Sari la conținut
Forum Roportal
A1exandra

Nepotrivire sexuala?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Relatie de 3 ani, eu 25 ani, el 30. Eu, libido cu mult mai mare decat el :pardon: Pentru mine ar fi necesar un minim de 2-3 ori pe saptamana, pentru el in schimb pot sa treaca lejer doua saptamani.

Bun. Problema asta nu e tocmai noua in cuplul nostru, de fapt a fost diferit doar in primele, sa zic, doua luni. Pana foarte recent am acceptat compromisul de a trage eu de el. Am avut si discutii pe tema asta, i-am explicat nemultumirile mele. Chiar m-am simtit vinovata la un moment dat, ca intr-o relatie atat de buna nu pot sa inchid ochii la un fleac. Insa fleacul asta a crescut si a devenit esential, si am realizat acum, femeie maritata, ca nu o sa pot accepta chestia asta for ever. Pur si simplu nu o sa tina. Am incercat toate metodele "din meniu", orice as face tot eu trebuie sa trag de el.... si sa stiu ca o face doar de gura mea, merci dar ma lipsesc.

 

Si de la o vreme incoace, mi s-a luat. Atat de tare, incat nu ma mai simt atrasa de el. Brusc. Deloc. Am obosit. Iar el nu observa :think: i se pare ca totul este in regula. Desi am discutat mai demult despre asta cat se poate de deschis.

 

Problema este ca nu imi mai arde nici macar sa gasesc rezolvari, si ma intreb cam ce urmeaza. Din punctul lui de vedere lucrurile sunt perfecte, numai eu "sufar". Poate intr-adevar sexul sa strice o casnicie?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
..........................................

Problema este ca nu imi mai arde nici macar sa gasesc rezolvari, si ma intreb cam ce urmeaza. Din punctul lui de vedere lucrurile sunt perfecte, numai eu "sufar". Poate intr-adevar sexul sa strice o casnicie?

 

Mai mult ca sigur !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da mai era un subiect asemanator. Din pacate da se poate ajunge la despartire :pardon: acum vedeti si voi ce si cum poate poate ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...urmeaza divortul.

 

sau amant + pastrarea casniciei

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pur si simplu nu o sa tina. Am incercat toate metodele "din meniu", orice as face tot eu trebuie sa trag de el.... si sa stiu ca o face doar de gura mea, merci dar ma lipsesc.

 

Si de la o vreme incoace, mi s-a luat. Atat de tare, incat nu ma mai simt atrasa de el. Brusc. Deloc. Am obosit. Iar el nu observa :pardon: i se pare ca totul este in regula. Desi am discutat mai demult despre asta cat se poate de deschis.

 

da, a mai fost un topic cu exact acelasi subiect, numa ca fata inca nu se maritase cu nenea ala....

 

ce nu pot eu sa inteleg defel, da absolut deloc e motivul pentru care se continua convietuirea asta asa, de maaliga, cand nu mai exista aproape nimic intre cei doi parteneri.

 

n-ai spus ca ati avea copii sau interese financiare deosebite, esti tanara, daca ai si alternative de toate felurile, la ce te chinui langa o persoana careia nu-i mai pasa de tine?

 

asta e ceea ce eu NU POT INTELEGE.

si nu doar la tine. am in jur jde exemple....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
la ce te chinui langa o persoana careia nu-i mai pasa de tine?

Dida, esti cam radicala la faza asta

bine, n-a mentionat nimic Alexandra de iubire in mesaj dar zicea ca au relatie buna

deci nu ca n-o iubeste si o neglijeaza ci asta e libidoul lui

putea sa aiba el mai ridicat si ea mai scazut

ce sanse sunt sa nimeresti o persoana cu exact acelasi libido ca tine? :pardon: saptamana asta s-o faceti zilnic, pe urma pauza 2 saptamani etc. deci ma refer la aceeasi doza

si-apoi sa faca din obligatie? nu stiu cum s-ar putea simti ea!

e adevarat ca pofta vine mancand dar nu merge pe termen lung varianta asta

daca e discrepanta prea mare atunci cel putin pt unul va fi foarte frustranta relatia

da tu cum te simti Alexandra? te simti nedorita, neimplinita ca femeie sau il consideri pe el mai putin viril?

ce sentimente iti creeaza tie situatia asta? consideri ca nu te simti iubita sau nedorita fizic?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fulg, stiu ca sunt radicala ...dar asta sunt eu.

 

mie nu mi se pare normal ca unul din parteneri, in speta cel cu libidoul scazut, sa-l lase p celalat sa se chinuie ca tampitu. asa, fara nici un motiv serios.

 

din punctul meu de vedere, relatia de cuplu inseamna, printre altele, sa-ti pese de nevoile celuilalt, iar una din cele mai importante nevoi este cea sexuala.

daca n-ar fi fost asa, ne crea Doamne Doamne direct roboti. deci robocopi.

 

daca el STIE ca partenera lui il iubeste, il doreste si face totul ca sa mentina vie relatia erotica si o refuza CONSTIENT, e un mare dobitoc si merita si parasit si inselat.

 

sunt casatoriti, deci si legal si sufleteste si trupeste apartin unul altuia, deci el n-are nici un drept sa-si refuze sotia. la 60 de ani, poate....si nici atunci, dar la varsta asta? no way.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu sunt aia geloasa si banuitoare si carcotasa si batrana si tarsita...vai mama mea.....nu e bine asa. :think: nu ar trebui sa ma iei in seama. la varsta ta e pagubos si gaunos.

 

poate are o iubita. :pardon:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
sau amant + pastrarea casniciei

 

Nu, nu sunt genul. N-as putea trai in felul asta.

 

da, a mai fost un topic cu exact acelasi subiect, numa ca fata inca nu se maritase cu nenea ala....

 

ce nu pot eu sa inteleg defel, da absolut deloc e motivul pentru care se continua convietuirea asta asa, de maaliga, cand nu mai exista aproape nimic intre cei doi parteneri.

 

n-ai spus ca ati avea copii sau interese financiare deosebite, esti tanara, daca ai si alternative de toate felurile, la ce te chinui langa o persoana careia nu-i mai pasa de tine?

 

asta e ceea ce eu NU POT INTELEGE.

si nu doar la tine. am in jur jde exemple....

 

Ne-am casatorit iubindu-ne. In afara de partea sexuala, nu mai e nimic in neregula in relatia asta. Sigur ca am avut si noi mici conflicte, si avem, insa nimic serios. Ma simt protejata cu el si iubita, imi da toata libertatea de care am nevoie, imi da spatiul meu si eu lui de asemenea. In schimb de vreme buna ma simt neatragatoare, pentru ca il interesez doar din an in pasti ... sau putin mai des in cazul in care am eu initiativa. S-a intamplat destul de des si sa ma refuze, ceea ce mi-a ranit destul de tare orgoliul si intr-adevar m-a facut sa ma simt neatragatoare. Si nu intelege de ce, alti barbati din jurul meu ma considera atragatoare, mi se face curte in continuare chiar daca am o verigheta pe deget.... nu sunt urata, nu sunt nici mica si indesata, am grija de mine. Imi spune de n ori pe zi ca sunt frumoasa si ca ma iubeste, dar altfel ... pauza.

 

si-apoi sa faca din obligatie? nu stiu cum s-ar putea simti ea!

e adevarat ca pofta vine mancand dar nu merge pe termen lung varianta asta

daca e discrepanta prea mare atunci cel putin pt unul va fi foarte frustranta relatia

da tu cum te simti Alexandra? te simti nedorita, neimplinita ca femeie sau il consideri pe el mai putin viril?

ce sentimente iti creeaza tie situatia asta? consideri ca nu te simti iubita sau nedorita fizic?

 

Ma simt nedorita, neatragatoare. Si asta numai atunci cand sunt cu el. Nu ar trebui sa fie invers? Intr-adevar m-as simti foarte nasol sa stiu ca o face .... din oligatie. Cum o dau nu e bine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×