Jump to content
Forum Roportal
Adybrasov

Putine sfaturi

Recommended Posts

Buna ziua,sunt un tanar de 25 de ani,casatorit de aproape de ani,cu un copil de aproape 2ani,am aflat ca sotia ma inseala si nu vrea sa mai continuam chiar daca as ierta-o,cred ca vom ajunge la un divort curand,as vrea sa stiu as putea sa obtin eu copilul?sau ce conditii ar trebui sa indeplineasca fiecare?eu lucrez am salariul mai mare,am locuinta proprietate personala,ea sta la parinti impreuna cu inca un frate,acum de cateva zile,lucreaza de 1luna si ea.Inca ceva ce ma roade ar mai fi o problema,eu am scos niste bani din banca (in timpul casatoriei) am 2 carduri si sunt pe numele meu dar cand le-am facut au cerut si buletinul sotiei chiar daca nu avea nici un venit,banii i-am folosit in familie ea nu a lucrat timp de 1an si 8luni si ne-am descurcat cam greu,voi fi nevoit sa le platesc eu singur datoriile?va multumesc

salut

putine sanse sa pastrezi copilul, daca mama nu este de acord, sau daca nu poti demonstra incapacitatea ei morala, phisica sau fizica de a'l intretine corspunzator( chestie pe care eu unul nu i'as face'o copilului meu fara sa fie parte din insusi miezul adevarului)

in cazul in care creditul este pe numele tau, da, tu il vei plati

daca apartamentul a fost achizitionat in timpul casniciei, s'au putea sa nu fie chiar atat de al tau cum crezi

si am o curiozitate: daca acum te ingrijoreaza datoriile, cum iti inchipui ca vei putea suporta singur cheltuielile pe care le va presupune cresterea unui copil( in cazul in care ai sarit peste, tin sa te anunt ca vei fi nevoit sa'i asiguri o ingrijire- publica sau privata atunci cand esti la serviciu, sa'i gatesti, sa'l speli, sa'i povestesti, sa'l inveti sa lege sireturi si sa sara sotronul...chestii din astea minore, usor sa fie sarite in imparteala asta : una mie, una mie, una mie...plata tie)

in rest, sa auzim de bine

Edited by sarazin79