Sari la conținut
Forum Roportal
TheDiamondGreen

Cum ati reactiona?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Daca nu poti sa-ti cuceresti adversarul aliaza-te cu el...castigai increderea apoi ,ataca-l!

ei, na. asta ar face-o barbatii ca femeile respective.

Eu ii propun sa incerce sa fie mai mult.

Atat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ei, na. asta ar face-o barbatii ca femeile respective.

Eu ii propun sa incerce sa fie mai mult.

Atat.

Ma faci sa ma indoiesc ca sunt femeie.Scuza-ma un moment...ma duc sa vad ce gasesc in pantaloni!

:roll:) ...asta daca inteleg eu bine ce vrei sa spui prin ce ai scris.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma faci sa ma indoiesc ca sunt femeie.Scuza-ma un moment...ma duc sa vad ce gasesc in pantaloni!

:roll:) ...asta daca inteleg eu bine ce vrei sa spui prin ce ai scris.

barbatii care au acelasi sistem de valori si moravuri ca si femeile respective.

mai inainte de toate, ma cherie, barbatul si femeia sunt oameni. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
barbatii care au acelasi sistem de valori si moravuri ca si femeile respective.

mai inainte de toate, ma cherie, barbatul si femeia sunt oameni. :good:

...si precum se zice:Barbatul vine de pe Marte si femeia de pe Venus...parca?!

Amandoi incearca sa desluseasca misterul diferentei dintre ei si in final gasesc...nimic . :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca Diamondgreen ar putea incerca mai degraba sa imbunatateasca atmosfera. Le poate spune: "as putea sa va raspund si eu la fel, dar asta ar insemna certuri tot timpul. Mai bine hai sa vedem daca v-am gresit cu ceva". Abordarea asta are dezavantajul ca nu il racoreste - nu isi va descarca nervii din prima, dar o poate face la urmatoarea jignire.

 

Nu cred ca merita sa raspunda tot cu jigniri sau cu agresivitate la primul atac, mai ales fiindca inteleg ca nu intentioneaza sa-si schimbe locul de munca. Daca va avea in continuare de-a face cu aceleasi "doamne", e de preferat sa aibe cu ele o relatie cat de cat buna. Daca merge. Daca nu ... :tease:

 

...si precum se zice:Barbatul vine de pe Marte si femeia de pe Venus...parca?!

Amandoi incearca sa desluseasca misterul diferentei dintre ei si in final gasesc...nimic . :spiteful:

 

Poti spune 100% ca experienta ti-a confirmat zicala asta cu Venus si Marte? Ca eu am vazut unele femei atat de barbatoase/agresive ca in mod sigur erau de pe Marte. In acelasi timp am vazut si barbati atat de impaciuitori incat erau clar venusieni. Poate depinde de temperamentul fiecaruia.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum as reactiona.. pai cand sunt pus in astfel de situatii nu ma simt in stare sa vin cu o replica si chiar de-as avea una nu as folosi-o, deobicei adopt o atitudine indiferenta si raspund cu un zambet prelung si intelegator, si nu e vorba de superioritate doar ca nu vreau sa acord o pondere prea mare unor cuvinte jignitoare venite fara motivatie. =)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu as reactiona prin tacere ... de multe ori doare mai tare decat vorbele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pacat ca nu ai precizat o stare de depresie (tristete care cu greu o controlezi si dureaza poate mai mult de 4-5 luni), anxietate sociala (din copilarie) si poate un inceput de disociere de identitate... daca se adauga astea atunci chiar daca sunt lucruri percepute in mod eronat (identitatea creata nu are o baza reala dar asocieaza acea identitate cu mine) atunci s-ar putea sa injur, poate sa sugrum (dar mai bine plang... decat sa omor.... adica sa aleaga ... sa plang sa rada sau sa omor??? hmmm greu nu? :) ) oricum stiu ca prostia este la ordinea zilei si o blestem :>

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×