Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Predictii despre viitorul omenirii

Postări Recomandate

Asta aşa e. Dar pâine şi circ a existat dintotdeauna. Nimic nou sub Soare. Ignoră fenomenul aşa cum poţi ignora şi opiniile acelora. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu i-am scris lui Moș Extraterestru sa-mi aduca o motocicleta BMW R1200GS Adventure si sa-mi dea si banii de intretinere a ei de-a lungul timpului, in care este proprietatea mea. Ca tare scumpa este acea moto si tare imi place. Sper sa nu vina cu mana goala. :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta aşa e. Dar pâine şi circ a existat dintotdeauna. Nimic nou sub Soare. Ignoră fenomenul aşa cum poţi ignora şi opiniile acelora. :)

 

Il ignor cu succes :). Nu ma uit la televizor. Dar cand ma ciocnesc accidental de o emisiune din asta, imi aduc aminte.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da, nici pe mine nu mă "prinde" TV-ul decât pe posturile de ştiinţe. În afară de reclame nu e nimic stresant pe ele. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In 2 mai, anul asta (2017) am avut un vis bizar:  le spuneam unor oameni aratand spre un bloc turn: vedeti blocul asta? -ce ziduri inalte, ca de cetate...la anul va fi daramat! -si am continuat spunand: nu doar blocul asta, ci toata Romania va fi in ruine!   :pope:  (am dat peste mesaj cautand pe Facebook un articolas), mai vedem la anu'...

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In 2 mai, anul asta (2017) am avut un vis bizar:  le spuneam unor oameni aratand spre un bloc turn: vedeti blocul asta? -ce ziduri inalte, ca de cetate...la anul va fi daramat! -si am continuat spunand: nu doar blocul asta, ci toata Romania va fi in ruine!   :pope:  (am dat peste mesaj cautand pe Facebook un articolas), mai vedem la anu'...

Oh , nuuu

Sa nu-mi spui ca va fi un Cutremur.

 

Am vazut ca ti-a iesit predictia cu 20 septembrie, cu toate ca cel de-al doilea  Cutremurul din Mexic a avut loc pe 19 septembrie .

 

 

De fapt, cred ca orice om  care cunoaste  geologia elementara  stie ca in zona aia, adica granita dintre Platoul Cocos si Platoul Nord-American din coasta Pacifica a Mexicului au creat o zona de subductie care sa genereze un lant de evenimente seismice. 

 

 

Platoul Vrancea e  mai imprevizibil insa. 

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Profeția teribilă care anunță că Sfârșitul Lumii vine în 2021. O parte din ea s-a împlinit

Profeția teribilă care anunță că Sfârșitul Lumii vine în 2021. O parte din ea s-a împlinit ... COVID si ce mai vor "profeții"

"Dr. F. Kenton Beshore, președintele Societății Biblice Mondiale, spune că „Răpirea” va apărea probabil până în 2021 înainte de a doua venire a Lui Hristos, care ar urma să aibă până în 2028."  :surrender:

https://evz.ro/profetia-teribila-care-anunta-ca-sfarsitul-lumii-vine-in-2021-o-parte-din-ea-s-a-implinit.html

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://www.infoactual.ro/baba-vanga-o-noua-boala-va-lovi-planeta-oamenii-vor-imbatrani-in-cateva-secunde.html?utm_medium=parteneri&utm_source=evz1.ro

A facut iar niste Noi predictii baba asta ...  "În 2125 Ungaria va primi semnale din afara spaţiului."

Cine va verifica daca va fi asa sau nu???   

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 8 ore, The Unknown a spus:

https://www.infoactual.ro/baba-vanga-o-noua-boala-va-lovi-planeta-oamenii-vor-imbatrani-in-cateva-secunde.html?utm_medium=parteneri&utm_source=evz1.ro

A facut iar niste Noi predictii baba asta ...  "În 2125 Ungaria va primi semnale din afara spaţiului."

Cine va verifica daca va fi asa sau nu???   

Nu stiu cine, dar sigur semnalele vor fi in ungureste.

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

1.) Peste cateva decenii emisfera vestica nord-atlantica va intra intr-o noua Mini Era Glaciara, iar Europa si America de Nord vor semana cu Labradorul, adica vor avea solul inghetat aproape tot anul iar agricultura nu va mai putea fi posibila si nici navigatia fluviala ori maritima pe perioada iernii. 

2.) Tot peste cateva decenii unii miliardari excentrici muribunzi vor alege sa produca sfarsitul lumii odata cu sfarsitul lor personal si aceasta prin detonarea unor uriase bombe termonucleare de hidrogen in subsolul Lunii pentru a ejecta spre Pamant stanci selenare, munti intregi care sa distruga reteaua de sateliti, statiile orbitale, bazele lunare si intreaga viata de pe Pamant. 

Aceasta o vor face prin rachete-drona de tip ascensor-balon propulsate prin unde MASER dar si chimic. 

3.) Peste cativa ani un nou virus mutant de tip Zika produs in laborator va rupe lantul generatiilor, iar dupa 80 de ani populatia planetei va ajunge la cateva persoane probabil cateva zeci ori sute de mii. 

... 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×