Jump to content
Forum Roportal
Bagherra

Predictii despre viitorul omenirii

Recommended Posts

Asta aşa e. Dar pâine şi circ a existat dintotdeauna. Nimic nou sub Soare. Ignoră fenomenul aşa cum poţi ignora şi opiniile acelora. :)

Eu i-am scris lui Moș Extraterestru sa-mi aduca o motocicleta BMW R1200GS Adventure si sa-mi dea si banii de intretinere a ei de-a lungul timpului, in care este proprietatea mea. Ca tare scumpa este acea moto si tare imi place. Sper sa nu vina cu mana goala. :(

Asta aşa e. Dar pâine şi circ a existat dintotdeauna. Nimic nou sub Soare. Ignoră fenomenul aşa cum poţi ignora şi opiniile acelora. :)

Il ignor cu succes :). Nu ma uit la televizor. Dar cand ma ciocnesc accidental de o emisiune din asta, imi aduc aminte.

Da, nici pe mine nu mă "prinde" TV-ul decât pe posturile de ştiinţe. În afară de reclame nu e nimic stresant pe ele. :)

In 2 mai, anul asta (2017) am avut un vis bizar:  le spuneam unor oameni aratand spre un bloc turn: vedeti blocul asta? -ce ziduri inalte, ca de cetate...la anul va fi daramat! -si am continuat spunand: nu doar blocul asta, ci toata Romania va fi in ruine!   :pope:  (am dat peste mesaj cautand pe Facebook un articolas), mai vedem la anu'...

• Upvote 1

In 2 mai, anul asta (2017) am avut un vis bizar:  le spuneam unor oameni aratand spre un bloc turn: vedeti blocul asta? -ce ziduri inalte, ca de cetate...la anul va fi daramat! -si am continuat spunand: nu doar blocul asta, ci toata Romania va fi in ruine!   :pope:  (am dat peste mesaj cautand pe Facebook un articolas), mai vedem la anu'...

Oh , nuuu

Sa nu-mi spui ca va fi un Cutremur.

Am vazut ca ti-a iesit predictia cu 20 septembrie, cu toate ca cel de-al doilea  Cutremurul din Mexic a avut loc pe 19 septembrie .

De fapt, cred ca orice om  care cunoaste  geologia elementara  stie ca in zona aia, adica granita dintre Platoul Cocos si Platoul Nord-American din coasta Pacifica a Mexicului au creat o zona de subductie care sa genereze un lant de evenimente seismice. 

Platoul Vrancea e  mai imprevizibil insa. 

• Upvote 1

Profeția teribilă care anunță că Sfârșitul Lumii vine în 2021. O parte din ea s-a împlinit

Profeția teribilă care anunță că Sfârșitul Lumii vine în 2021. O parte din ea s-a împlinit ... COVID si ce mai vor "profeții"

"Dr. F. Kenton Beshore, președintele Societății Biblice Mondiale, spune că „Răpirea” va apărea probabil până în 2021 înainte de a doua venire a Lui Hristos, care ar urma să aibă până în 2028."  :surrender:

https://evz.ro/profetia-teribila-care-anunta-ca-sfarsitul-lumii-vine-in-2021-o-parte-din-ea-s-a-implinit.html

• Like 1

Acum 8 ore, The Unknown a spus:

https://www.infoactual.ro/baba-vanga-o-noua-boala-va-lovi-planeta-oamenii-vor-imbatrani-in-cateva-secunde.html?utm_medium=parteneri&utm_source=evz1.ro

A facut iar niste Noi predictii baba asta ...  "În 2125 Ungaria va primi semnale din afara spaţiului."

Cine va verifica daca va fi asa sau nu???   

Nu stiu cine, dar sigur semnalele vor fi in ungureste.

• Like 2