Sari la conținut
Forum Roportal
Diela

Idei de decoratiuni home-made

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Care crasma? Ca as veni, dar amu ma duc sa vad Balciul desertaciunilor...

Cat despre mate.... le iubesc si ma distrez ca si tine cu ele, dar in fiecare an, am una, care imi fura carnatii si carnea... sare pe sus de parca are aripi :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

topicu despre men and women.

las-o sa fure, faci si tu o binefacere. ....io azi le-am dat peste si au cam luat-o haisa prin ceapa verde......

 

Diela...hope you don't mind, honey, da?

 

aaaaaaaaaaaaaa era sa uit: Di te rog io mult fa ceva si mareste pozele de le atasezi, ca is cam....mititele, se incarca rapid de tot, da.....is mici, iubi...... :tease: :D :cry: :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Aluat cu sare pentru decoratiuni

 

2 cesti faina, 1 ceasca sare fina, aproximativ 3/4 ceasca apa

 

Se amesteca faina cu sarea si apoi se adauga apa treptat, pana se obtine un aluat consistent dar usor de modelat.

Ca sa fie mai rezistent se poate adauga putin lipici tip aracet, insa in acest caz se va prelucra imediat deoarece se va usca foarte repede.

Se poate colora adaugand caco, boia dulce sau scortisoara macinata.

Se decupeaza forme dupa dorinta, se pot picta fara a se folosi prea multa apa, dupa uscare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si dupa ce trec sarbatorile se poate papa aluatu asta?.... :o: :cry: :cry: :cry:

ca sa stiu de pot servi musafirii..... 8) :) :o::o:

Nuuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!! In nici un caz. Doar daca iti sunt dusmani si vrei sa-si rupa dintii. Aluatul respectiv e numai si numai pentru decoratiuni.

 

Daca vrei sa scapi de ei definitiv 8)

Cam asa ceva :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

le zic ca-i aluat din ala mai...crispy si sa muste cu nadejde, ca inauntru au frisca.... 8) :) :o::o:

 

pai daca-s dusmani n-au ce cauta la mine acasa, doar pretini mai.....sadici, asa ca mine..... :o: :cry: :cry: :cry:

 

m-am uitat azi prin magazine la diferite decoratiuni si vreau sa va spun ca ma uitam la ele si mi-au dat lacrimile finca n-am gasit ceva mai frumos decat bradutu lu Diela si papusile lu Mica curioasa. na.

 

si am cautat caciulite pentru pisici, da ar fi trebuit sa iau jucariile cu totu sau din astea mari si sa le tai motu sa ramana conuri mitiele pentru meclele lor.

 

asa ca am luat numa o ghirlanda de beteala care e deja descompua pe jumate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se apropie Paştele şi am găsit idee de decorat ouă

 

Cu culorile de marmorare, efectul de marmorare se poate realiza fără nici un efort.

Umpleţi un recipient (cum ar fi un fost borcănel de iaurt) cu apă. Asiguraţi-vă

post-107058-1268810600_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Interesanta ideea. Presupun ca vopseaua e speciala pentru asa ceva. Mi-ar placea sa le vad facute chiar de voi. Cum v-au iesit, cum a fost experienta, dar asta probabil dupa Paste.

 

Am mai facut o papusica pe care am daruit-o unei colege ca martisor. Are undeva intre 15-20 cm.

post-92094-1268828040_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am făcut o coroniţă de Paşti care i-am făcut-o cadou mamei

pe moment lucrez şi la a mea

 

materiale: crengi de salcie, ouă decorate şi floricele din Kaufland şi fluturi decupaţi din h

post-107058-1269788632_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×