Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

De fapt, ar fi trebuit ca tu sa iti expui mai intai parerea si pe urma ne-o cereai pe a noastra.

Acestea fiind spuse care este relatia dintre corpul fizic si cel eteric? Dar intre fizic si astral? Si asa mai departe. :lol2:

Va las onoarea de a spune ce stiti, daca stiti. Ca pe aceste subiecte se gasesc destui cu contrazisul aiurea. Voi spune f putine, fiindca stiu f putine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

la inceput a fost cuvantul si cuvantul era la dumnezeu si dumnezeu era cuvantul

 

cuvant = sunet

sunet = frecventa

frecventa = vibratie

 

totul e vibratie /energie

 

energie /vibratie joasa = material

 

energie /vibratie inalta = "divin"

 

nu e complicat

 

noi suntem "interfata" care leaga energiile vibratorii multiple

 

in ce scop nu stiu sau poate....

 

odata cu evoluia omului creste frecventa vibratorie a tuturor energiilor pentru care omul e interfata

 

parca i se spune evolutie spirituala

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.

 

Corect.

 

Ai dat definitia corpului suprem. Celelalte corpuri nici nu pot fiinta fara acesta. Doar sub forma rudimentara. Planta, animal...etc.

 

Legatura intre corpuri este tinuta prin sfera de constiinta? Sau alte mecanisme prea putin cunoscute.

 

Dupa ce voi mai stringe pareri voi spune ce stiu despre aceste corpuri energetice. Care repet, ne formeaza pe noi.

Editat de Johnny Paco
Nu trebuie sa citezi totul, se puteau lasa doar etichetele..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AM CITITI DE CATEVA ORI O CARTE SCRISA DE TONI VICTOR MOLDOVAN "PROGRAMUL TERRA"

CEL PUTIN MIE MI SE PARE EDUCATIVA

O RECOMAND TUTUROR CU RUGAMINTEA SA TINETI CONT DE AVERTISMENTELE DE LA INCEPUTUL CARTII

 

si zice cam asa

 

CONFORM STIINTELOR ORIENTALE

CORP SOMATIC FRECVENTA MICA DENSITATE MARE

CORP ETERIC

CORP ASTRAL

CORP MENTAL

CORP CAUZAL

CORP BUDIC

CORP ATMIC FRECVENTA MARE DENSITATE MICA

 

PE SCURT E VB DE 3 CATEGORII CE CORPURI SOMATIC ,ENERGETIC SI SPIRITUAL CARE SUNT "UNITE" CA SA ZIC ASA PRIN COMPATIBILITATEA ADN LA TOATE NIVELURILE ADN UL CONTINE TOATE TIPURILE DE INFORMATII NECESARE ACESTE "UNUIUNI"

 

MA ROG OMUL A SCRIS ASTA IN VREO 500 DE PAGINI SI EU INCERC IN 4 RANDURI .CEL MAI BINE E SA CITESTI CARTEA SA O TRECI PRIN PROPRIUL FILTRU SI COROBOREZI INFORMATIA CU CEEA CE STI DEJA

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
AM CITITI DE CATEVA ORI O CARTE SCRISA DE TONI VICTOR MOLDOVAN "PROGRAMUL TERRA"

CEL PUTIN MIE MI SE PARE EDUCATIVA

O RECOMAND TUTUROR CU RUGAMINTEA SA TINETI CONT DE AVERTISMENTELE DE LA INCEPUTUL CARTII

 

si zice cam asa

 

CONFORM STIINTELOR ORIENTALE

CORP SOMATIC FRECVENTA MICA DENSITATE MARE

CORP ETERIC

CORP ASTRAL

CORP MENTAL

CORP CAUZAL

CORP BUDIC

CORP ATMIC FRECVENTA MARE DENSITATE MICA

 

PE SCURT E VB DE 3 CATEGORII CE CORPURI SOMATIC ,ENERGETIC SI SPIRITUAL CARE SUNT "UNITE" CA SA ZIC ASA PRIN COMPATIBILITATEA ADN LA TOATE NIVELURILE ADN UL CONTINE TOATE TIPURILE DE INFORMATII NECESARE ACESTE "UNUIUNI"

 

MA ROG OMUL A SCRIS ASTA IN VREO 500 DE PAGINI SI EU INCERC IN 4 RANDURI .CEL MAI BINE E SA CITESTI CARTEA SA O TRECI PRIN PROPRIUL FILTRU SI COROBOREZI INFORMATIA CU CEEA CE STI DEJA

De la astral in sus, le incurc ordinea.

Corpul budic este cel spiritual?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

budic si atmic fac parte din categoria spiritual

 

eteric astral mental cauzal fac parte din categoria energetic

 

iar somtic e somatic

 

denumirile sunt confom stiintelor orientale pot fi mai multe denumiri asa cum tu ai enumerat la inceput

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

De ce se spune...."spiritul distruge practic materia, corpul".

Sau...."spirite agitate". Care e tot in acest context, al distrugerii. Nu tin cont de creatiile umane. Cind se produce fenomenul, se distruge tot in jur. Prin intermediul oamenilor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De ce se spune...."spiritul distruge practic materia, corpul".

Sau...."spirite agitate". Care e tot in acest context, al distrugerii. Nu tin cont de creatiile umane. Cind se produce fenomenul, se distruge tot in jur. Prin intermediul oamenilor.

Distrugerea este o forma a transformarii.

Nu trebuie sa aiba o conotatie negativa.

Ci doar se trece la o alta forma.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Distrugerea este o forma a transformarii.

Nu trebuie sa aiba o conotatie negativa.

Ci doar se trece la o alta forma.

 

de acord

 

distrugerea pare ceva negativ cand nu e perceputa ca o transformare .din cate stiu asta se intampla din cauza fricii atunci cand distrugerea are legatura cu subiectul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In epoca moderna deja se pot face analogii intre aceste corpuri si noile descoperiri in domeniu.

Specific ca toate formeaza un tot unitar, precum corpul fizic cu toate organele.

Se pare ca corpul energetic este format din toate corpurile fara corpul fizic, normal.

In epoca moderna se pune accentul mai mult pe cunostintele exoterice decat pe cele esoterice.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×