Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Predictii despre viitorul omenirii

Postări Recomandate

Extratereştrii deja sunt aici, nu e nevoie de predicţii:

Ce vreţi mai multe dovezi: credibilitatea tipilor nu poate fi pusă la îndoială... :crazypilot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

O predictie ar fi si faptul ca daca UE se "clatina", atunci inseamna ca si USA se "clatina" si este chiar probabil sa se-ntample in "ordine inversa". 

 

Daca dormi cu ochelari sa stergi bine lentilele sa vezi mai clar visele sa nu confuzi clatinarile, ar fi pacat sa nu recunosti continentele ...  :haha:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dacă capitalismul nereglementat supravieţuieşte crizei, sfârşitul/prăbuşirea e aproape. Şi poate începe de oriunde. Chiar şi de la leprele alea ce l-au creat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Extratereştrii deja sunt aici, nu e nevoie de predicţii

Ce vreţi mai multe dovezi: credibilitatea tipilor nu poate fi pusă la îndoială... :crazypilot:

 

Jurnalism de doi lei. Oamenii intrebati, indiferent de credibilitatea lor, au spus sincer ce credeau, fara a fi constienti ca vor fi ridiculizati. 

In viata de zi cu zi as prefera sa interactionez cu cineva care crede in extraterestri sau in orice bizarerie, decat cu niste smecherasi parsivi ca autorii acestui reportaj.

  • Upvote 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfidând acel "common sense", pe oricare dintre temele astea pseudoştiinţifice sau chiar neştiinţifice, te poţi umple de ridicol, mai degrabă. Şi trebuie să fii pregătit să suporţi asta. Mai ales când nu poţi susţine ceea ce afirmi decât prin propria... credinţă.

 

Şi apropo, "common sense is like deodorant, the people who need it, most never use it". Mai plastic de-atât nici că se poate, apropo de teoriile astea care put de la o poştă. :D

Editat de Passepartout

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu la asta m-am referit. E evident ca cel care sustinea ca a vazut extraterestrul din ''portret'' are o imaginatie bogata, face asocieri gresite sau are alte probleme. Din punctul meu de vedere teoriile respective au menirea de a impinge oamenii pe cai gresite, sa caute cai verzi pe pereti.

 

M-am referit la impostura. La actul de a ii intinde cuiva o cursa de genul asta, pentru cateva hahaieli ieftine. Nu ii suport pe cei care procedeaza asa; isi aleg tinte care par neinformate in legatura cu un subiect, in speranta ca vor debita niste ineptii care sa le faca lor audienta. Genul asta de ''reporter'' umbla prin sate, intreband femeile in varsta daca stiu ce e ala orgasm si daca au avut vreodata, cine a pictat Capela Sixtina samd. Common sense este si sa nu exploatezi oamenii la modul asta.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am înţeles foarte bine. Pe de altă parte eu am încercat să explic de unde această "impostură". Este legea "cererii şi ofertei" în plan social: cum apare un ciudat, ca o necesitate obiectivă va apărea şi cel ce face mişto de el.

Ce crezi, adepţii ufologiei de natură extraterestră se bazează pe altceva? Nu, doar dau aparenţă mai elevată nimicurilor pe care le consideră "dovezi". Asta dacă nu sunt hoax-uri sau fake-uri. Ai văzut pe undeva vreo dovadă irefutabilă?

Editat de Passepartout

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca dormi cu ochelari sa stergi bine lentilele sa vezi mai clar visele sa nu confuzi clatinarile, ar fi pacat sa nu recunosti continentele ...  :haha:

 

Pe la noi este-o vorba: "Ii auzi tu maine". Asa ca, "predictii despre viitorul omenirii" sunt, au fost si vor mai fi, vorba aia. :lol:

Ramane cum s-a (pre)stabilit. :lol:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am înţeles foarte bine. Pe de altă parte eu am încercat să explic de unde această "impostură". Este legea "cererii şi ofertei" în plan social: cum apare un ciudat, ca o necesitate obiectivă va apărea şi cel ce face mişto de el.

Ce crezi, adepţii ufologiei de natură extraterestră se bazează pe altceva? Nu, doar dau aparenţă mai elevată nimicurilor pe care le consideră "dovezi". Asta dacă nu sunt hoax-uri sau fake-uri. Ai văzut pe undeva vreo dovadă irefutabilă?

 

Nu. Nu cred in asa ceva si nu ma atrag teoriile de genul. Insa nu mi se par periculosi sau enervanti; nu ma preocupa ce crede fiecare.

Pe cand industria painii si circului are un efect de imbelicizare generala. Si nu depinde de ciudati. Daca nu i-ar gasi, i-ar inventa. :)

Editat de Finnian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×