neavut ce face am inceput sa numar turele pe care le facea...pe la ora 23 si ceva(11 seara) am realizat ca mai am putin si adorm.Din cate imi aduc aminte ajunsesem pe la 100 si ceva de ture...A da, se misca mai repede ca un avion sau elicopter si nu facea niciun fel de zgomot.

Ei in fine mi-am petrecut revelionul in pace fara sa ma mai gandesc la acel posibil OZN, crezand ca va disparea.

Pe la mijlocul petrecerii, am vrut sa iau o gura de aer si am iesit putin in fata blocului.Stateam pe cer si ma uitam dar spre uimirea mea acel stupid obiect inca mai facea ture in jurul blocului.

Am plecat imediat in casa si am continuat petrecerea dar tot timpul ma stresat acel obiect.

Pe la 5 dimineata se terminase petrecerea.Am iesit la geam sa le fac cu mana prietenilor iar imediat dupa ce au plecat, curios daca acel obiect mai este pe cer, am aruncat o privire in sus.

SURPRISE: tot mai facea ture.Am continuat sa il urmaresc pana cand sa oprit la un moment dat intr-o pozitie in care pute-am sal vad apoi a disparut in cateva secunde.

Ce ziceti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi s-a intamplat de cateva ori sa vad cateva stele mai ciudate pe cer, daca erau stele... straluceau mult mai puternic si li se schimba lumina, o secunda era alba/galbena, urmatoarea era rosie si apoi verde/albastra... Cine a vazut sateliti noaptea? Cum arata, cum ii recunosti? Cine ne poate face o descriere, adica ce culoare are lumina, sau sunt luminati?... ca avioane am vazut cu sutele si stiu sa le recunosc, dar sateliti?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
daca vedeam fotografia cu o saptamana in urma nici nu ma clinteam sa raspund... sunt foarte sceptic in chesiile astea cu ozn-uri. Poate multi vor spune asa cum si eu ti-as fi spus: '' E doar o fotografie trucata sau o un avion, deltaplan, planor..etc etc'' pe care nu ai reusit sa il identifici la prima vedere.

Dar pana mea... sambata dimineata am ramas cu gura cascata cand am vazut si eu live o chestie asemanatoare. Era super senin, se vedeau muntii foarte bine..era o zi cu vizibilitate foarte buna. La un miment dat am vazut o chestie care zbura... Tot mai trec miguri, planoare pe deasupra zonei unde locuiesc , dar cert este ca nu era nici una nici alta. Mai sunt piloti tampiti care isi opresc motorul cand ajung la o anumita inaltime si se lasa in picaj, asa ca nu poti auzi nici un sunet de motor sau ma ro, dar chestia asta se misca pe orizontala repede si rectiliniu. Chiar daca eram in masina nu reuseam sa aud asa bine sa zicem, mig un era sigur... la altitudinea care era (circa 30-50m) sigur zbarnaiau toate cele in zona.

Este prima oara cand nu stiu ce am vazut.... poate este doar o chestie pe care nu am reusit sa o identific si nu gasesc alta explicatie asa ca iau in brate ideea asta mai usoara de ales sau... pana mea.

In apropiere este o baza aeriana militara si sunt obisnuit sa vad fel si fel de avioane, si tot in zona sunt foarte multi care detin planoare private si obisnuiesc vara cand este cald inainte sa plece la munca sa faca o tura deasupra localitatii, dar era super frig, mergea pe orizontala drept la viteza destul de mare, nu scotea fum, nu sunete, nu miraj in spate care sa iti dea impresia de motor ceva, era prea mic pentru a fi un mig, prea plat si prea gri sa fie un planor.... astea sunt explicatiile mele in mintea mea la ce am vazut pentru a fi determintat sa cred in fotografia de mai sus.

Pacat ca nu aveam la indeamana aparatul de fotografiat sau macar pe cineva in dreapta sa imi confirme ce pana mea era tampenia aia.

Misto poza oricum.

post-160241-1213803706_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pe mine povestile astea cu OZN ma fascineaza foarte mult :) as vrea ca ei sa existe :doh: ..desigur multa lume spun tot felu de povesti cum ca ei au vazut extrateresti au si dovezi poze etc etc...nu se pot neglija aceste lucruri poate fi adevarat si extrateresti exista..eu asta mi-as dori :jester: :crazy: :( ...cred ca mai multe cercetari ar fi bune :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ce ziceti?

daca sunt adevarate povestile tale (desi ma indoiesc) atunci nu pot zice decat ca te cauta extraterestrii (vorbesc serios).

acum depinde de tine daca ii consideri creaturi pozitive sau negative

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Una mai ciudata acuma:

In noapte de revelion ( 2006-2007 ) am iesit la geam pe la ora 21:40-22:00. La un moment da am zarit pe cer o pun putin putin mai mare ca o stea care strlucea in 3 culori rosu, verde, galben.La inceput am crezut ca e un satelit, un avion sau un elicopter dar dupa ce am observat ca nu mai disparea si ca facea inconjurul blocului incontinuu am realizat ca poate fi un OZN(Obiesct Zburator Neindentificat sau UFO: Undefindent Flying Object).Plictisit si neavut ce face am inceput sa numar turele pe care le facea...pe la ora 23 si ceva(11 seara) am realizat ca mai am putin si adorm.Din cate imi aduc aminte ajunsesem pe la 100 si ceva de ture...A da, se misca mai repede ca un avion sau elicopter si nu facea niciun fel de zgomot.

Ei in fine mi-am petrecut revelionul in pace fara sa ma mai gandesc la acel posibil OZN, crezand ca va disparea.

Pe la mijlocul petrecerii, am vrut sa iau o gura de aer si am iesit putin in fata blocului.Stateam pe cer si ma uitam dar spre uimirea mea acel stupid obiect inca mai facea ture in jurul blocului.

Am plecat imediat in casa si am continuat petrecerea dar tot timpul ma stresat acel obiect.

Pe la 5 dimineata se terminase petrecerea.Am iesit la geam sa le fac cu mana prietenilor iar imediat dupa ce au plecat, curios daca acel obiect mai este pe cer, am aruncat o privire in sus.

SURPRISE: tot mai facea ture.Am continuat sa il urmaresc pana cand sa oprit la un moment dat intr-o pozitie in care pute-am sal vad apoi a disparut in cateva secunde.

Ce ziceti?

Hai sa-ti zic eu ce cred. Eu cred ca erau lumini de la proiectoare :spiteful: Am vazut si eu odata si chiar nu-mi dadeam seama ce-s, dar m-am prins pana la urma. Se pare ca era un concert si aveau multe proiectoare de lumini+cerul innorat...Si voila!-extraterestri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×