Sari la conținut
Forum Roportal
Diela

Idei de decoratiuni home-made

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

da nu le intreaba niminea daca stau sau nu....le fac hamuri din beteala colorata si sa vezi joaca pe ei. in fiecare an ma distrez de minune...... :good: :doh: :o: :P

intr-o iarna am gasit niste globurele marunte, in forma de clopotei. si i-am pus la gat la o pisica......nu-ti imaginezi ce atmosfera facea cand o apuca joaca.

 

astia patru nu suporta nici macar curelusele antipurici, desi e timpu sa le pun.

am incercat una pe Fulg si duoamneeeeeeee sarea ca un ied de disperare sa si-o scoata, asa ca umpic mai incolo ma apuc de impodobit jucariile cu beteala din aia groasa, sa am ce aduna dupa ce-o destrama.... :friends: :doh:

 

pom am facut anii trecuti si in timpu noptii, cum luceau globurile si beteala asa frumos, pisele de atunci l-au doborat cu totu la orizontala si da-i joaca. asa ca am invatat lectia..... 8) ;) :P :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am vazut cactusi, cu caciula de mos, mustati de...habar n'am ( dar asta sa fie baiul) si ochi de margele( cred)

erau faini si nu'mi inchipui ca sint greu de facut

:friends:

ah, numai sa nu-i intepati...si lipiciu le cauzeaza suferinta. stiu eu. ii cunosc bine. cactusii sunt fiinte sensibile. lasati-i asa. :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu cred

au ei tepi destui pe care sa stea chestiile

 

nu ti'ai pierdut nimic prin ei niciodata? eu da :lol2:

 

pot sa fac poza, dar nu digitala

 

eu functionez inca la manivela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asa :lol2:

Eu cred ca am sa am mai multe intrebari decat idei :o:

De unde cumparati voi crengute de brad pentru coronite , ornamente ? :D

 

eu fac o plimbare in padure - ca e aproape - si fac rost de crengi si conuri

e plin de crengi gata cazute

 

io decorez pisicile cu beteala...iese asa fain........ :rot: :D :) :cry:

 

se putea sa nu fie implicate pisicile?!

 

 

o poza cu niste braduleti draguti si instructiuni de realizare - http://www.priceput.ro/servicii/Brazi-deco...layDetaliu.html

pot fi si decorati

post-107058-1260427731_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pentru figurinele alea stiu ca e un aluat comestibil. Am gasit eu intr-o revista cu retete culinare.

Pentru figurine de ornament pentru sarbatori, a facut fi-miu la scoala dintr-un aluat de sare (din manualul de educatie tehnologica). Cica pe vremuri nu stiu ce popor din aluatul ala isi fabricau gatelile.

Daca te intereseaza iti pot posta maine retetele. Dar fara poze ca e mai problematic, trebuie sa le fac dupa manual si ma indoiesc ca vor fi foarte clare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×