Sari la conținut
Forum Roportal
GicaDuru'

cetatenia norvegiana

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Servus,

 

Stie cineva cat dureaza renuntarea la cetatenia romana, in vederea obtinerii cetateniei norvegiene?

 

 

Nu conteaza in favoarea carei cetatenii doresti, renuntarea la cetenia romana dureaza cat e stabilit si despre ce fel de verificari e vorba si difera de la om la om asemenea proceduri. Daca datorezi la Statul roman cheltuieli cu educarea ta sau altele asemanatoare, se poate prelungi procedura pana clarifici. De asemenea situatii depinde renuntarea.

Ma surprinde ca suedezii cer "sacrificii" ...

 

Szervusz

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si ce se intampla daca n u enunt la cetatenia romana? e ilegal sa ai 2 cetatenii?

 

Nu il mai ajuta cu nimic pe GicaDuru cetatenia romana, ca nu mai dau norvegienii bani la cersetorii romani. Asa ca saptamana viitoare isi baga actele pentru a obtine cetatenia haitiana si adopta o alta strategie la cersit. Cine stie, poate da GicaDuru lovitura de data asta. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de parca le cere cineva pasaportu ca sa-i verifice inainte sa le dea bani. la culoare se aseamana oarecum negrii nostri cu ai lor. dar nu se dezmint sa scrie in romaneste pe bucati de carton rugaciuni sa povesti de jale. cel mai amuzant e cand mai sta cate unu 5 minute in fata lor si incearca sa citeasca ce e scris acolo si pe urma pleaca mai departe fara sa le dea nimic :P )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)) de ar face toti sa (in sensul sa citeasca juma de ora si sa nu le dea nimic ) ar fi perfect.ar dispare cersetoria de pe planeta :jester: dar nu o sa vedem asa ceva in viata asta :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna stie cineva care sunt drepturile unui copil nascut in norvegia de parinti emigranti ....primeste cetatenie sau nu?

Multumesc!

 

yeah, daca e nascut pe teritoriu norvegian primeste cetatenie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
yeah, daca e nascut pe teritoriu norvegian primeste cetatenie.

 

Salut..eu m-am nascut in Norvegia dar acum traiesc in Romania.Am 17 ani si am venit in Romania la 4 luni..pot cumva sa obtin o cetatenie norvegiana?Sti ceva legat de asta?

Multumesc anticipat :doh:

Editat de Fredrik

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×