Sari la conținut
Forum Roportal
Abbie M.

"Focul face fum"

Postări Recomandate

Prezentatorul persuasiv perpetua printre participanti pareri productive pentru participarea proactiva propusa pe parcursul prezentarii pregatirii participarii proactive.

 

 

:blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

crochetele crocante cantaresc cat chipiurile compatriotilor cheli, cocosati, costelivi,catraniti, chitrosi, care contempla cerul cenusiu, colorat cu crema castanie

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
wow, ce vă pricepeţi!

 

Bolnavul Bogdan bea bucuros berea blondei binevoitoare, băştinaşă-n Botoşani.

 

at

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Croitorul, care citise candva cartea creativ cizelata, cuvanta catre copiii cuminti, crescuti cand catunul cuprindea cateva case crem, creand, cu colaborarea cuvintelor cuprinse, contururi clare, culori calde; canatand cateva cantece contemplative, cumuland creatii compatibile cu credinta copiilor cordiali, cuviinciosi, care credeau ca criteriile croitorului cititor creeasera cateva confuzii.

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Curios, căută-n cuprinsul cărţii cu coperţi cartonate câteva cuvinte cheie. Citise Coelho cu clemenţă, crestându-şi cuminte creionul ciunt, cizelându-şi cuvintele-cuţite. Citind calm criticile celorlalţi colegi, cenzurase critica certă, cruntă, crasă, ce-l caracteriza, căci cultura, civilizaţia contemporană clama cultivarea corectitudinii. Criminali, cadavre, călăi cruzi, colcăiau coleric contopindu-se cu chipuri celeste, creştine, cinstite, chiar credule, creionate cu culori calde. Cântecul coelhian cerea cu certitudine creionarea clivajului, crizei caracteriale. Calamităţile civilizaţiei contemporane completau ciudăţenia cazurilor citate, clarificându-le.

Editat de Tancut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

 

:swoon:

 

cred ca c-e c-prea complicat c-pentru c-mine. c-lol

 

 

Domnule doctor, dati-mi dude din dudul dumneavoastra de dincolo de drum!

eu stiam cu domnule director. :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:swoon:

 

cred ca c-e c-prea complicat c-pentru c-mine. c-lol

 

Copilarii ! Cauta cuvantul competitiv, copila cruda, clever child ! :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×