Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Predictii despre viitorul omenirii

Postări Recomandate

nu stiu de ce imi miroase de la o posta a teorii new age....Romania centrul spiritual al lumii....si un al doilea Cristos care va aparea in Romania si ne va ghida pe toti spre lumina......

Editat de andi_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine s-ar apuca sa se impuna in fata tuturor ca lider absolut? Asta ar insemna din start dictatura.

 

Un lider absolut este un om apreciat si dorit de toata lumea, nu un dictator!

 

nu stiu de ce imi miroase de la o posta a teorii new age....Romania centrul spiritual al lumii....si un al doilea Cristos care va aparea in Romania si ne va ghida pe toti spre lumina......

 

Nu cred ca va fi crestin, deoarece in crestinism nu exista spiritualitate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1)Care nevoie mai frate?

 

Nevoia unui simbol de care sa te poti agata pentru a iesi din mocirla in care omenirea se afunda din ce mai adanc.

 

Cine s-ar apuca sa se impuna in fata tuturor ca lider absolut?

 

Binele!

 

 

Asta ar insemna din start dictatura.

 

Da, insa dictatura normalitatii. Necunoscuta si neinstalata inca in lumea noastra.

O normalitate a existat pe pamant, insa a fost deranjata de chiar aparitia noastra, a oamenilor.

 

Ca sa faci ordine trebuie sa "tai" in carne vie.

 

Da, dar din fericire nu la propriu :good:

Nu stiu cu exactitate cuvintele, insa parca se vorbea despre cuvantul care taie si de sabia care iese din gura.

Ori toate astea inseamna argumente. Cuvinte ce pot schimba mentalitati gresite si impietrite, vechi de mii de ani.

 

Oricum, daca un asemenea om exista, nu va fi primit cu flori.

Nici nu cred ca, daca va veni, o va face pentru a primi flori...

 

Pe urma ma gindesc cum si-ar ocupa timpul dupa...aparitie

 

Nu poti. De asta el este El si tu esti tu... :doh:

 

nu stiu de ce imi miroase de la o posta a teorii new age....Romania centrul spiritual al lumii....si un al doilea Cristos care va aparea in Romania si ne va ghida pe toti spre lumina......

 

Intradevar, ciudata alegere... :roll:

Editat de octav.c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1)Nevoia unui simbol de care sa te poti agata pentru a iesi din mocirla in care omenirea se afunda din ce mai adanc.

 

 

 

2)Binele!

...............

Da, insa dictatura normalitatii. Necunoscuta si neinstalata inca in lumea noastra.

O normalitate a existat pe pamant, insa a fost deranjata de chiar aparitia noastra, a oamenilor.

1)Frate draga, daca este nevoie de SIMBOL omul ala ar putea avea un semn , undeva pe corp, posibil pe "coapsa", daca intelegi aluzia!!!Este nevoie de asa ceva???!!! :doh:

Ar fi o chestie, ca ajunge o bota la un car cu oale!!!!

 

2) E buna asta.

BINELE...dictator normal!!!

Dar mai ca as fi de acord. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1)Frate draga, daca este nevoie de SIMBOL omul ala ar putea avea un semn, undeva pe corp, posibil pe "coapsa", daca intelegi aluzia!!! Este nevoie de asa ceva???!!! :roll:

"12. Ochii Lui erau ca para focului; capul il avea incununat cu multe cununi imparatesti si purta un nume scris pe care nimeni nu-l stie, decat numai El singur.

13. Era imbracat cu o haina inmuiata in sange. Numele Lui este: "Cuvantul lui Dumnezeu."

 

(

Editat de octav.c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
2) Ce sa astepte? Prognoza meteo?

 

Nu. Si nici barza, si nici macar rezultatul renumararii voturilor nule. :roll:

 

Ci mai curand... intrarea in scena:

 

'Stai

Editat de octav.c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

dar de ce tocmai Romania? sunt tari unde poporul nu-i dezbinat ca aici, unde mai exista valori morale, unde conducatorilor chiar le mai pasa si de cei de langa ei ... sau tocmai pt asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o intrebare.

Ce intelegi din versetul urmator:

"13. Era imbracat cu o haina inmuiata in sange. Numele Lui este: "Cuvantul lui Dumnezeu."

Nu pot sa-mi asum stiinta "talmaciri" Bibliei dar cred ca are legatura cu versetul:

 

 

14. Şi i-am zis: Doamne, Tu ştii. El mi-a răspuns: Aceştia sunt cei ce vin din str

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu pot sa-mi asum stiinta "talmaciri" Bibliei dar cred ca are legatura cu versetul:

 

 

14. Şi i-am zis: Doamne, Tu ştii. El mi-a răspuns: Aceştia sunt cei ce vin din str

Editat de octav.c

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×