Sari la conținut
Forum Roportal
A1exandra

Nepotrivire sexuala?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Cum naiba are erectie, dar nu are chef?! Pai de unde ii vine erectia aia?! Poate nu inteleg eu corect anatomia barbatului, dar daca ai erectie mi se pare normal sa vrei sa nu o mai ai, sa faci ceva, sa... o bagi undeva, na! Nu il doare?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar daca ai erectie mi se pare normal sa vrei sa nu o mai ai, sa faci ceva, sa... o bagi undeva, na! Nu il doare?!

Erectia se poate transforma in dragoste, protectie, forta. Nu inteleg exact, dar intr-un fel, energia organismului se concentreaza in erectie, si poate fi eliberata prin sex, sau redirectionata in actiuni fizice si psihice.

 

De asta fotbalistii nu au voie sa faca sex inainte de meci :tease: (daca nu ma insel).

 

Deci, un barbat (dar cred ca si o femeie) daca este destul de dezvoltat mental, isi poate redistribui energia concentrata in sex in intreaga fiinta sa, si poate simti placere, putere si confort fizic si psihic comparabil cu actul sexual.

 

PS Poate gresesc detaliile, oricum in directia asta este explicatia.

 

PS2 Bineinteles, explicatia asta nu exclude posibilitatea ca tipul sa se descarce cu mana lui sau cu o alta femeie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
PS2 Bineinteles, explicatia asta nu exclude posibilitatea ca tipul sa se descarce cu mana lui sau cu o alta femeie.

 

e posibil sa se descarce "cu mana lui", de fapt stiu cu certitudine ca o face uneori insa e posibil sa fie ceva mai des decat m-am gandit eu pana acum.

 

Cum naiba are erectie, dar nu are chef?!

se pare ca nu sunt echivalente :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
e posibil sa se descarce "cu mana lui", de fapt stiu cu certitudine ca o face uneori insa e posibil sa fie ceva mai des decat m-am gandit eu pana acum.

Daca o face des, probabil asta e problema principala. Poate a devenit un viciu din comoditate. Poate are chiar fantezii erotice pe care tu i le refuzi. Masturbarea nu cred sa nu fie insotita de fantezii speciale, in orice caz fantezii diferite fatza de felul in care faceti voi sex, altfel ar face-o cu tine.

 

Asta daca nu are o amanta si se gandeste la ea cand o face.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca o face des, probabil asta e problema principala. Poate a devenit un viciu din comoditate. Poate are chiar fantezii erotice pe care tu i le refuzi. Masturbarea nu cred sa nu fie insotita de fantezii speciale, in orice caz fantezii diferite fatza de felul in care faceti voi sex, altfel ar face-o cu tine.

 

Asta daca nu are o amanta si se gandeste la ea cand o face.

 

Nu i-am refuzat nimic, dar nici nu a avut vreodata propuneri iesite din comun. Am incercat mereu sa il surprind, sa nu-l las sa se ... plictiseasca. Viata sexuala este importanta pentru mine, si am fost preocupata sa fie bine si pentru el.

 

Daca n-ar fi fost situatia asta, as fi zis ca e imposibil sa aiba o amanta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu i-am refuzat nimic, dar nici nu a avut vreodata propuneri iesite din comun. Am incercat mereu sa il surprind, sa nu-l las sa se ... plictiseasca. Viata sexuala este importanta pentru mine, si am fost preocupata sa fie bine si pentru el.

 

Daca n-ar fi fost situatia asta, as fi zis ca e imposibil sa aiba o amanta.

Daca nu exista fantezii pe care sa i le refuzi (desi ar putea fi, dar nu a avut poate curajul sa-ti ceara, presupunand probabil ca o sa-l refuzi - astea sunt doar niste posibilitati, doar tu iti dai poti da seama de astea), cauzele abstinentei sunt ori masturbarea, ori amanta. Daca are un apetit mai scazut, si atunci se masturbeaza sau o face cu amanta, e clar ca nu-l forteaza natura sa-ti ceara si tie participarea.

 

E mai putin probabil sa aibe amanta la un apetit mai scazut. Oricum asigura-te si de asta. Deci ramane masturbarea. Nu trebuie sa o mai faca, nu face altceva decat sa-i dauneze, il blocheaza. Eventual ajuta-l tu daca-i place cu mana, apoi continuati normal.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu i-am refuzat nimic, dar nici nu a avut vreodata propuneri iesite din comun. Am incercat mereu sa il surprind, sa nu-l las sa se ... plictiseasca. Viata sexuala este importanta pentru mine, si am fost preocupata sa fie bine si pentru el.

 

Daca n-ar fi fost situatia asta, as fi zis ca e imposibil sa aiba o amanta.

 

Aplica un principiu pavlovian. Cere-i 1 milion de fiecare data cand vrea el sa faca sex, si spune-i ca e gratis cand vrei tu. Daca cere si el bani, spune-i ca-i oferi jumatate din cat ceri tu pentru prestatia ta. Stati despartiti vreo 6 luni minim, fara sex. Sa se plictiseasca de mana.

 

Tranşeaza situatia daca nu-ti convine. Si daca patesti asa cu fiecare, inseamna ca la tine e problema.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×