Sari la conținut
Forum Roportal
WitchKing

Ce sa inteleg ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Si cam asa incepe o parte din poveste :

 

 

Deci faza cu Alice e asa :

Cand am venit la facultate...ea a fost prima fata care s-a bagat in seama cu mine ... si apoi..urmatoarele 2 saptamani ... tot imi zicea sa stau langa ea in banca, imi facea complimente , cand vroiam sa plec de la curs ma lua de mana ma baga in clasa si imi zicea ca daca plec nu-mi mai da cursurile.. si ca nu mi le da nimeni (mda aici cam ciudata faza) , mi-a cerut numarul de telefon ... nu i l-am dat ca nu il stiu pe de rost ...ea l-a luat de la Roxana , apoi imi zice daca vin in OK...o intreb cine mai vine...mi-a zis astia din grupa si cativa prieteni , am acceptat sa mai vorbesc..cu colegii...ca l-a facultate ti se cam ia cheful ... in fine..ca sa nu risc sa ma simt prost...i-am zis ca aduc niste prieteni (aia 6) ... am un prieten mai

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma scuzi, da' un rezumat nu poti face ?

 

De la jumatate mi'am pierdut interesul .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma scuzi, da' un rezumat nu poti face ?

 

De la jumatate mi'am pierdut interesul .

 

 

 

Asta e rezumatul crede-ma...ca nu am zis exact tot...

 

Ce e scris acolo e ca sa va ajute sa intelegeti situatia...ptr ca e complicat...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sigur actiunea se petrece la facultate? Mie-mi pare prima clasa de liceu :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sigur actiunea se petrece la facultate? Mie-mi pare prima clasa de liceu :friends:

 

 

 

E la facultate...eu am 20 de ani fac 21 in 2010...ea are 19 ani impliniti acu in Decembrie...

 

Fazele sunt puse ca sa intelegi situatia...ptr ca mie mi se pare ca fata asta chiar daca are 19 ani gandeste ca la 15 ,

fostul ei iubit Niki a fost primul baiat din viata ei...si mie mi se pare ca si-a batut joc de ea urat rau de tot...

 

Ori mi se pare mie ca ea s-a dat la mine...ori chiar s-a dat...ori ink tine la fostul iubit..nush ce sa inteleg....

 

Si ala o alinta "maimutica" , cat am ras la faza asta...sa ii spui la o fata maimutica :doh:) adica stiu vreo 5 melodii de Rap romanesc..care folosesc termenul asta sa jigneasca femeile....si mai ales..sa nu pomenim de "banane"....

 

 

 

 

 

Pe scurt concluziile trase de niste prieteni care studiaza psihologia sunt asa :

 

 

1. Din cauza ca d-abia s-a despartit de fostul iubit incerca sa se simta dorita...fara a pune suflet , incerca sa il faca gelos pe fostul deoarece ala se combinase cu vecina ei...sa se simta protejata sa nu o mai hartuiasca ala....si acu s-a mai stabilizat situatia si a renuntat...

2. Dupa ce s-a despartit de fost...cauta aventuri..etc..femeile nu pot sta fara sex...

3. Chiar ii placea de mine si cauta o relatie , dar am facut eu ceva gresit ce a speriat-o ... nu mi-a zis..doar s-a racit brusc..

Editat de WitchKing

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fazele sunt puse ca sa intelegi situatia...ptr ca mie mi se pare ca fata asta chiar daca are 19 ani gandeste ca la 15 ...

Cred ca asta-i problema, ia-o usurel cu sentimentele, nu te gasesti intr-un ambient destul de matur si e posibil sa suferi inutil daca pui prea multa inima. In rest, sigur, ai sanse. Pur si simplu baga-te la inaintare, treci la subiect, propune pe fatza, dar nu o minti, pune-o sa decida daca vrea o relatie libera, posibil de viitor, dar fara promisiuni.

 

Si ala o alinta "maimutica" , cat am ras la faza asta...sa ii spui la o fata maimutica :friends:)

Nu te mira, destui isi alinta nevestele cu "fai pi..a" :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca asta-i problema, ia-o usurel cu sentimentele, nu te gasesti intr-un ambient destul de matur si e posibil sa suferi inutil daca pui prea multa inima. In rest, sigur, ai sanse. Pur si simplu baga-te la inaintare, treci la subiect, propune pe fatza, dar nu o minti, pune-o sa decida daca vrea o relatie libera, posibil de viitor, dar fara promisiuni.

 

 

 

Nu stiu daca am zis ... dar precizez... ca am ajuns la o discutie pe mess cu ea in care mi-a zis clar ca ii place de mine si vrea sa fim ceva mai mult decat prieteni...am acceptat...si in 2 zile s-a cam ruinat ptr ca nu stiam ce gen de fata e si am vorbit prostii cu prietena ei pe mess Roxana..unde am facut-o pe ea posibila bagaboanta..mincinoasa..etc.. nu stiu daca mi-a bagat un test amandoua...sau chiar asa a fost sa fie..in fine faza e ca Roxana sigur i-a dat ei copy-paste la mesaje...

In final...am observat o racire dupa faza cand m-a facut mai rau ca fostul ei iubit niki..si nu stiu ce..mi se pare o prostie oricum...bine recunosc atunci chiar nu o prea placeam...si asta era cam intentia ..sa vad daca se da la mine sau asa e ea de obicei ... dar apoi am inceput sa ma gandesc la ea..si sa imi dau seama ca imi cam place de ea...

 

 

 

Daca are o relevanta...eu sunt zodia Fecioara...ea Sagetator... :friends:)

 

 

 

Oricum am cerut parerea si la niste prietene...ptr sfaturi de fete... si dupa ce le-am povestit situatia... mi-au zis ca ii placea de mine , dar fetele sunt mai complicate si trebuie sa imi dau seama de gesturile ei mai mult...si mi-au mai zis ca s-ar putea sa mai tina la fostul iubit...

Editat de WitchKing

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu stiu daca am zis ... dar precizez... ca am ajuns la o discutie pe mess cu ea in care mi-a zis clar ca ii place de mine si vrea sa fim ceva mai mult decat prieteni...am acceptat...si in 2 zile s-a cam ruinat ptr ca nu stiam ce gen de fata e si am vorbit prostii cu prietena ei pe mess Roxana..unde am facut-o pe ea posibila bagaboanta..mincinoasa..etc.. nu stiu daca mi-a bagat un test amandoua...sau chiar asa a fost sa fie..in fine faza e ca Roxana sigur i-a dat ei copy-paste la mesaje...

In final...am observat o racire dupa faza cand m-a facut mai rau ca fostul ei iubit niki..si nu stiu ce..mi se pare o prostie oricum...bine recunosc atunci chiar nu o prea placeam...si asta era cam intentia ..sa vad daca se da la mine sau asa e ea de obicei ... dar apoi am inceput sa ma gandesc la ea..si sa imi dau seama ca imi cam place de ea...

Asta sa-ti fie invatatura de minte sa stii pe viitor sa respecti oamenii nu doar din interes si sa fii sincer.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta sa-ti fie invatatura de minte sa stii pe viitor sa respecti oamenii nu doar din interes si sa fii sincer.

 

 

 

Da bine ...asta mi-am dat si eu seama acuma....ok? E de ajuns ce mi-au zis prietenii :friends:) nu stiu ce a fost cu mine atunci...eu nu sunt asa...acu am resentimente..si nu stiu cum sa o dau..sa iasa bine...

 

Sambata isi face ziua la munte..suntem 20 de persoane printre care si eu si ea...si stam 1 noapte...un prieten mi-a zis sa incerc sa ma tin pe langa ea..sa nu beau...sa astept sa bea ea vreo 2-3 pahare...sa o iau intr-o camera sau intr-un colt retras sa incerc sa vorbesc cu ea..sa deschid subiectul..fara sa pomenesc faza de pe mess..doar sa incerc sa ii bat apropouri despre o posibila viitoare relatie

 

 

 

 

Am facut chestiile pe mess...ptr ca ea ma suna sa imi zica ca a fost la biliard cu Roxana si Robert si 2 prieteni de-ai lui Robert...si mi-a zis tot ce au facut etc...si cand am intrebat-o pe Roxana mi-a zis ca ea a venit cu iubitul ei...ea imi zise ca nu are...si atunci cine mintea ???? M-am simtit prost...

 

Apoi un prieten mi-a dat un telefon sa imi zica ca a vazut-o la biliard...si ala ce mi-a povestit coincidea cu ce imi zisese ea...nu cu ce abera Roxana aia... (prietenul e de incredere)...

 

 

 

Chiar ma doare sufletul daca ea avea intentii sincere si frumoase...ca stiu ca eu nu sunt asa..si probabil Roxana aia a convins-o ca nu merit sau m-a vorbit urat...

E nasol ca nu prea am cum afla ce s-a vorbit despre mine pe la spatele meu...sa aflu adevarul..

Sau daca ea avea de gand sa isi bata joc de mine...

 

Ce e important e sa stiu ce pot face cum pot face....ptr ca psihologic nu cred ca exista procente de reusita..cum sunt compatibilitatile alea intre zodii...etc...imi place sa cred ca putem sa schimbam ceva la noi sa facem in asa fel incat indiferent de indivizi sa se potriveasca...

Editat de WitchKing

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da bine ...asta mi-am dat si eu seama acuma....ok? E de ajuns ce mi-au zis prietenii :friends:) nu stiu ce a fost cu mine atunci...eu nu sunt asa...acu am resentimente..si nu stiu cum sa o dau..sa iasa bine...

 

Sambata isi face ziua la munte..suntem 20 de persoane printre care si eu si ea...si stam 1 noapte...un prieten mi-a zis sa incerc sa ma tin pe langa ea..sa nu beau...sa astept sa bea ea vreo 2-3 pahare...sa o iau intr-o camera sau intr-un colt retras sa incerc sa vorbesc cu ea..sa deschid subiectul..fara sa pomenesc faza de pe mess..doar sa incerc sa ii bat apropouri despre o posibila viitoare relatie

(in situatia asta nu-i bate nici un apropo, ai rabdare, trebuie doar sa o faci sa inteleaga ca o placi cu adevarat)

 

Fa-i un cadou si las-o in pace, n-o trage cu fortat in colt decat daca trage si ea. Pur si simplu, ii faci cadoul, iti ceri iertare in 2 cuvinte, recunosti ca ai fost un prost si o lasi singura sa decida.

Ia ceva frumos, sa o faci sa inteleaga ca iti place intr-adevar de ea.

 

Daca nu reactioneaza, dupa cateva zile ii mai faci un cadou.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×