Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Jeez frate , ai o problema grava cu increderea.....

1.esti sigur ca o iubesti? fara incredere iubirea e 0 ,ramane doar o relatie pe care o pastrezi de genul , daca nu o am eu sa nu o aiba nimeni.......

2.parintii ei sunt gen mama omida si tata omida si pretind ca stiu viitorul?majoritatea parintilor nu isi cunosc prea bine copii

3.ai o parere foarte prosta despre tine de ai impresia ca o sa se plictisesca de tine? ca o sa gasesca altceva mai bun? tu esti la baza lantului trofic?

4.ai o parere foarte prosta despre ea sa o crezi capabila de asa ceva? daca da , de ce mai esti cu ea? daca nu ce draq cauti aici pe forum cu postul asta?

Am pus intrebarile alea ca sa te cunosc mai bine , sfatul meu e urmatorul.....daca te paraseste , stai cateva zile inchis in casa , te indopi cu ciocolata si iti plangi de mila ca sa demosntrezi cat de mult ai iubit-o , apoi te trezesti , iti dai seama ca nu e bine sa traiesti in trecut si incepi un nou capitol din viata ta ....pana atunci bucura-te de ce ai si nu mai gandi negativist , ca sti cum se zice, ai grija ce iti doresti s-ar putea sa se intample....

Oameni nu se plictisesc aiurea unii de altii , ceilalti nu isi mia dau silinta.....surprinde-o tu din cand in cand in mod placut si o sa vezi ca nus e plictiseste.....foloseste-ti imaginatia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Suzuka ii spune lui Suzuki:

-Dragul meu, am observat ca nu ai incredere in mine.

-Ce te face draga mea sa spui asa ceva?

-La inceput cararile pe care veneai la casa mea erau foarte drepte.Acum vad ca ele fac ocoluri foarte mari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Va multumesc pt mesaje.

 

Cred ca aveti dreptate, si voi incerca sa ma bucur cat pot de prezent.

Pana la urma daca eu nu ofer incredere, intelegere si iubire cum ma pot astepta sa le primesc la randul meu.

 

Intr-o relatie cam totul se imparte la 2, inclusiv despartirea, care poate veni din partea mea sau din partea ei. Prezentul ni-l putem forma singuri, pt ca nimic nu este intamplator pe lumea asta, dar viitorul e putin probabil sa ni-l putem forma asa cum vrem.

 

E un risc care cred ca orice cuplu si-l asuma, nu sunt nici primul nici ultimul.

 

Va multumesc inca o data pentru raspuns!

......ce anume incerci sa consolezi?pe tine sau relatia......mai mult imi dai impresia ca incerci sa te complaci in situatie, iar restul relatiei de merge sau nu e lasat la alegerea "prietenei"tale. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fii cel mai bun din clasa ta, fa sa te laude profesorii si fetele au sa vina in jurul tau cu evantaie facute din aripi de strut cand este cald si au sa-ti faca vant, adica racoare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru initiatorul topicului:

 

In primul rand, e cu tine, nu cu altcineva. In al doilea rand, stii si tu ca nu e obligatoriu ca relatia voastra sa fie vesnica. In al treilea rand, cum spun toti - bucura-te de prezent si de EA. Si o sa iti subliniez si eu asta.

Altceva: daca vrea sa te insele, tot te va insela, asa ca nu te chinui singur - traieste tu linistit si bucura-te de iubirea voastra si de faptul ca iti este alaturi. Sanse de 90% sa nu te insele daca vede ca tie iti e bine cu EA si pentru ca este EA in viata ta.

Nu deveni stresant - telefoane de control din 10 in 10 minute. Daca nu ai nimic sa ii spui nu o suna.

Te temi ca ti-o ia vreun baiat rau ?

Te temi ca etc. si etc., tot ce ai scris tu acolo ?

Teme-te si sigur va pleca, pentru caaa... teama asta a ta se manifesta fara sa iti dai seama. Devii nervos, nu o mai apreciezi si multe altele. Toate astea o vor indeparta.

Orice ar face, e alegerea ei, nu a ta.

Ce poti face tu este sa FI AL EI, NU AL TAU ! Asta au incercat sa iti spuna si parintii ei si restul lumii. Si in acelasi timp sa fi cel mai bun. Un exemplu - daca vine cu o idee stupida dar care o entuziasmeaza foarte tare, fa-i pe plac (asta daca nu e vorba de vreo chestie prea costisitoare sau care ar duce la ranirea cuiva). Ia sa vezi ce se va bucura. Un alt lucru - nu sta calare pe capul ei, adica atunci cand nu dormi sau nu esti la munca sa stai doar tu cu ea. Las-o sa se mai plimbe si singura. Arata-i incredere. Va aprecia. Si, bineinteles, nu o tine inchisa, plimb-o si da-i voie sa viseze. Cu o limita, dar o limita larga, un om care se simte intr-o relatie ca intr-o inchisoare sigur va evada.

Nu mai fi disperat. Stii reclama de la Sprite - femeile simt cand esti disperat. Daaa, simt si o iau la fuga.

 

Cel mai bun lucru care pot sa ti-l spun, in final este uramatorul:

FI TU IMPACAT CU TINE INSUTI. DACA TU TE SIMTI BINE, ASTA VA RADIA. FII SIGUR PE TINE. NU TE PUNE PRES LA PICIOARELE EI, CA ASTA NU O VA IMPRESIONA. FI ECHILIBRAT. FI PUTERNIC. UN OM CARE ESTE IMPACAT CU EL INSUSI SI SE SIMTE BINE INTOTDEAUNA VA ATRAGE ALTI OAMENI PE LANGA EL. NU LASA GRIJILE SI TEMERILE SA TE INDEPARTEZE DE EA SI INCEARCA SA FI UN PIC MAI IMPERSONAL UNEORI. NU SUFOCA SI NU PRESA.

Daca respecti ce am scris eu cu caps, o sa dai peste nas la orice baiat rau dupa care crezi tu ca ar putea sa fuga. Pentru ca te bucuri de viata si specia lor asta cauta - oameni care traiesc viata si se bucura de ea, nu copii stresati si plangaciosi, plini de frustrari, complexe si temeri. Doar fi tu insuti si inlatura toate prostiile din minte. Alea iti fac rau, nu EA. Invata sa o apreciezi - prin toata postarea asta am scris cum...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toata lumea imi spune, inclusiv familia mea si a ei, ca este o varsta periculoasa. Mentionez ca sunt primul barbat din viata ei.

[...]

toti imi spun sa am grija cu ea, ca este o fire f schimbatoare, si ca trebuie sa am foarte multa rabdare cu ea.

Toata lumea imi spune ca eu vad altfel lucrurile la 20 de ani, si ca ea e un copil si ca mai devreme sau mai tarziu va pleca de langa mine.
dar toti cei din jurul meu imi spun ca toate sunt la fel, si ca voi ajunge sa o maturizez si ca se va bucura altcineva de ea, nici macar nu vreau sa ma gandesc cum m-as simti daca as vedea-o pe strada de mana altuia cand stiu cat am investit in relatia asta si cat de mult m-am implicat.

 

Pari baiat inteligent si dezghetat, chiar atat de tare conteaza ce zic altii?! Uita-te si tu de cate ori ai repetat "lumea imi spune", "toti imi spun"... Nu are nici o legatura ca are 17 ani. Curioasa poate fi si la 40 de ani si dupa ce va fi incercat 15 barbati. Nici o relatie nu seamana cu alta. E posibil sa te insele maine, dar, in egala masura, e posibil sa iti fie fidela toata viata. Asa ca nu te mai uita in gura altora si traieste-ti iubirea!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca i-ai dat apa la moara. Daca ti-ar fi zis el ca fidelitatea nu e punctul lui forte, tu ce-ai fi facut, ce-ai fi crezut?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×