Sari la conținut
Forum Roportal
Bagherra

Predictii despre viitorul omenirii

Postări Recomandate

Nașpa predicții, bre, Zod! De unde le-ai luat? 

O luminiță la capătul tunelului, nimic? 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

https://evz.ro/un-cutremur-urias-va-lovi-romania-nu-mai-scapam-in-ce-an-va-avea-loc.html

Nu mai scăpăm! 

... Adica???     20 de ani nu sint deajunsi sa plece de acolo din primejdie cine nu-i interesat sa moara  sub moloz?   Daca cineva locuieste in zonele foarte afectate in 1977, are mari sanse sa moara, deci motive sa se mute din timp.   Eu am vazut cum a aratat Bucuresti dupa, am simtit cutremurul desi nu eram aproape, etc., si am mai simtit multe cutremure si dupa aceea, un a in Phoenix, desi a fost foarte departe de aici, undeva in Pacific, ceea ce ne reaminteste ca sintem muritori.  Putem sa murin inecati in apa si in Desert.      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Miliardarul Bill Gates nu este de acord cu cei care profețesc o perioadă de crize globale care vor afecta omenirea. Chiar dacă economiștii avertizează cu privire la riscul unei recesiuni globale care se va suprapune pe celelate crize provocate de războiul din Ucraina și de schimbările climatice, Bill Gates este optimist.   Miliardarul crede că această perioadă este cea mai bună pentru a trăi, dat fiind descoperirile tehnologice care vor impinge omenirea înainte."

https://evz.ro/viitorul-omenirii-vazut-de-bill-gates-miliardarul-american-pariaza-pe-progresul-tehnologic.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"„Călătorul în timp din anul 2714” anunță un mega-cutremur de 9,9 grade Richter.  Pe ce dată exactă susține că va avea loc.  E chiar foarte curând!"

14 martie 2023 – un megatsunami de peste 500 metri înălțime lovește San Francisco, California. Sunt 500.000 de decese;

11 mai 2023 – o specie extraterestră numită Nozics se infiltrează în toate guvernele lumii;

27 iunie 2023 – o navă extraterestră cade din cer și pe Pământ se eliberează specii și materiale extraterestre;

6 noiembrie 2023 – cel mai mare animal este descoperit în Oceanul Pacific.  Are de 3 ori dimensiunea balenei albastre;

2 ianuarie 2024 – un cutremur cu magnitudinea de 9,9 pe Richter – Marele Cutremur – face ca statul California să se scufunde în Pacific”.

https://www.gandul.ro/actualitate/calatorul-in-timp-din-anul-2714-anunta-un-mega-cutremur-de-99-grade-richter-pe-ce-data-exacta-sustine-ca-va-avea-loc-e-chiar-foarte-curand

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lol2::lol2::lol2:

Da, am aruncat un ochi pe predictiile de aici. Too funny. Nu se satura prezicatorii astia niciodata sa cada in penibil, dar nici eu nu ma satur sa ma amuz de tampeniilor lor.

Nu se simt oamenii speciali decat daca li se spune ca vor fi martorii apocalipsei, atat pot ei.

Mutati topicul la coltul vesel.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"If the groundhog emerges from its burrow on Feb. 2 and sees its shadow, that means there will be six more weeks of cold weather, according to tradition. If the groundhog doesn’t see its shadow, then warmer weather will soon usher in an early spring."

im-714938?width=700&height=463

Stiintific demonstrat, ca micutul animal ne-a pus in tema cu vremea care ne asteapta si inca vor fi 6 saptamani grele de iarna!!! 

Meteorologii n-au ce sa comenteze la afacera asta veche cat 2-3 secole.

https://search.yahoo.com/search?fr=mcafee&type=E211US91088G91723&p=Punxsutawney+Phil+makes+Groundhog+Day+prediction

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Omenirea, amenințată de inteligența artificială. Cum vor roboții să preia controlul asupra lumii

"Un robot ChaosGPT a postat recent pe Twitter un plan de a distruge umanitatea și de a prelua controlul asupra lumii. Nu este pentru prima dată când omenirea este amenințată de inteligența artificială. Tweetul a fost declanșat atunci când un utilizator a pus robotul de inteligență artificială în „modul continuu”, care forțează robotul să încerce să își finalizeze sarcina cu posibilitatea ca acesta să nu se oprească niciodată. Oamenii de știință cred că robotul urmează să facă o alianță împotriva umanității."

*Nu demult am sunat la un doctor si mi-a raspuns cu o voce de barbat un robot, care s-a identificat ca inteligenta artificiala.   L-am bagat in ma-sa si am inchis telefonul.  Am luat legatura cu doctorul care mi-a dat acel numar sa ma programez si mi-a dat un alt numar.  A 2-a zi am anulat, totul definitiv si merg la altul.*  

Desteptii cred ca robotii n-au nevoie de mancare si altele, dar politicienii vor fi serviti exclusiv de roboti???  mai ales prin spitale la transfuzii de sange pentru intinerire!!!*

https://evz.ro/omenirea-amenintata-de-inteligenta-artificiala-cum-vor-robotii-sa-preia-controlul-asupra-lumii.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Profeția-șoc a lui Isaac Newton revine în actualitate. În ce an va fi SFÂRȘITUL Lumii, potrivit calculelor lui

"Celebrul om de știință Isaac Newton a prezis că lumea se va sfârși în 2060 – iar oamenii sunt îngroziți că ar putea avea dreptate."

*Mie mi-a spus un doctor foarte specializat ca asta va fi data noastra de moarte ... credeam ca doar glumeste :meeting: dar el stia ce spune.*

https://www.gandul.ro/actualitate/cand-sfarsitul-lumii-profetia-soc-isaac-newton-19964709

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

S-a aflat secretul tinereții. Cercetătorii au descoperit cum să trăim cu 80% mai mult

S-a aflat secretul tinereții. Cercetătorii au descoperit cum să trăim cu 80% mai mult :eek:

Deși nu este posibil să trăim pentru totdeauna, oamenii de știință ar putea fi capabili să prelungească viața oamenilor cu aproximativ 80%.  O echipă de la Universitatea California din San Diego a demonstrat, pentru prima dată, că este posibil să deturneze o cale genetică implicată în îmbătrânirea celulară. Oamenii de știință au reușit să mărească durata de viață a celulelor de drojdie cu mai mult de 80% și nu văd niciun motiv pentru care același lucru nu s-ar putea face pe celulele umane mai complexe.   

De ce îmbătrânesc oamenii

„Celulele umane funcționează ca mini-fabrici care realizează toate procesele importante de care corpul nostru noastre au venit cu metode pentru a închide aceste celule înainte ca acestea să facă ravagii, are nevoie pentru a trăi, explică oamenii de știință. Problema este că aceste reacții chimice pot genera deșeuri toxice, care se acumulează treptat și dăunează ADN-ului nostru și altor componente celulare pe măsură ce îmbătrânim”, se arată în studiu citat.

https://evz.ro/s-a-aflat-secretul-tineretii-cercetatorii-au-descoperit-cum-sa-traim-cu-80-mai-mult.html

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×