Sari la conținut
Forum Roportal
Dare2bu

Plata ratelor dupa divort

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna ziua!am observat ca sunt multe persoane prezente pe forum care se pricep la astfel de probleme....am locuit cu un barbat timp de 3 ani,timp in care eu am facut mai multe rate pt a achizitiona electrocasnice etc...acum ne-am despartit iar eu locuiesc la parintii mei...am lasat tot acolo ...am platit 2 ani aceste rate si mai am inca 3...as vrea daca stie cineva cum pot face in asa fel incat el sa isi ia raspunderea asupra platii acestor rate (bineinteles cu acordul lui)?adica clar imi poate promite el ca se va ocupa de aceasta dar nu cred ca pot avea incredere ca le va plati trei ani de acum inainte...adica oamenii se schimba!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

in principiu se poate..

ori accepta el si in urma unui act notarial isi asuma aceasta responsabilitate..

ori dovedesti tu ca timp de trei ani ati stat impreuna ( ati concubinat ) si acele obiecte au fost luate in interesul vostru si toate cheltuielile cu utilitatile, chiria, altele, au fost efectuate din bugetul "comun".

 

citeste aici..

http://www.avoconsult.ro/concubinajul-conv...e-drepturi.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multumesc tare mult dar tocmai astzi am vizitat un birou notarial informandu-ma asupra acestor probleme...notarul mi-a raspuns ca nu exista nimic (procura sau alt act)prin care el isi poate lua asupra lui plata ratelor si ca singurii care pot decide aceasta sunt creditorii....pe care i-am vizitat ulterior si nu se poate pt eu sunt si raman titularul creditului!:lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pana la urma iti recuperezi bunurile, daca tot nu se poate face nimic. Banuiesc ca sunt pe numele tau, nu?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pana la urma iti recuperezi bunurile, daca tot nu se poate face nimic. Banuiesc ca sunt pe numele tau, nu?!

eu nu as vrea sa se ajunga la momentul in care m-as duce sa iau tot de acolo....doar ca nici sa platesc inca trei ani nu ar fii tocmai ok pt mine in conditia in care eu acum sunt somera!:lol: da totul este pe numele meu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×