Sari la conținut
Forum Roportal
A1exandra

Nepotrivire sexuala?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

deci el n-are nici un drept sa-si refuze sotia.

da nu-mi pot imagina cum e sa faci sex din obligatie, practic mimezi, nu? asa ajungi sa urasti sexul daca il faci de nevoia celuilalt, nu mai stii cum sa eviti sa fii in preajma lui de frica sa nu sara pe tine

si mai apoi viata intima nu se rezuma numai la raporturi sexuale propriu-zise ci si la mangaieri, imbratisari, masaj etc daca urmeaza si altceva foarte bine

deci daca n-o refuza atunci ajunge sa se simta un obiect sexual

poate simte nevoia sa fie el cel care are initiativa, s-o surprinda

Editat de fulgdenea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma simt nedorita, neatragatoare. Si asta numai atunci cand sunt cu el. Nu ar trebui sa fie invers?

ba da

asa ar trebui

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
poate simte nevoia sa fie el cel care are initiativa, s-o surprinda

 

Asa mi-a spus si el. Dupa aia nu am facut dragoste doua saptamani.

Daca ii las lui toate initiativele, ajungem sa o facem de 3 ori pe luna maxim. Testat.

 

eu sunt aia geloasa si banuitoare si carcotasa si batrana si tarsita...vai mama mea.....nu e bine asa. :think: nu ar trebui sa ma iei in seama. la varsta ta e pagubos si gaunos.

 

poate are o iubita. :pardon:

 

M-am gandit insa ar fi aproape imposibil. Si poate ca sunt naiva insa nu l-as vedea facand asta. In plus, ca sa fie asta motivul, ar trebui sa fi avut o iubita inca de cand eram impreuna de vreo 2-3 luni ....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa mi-a spus si el. Dupa aia nu am facut dragoste doua saptamani.

Daca ii las lui toate initiativele, ajungem sa o facem de 3 ori pe luna maxim. Testat.

de inteles va intelegeti bine..de iubit va iubiti.

dar cat timp petreceti impreuna? cate activitati dezvoltati IMPREUNA?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
de inteles va intelegeti bine..de iubit va iubiti.

dar cat timp petreceti impreuna? cate activitati dezvoltati IMPREUNA?

 

Nu prea multe :pardon:

Deseori dupa ce vine acasa, se aseaza la calculator. Petrecem concret timp impreuna numai in weekenduri.

Stii, de fapt, m-ai cam pus pe ganduri cu intrebarea asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu prea multe :pardon:

Deseori dupa ce vine acasa, se aseaza la calculator. Petrecem concret timp impreuna numai in weekenduri.

Stii, de fapt, m-ai cam pus pe ganduri cu intrebarea asta.

cum vrei sa te doreasca daca nu te 'respira' mai des?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cum vrei sa te doreasca daca nu te 'respira' mai des?

 

adica?

 

In mod fiziologic barbatul are libidoul mai crescut decat al femeii, doar daca e castrat nu il are.

Poate nu o mai place.

 

Este foarte afectuos cu mine, ma tine in brate si ma pupa foarte des si foarte mult. Daca e sa "nu ma mai placa" inseamna ca "nu m-a placut" aproape de la inceput

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Relatie de 3 ani, eu 25 ani, el 30. Eu, libido cu mult mai mare decat el :o: Pentru mine ar fi necesar un minim de 2-3 ori pe saptamana, pentru el in schimb pot sa treaca lejer doua saptamani.

Bun. Problema asta nu e tocmai noua in cuplul nostru, de fapt a fost diferit doar in primele, sa zic, doua luni. Pana foarte recent am acceptat compromisul de a trage eu de el. Am avut si discutii pe tema asta, i-am explicat nemultumirile mele. Chiar m-am simtit vinovata la un moment dat, ca intr-o relatie atat de buna nu pot sa inchid ochii la un fleac. Insa fleacul asta a crescut si a devenit esential, si am realizat acum, femeie maritata, ca nu o sa pot accepta chestia asta for ever. Pur si simplu nu o sa tina. Am incercat toate metodele "din meniu", orice as face tot eu trebuie sa trag de el.... si sa stiu ca o face doar de gura mea, merci dar ma lipsesc.

 

Si de la o vreme incoace, mi s-a luat. Atat de tare, incat nu ma mai simt atrasa de el. Brusc. Deloc. Am obosit. Iar el nu observa :doh: i se pare ca totul este in regula. Desi am discutat mai demult despre asta cat se poate de deschis.

 

Problema este ca nu imi mai arde nici macar sa gasesc rezolvari, si ma intreb cam ce urmeaza. Din punctul lui de vedere lucrurile sunt perfecte, numai eu "sufar". Poate intr-adevar sexul sa strice o casnicie?

 

 

 

dupa parerea mea ori are pe altcineva ori are vreo problema sexuala si ii este rusine sa iti spuna dar trebuie ori sa fii impotent ori prost sa ai o sotie frumoasa si atragatoare si sa nu ii faci placerile;dar nu comentez mai multe pt ca in aceeasi situatie sunt eu cu prietena mea :pardon: zice ca vreau de prea multe ori cand cer de 3-4 ori pe saptamana,deci si eu sunt cu musca pe caciula :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×