Sari la conținut
Forum Roportal
Andreyvrj

Ati radeon Hd 4570

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Tocmai mi-ama chizitionat un kaptop care are placa video ati mobility radeon hd 4750. Bun...scrie ca ar trebui sa fie dedicata si sa aiba 512 mb ddr3. dupa ce am luat driverele de pe net si le-am instalat imi apare daca dau la dxdiag dac type:internal si la aprox memory 2285 mb. stie cineva care e problema? sau o explicatie?

va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am descoperit problema.506 mb sunt dedicati, restul shared?

oare nu exista o modalitate sa foloseasca doar memoria dedicata?

are cineva o astfel de placa?

va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am descoperit problema.506 mb sunt dedicati, restul shared?

oare nu exista o modalitate sa foloseasca doar memoria dedicata?

are cineva o astfel de placa?

va multumesc

Nu cred ca exista vreo setare care sa opreasca placa video de la memoria shared. Dar de ce te deranjeaza? Oricum se folosesc cei 512MB dedicati, iar daca are nevoie de mai mult presupun ca se duce catre cea shared nu? :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma rog...eram curios...

si mai am o intrebare...am vazut ca daca il tin numai pe baterie, nu se comporta la fel ca si cum ar fi in priza. de ex daca il bag in priza ecranul parca are alta luminozitate. si il tin pe high performance.... e normal?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ma rog...eram curios...

si mai am o intrebare...am vazut ca daca il tin numai pe baterie, nu se comporta la fel ca si cum ar fi in priza. de ex daca il bag in priza ecranul parca are alta luminozitate. si il tin pe high performance.... e normal?

E normal! :lol:

Cand il tii in priza se muta pe high performance, iar cand e pe baterie se poate muta pe balanced sau pe power saver. Cand il ai pe baterie poti avea aceeasi luminozitate ca si cand il ai in priza, trebuie doar sa o modifici tu :lol: La fel si cu profilul pentru energia consumata :o:

 

Bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult pentru raspuns.

Mai am o intrebare. hdd-ul are 5400 rot/min. Are un led care arata cand hdd-ul este activ. Ce ma enerveaza pe mine e ca se aude hdd-ul probabil cand se roteste chestia aia. e normal? sau are ceva hdd-ul?

va multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Multumesc mult pentru raspuns.

Mai am o intrebare. hdd-ul are 5400 rot/min. Are un led care arata cand hdd-ul este activ. Ce ma enerveaza pe mine e ca se aude hdd-ul probabil cand se roteste chestia aia. e normal? sau are ceva hdd-ul?

va multumesc

Ehh, asa se aude orice hdd... la unele mai tare, la altele mai incet. Atat timp cat nu da erori la citire/scriere, nu are nicio problema. :lol:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×