Sari la conținut
Forum Roportal
lolo93

Am facut bine ca m-am impacat cu el?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna!Am fost impreuna cu un tip dar ne-am despartit din cauza unei prietene care il iubea.acum dupa 4 luni ne-am impacat.tipa aseara s-a imbatat si am inteles ca a incercat sa isi taie venele.sunt si neam cu ea si am fost amice de mici.si eu am suferit pentru ca dupa ce m-am despartit de tip ea s-a cuplat cu el desi a promis ca nu face asa ceva.am facut bine ca m-am impacat:-s?daca face vreo nebunie tipa?fratele si mama nu cred ca mi`ar fi alaturi.ce ma fac?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca voi sunteti niste copii de 13 ani care habar nu aveti pe ce lume traiti. Eu nu stiu tipul de ce varsta e, dar daca prietena ta e tot de acceasi varsta ca si tine si s-a imbatat si a incercat sa isi taie venele, atunci sunt probleme serioase aici si familia persoanei respective ar trebui sa apeleze la ajutor specializat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna!Am fost impreuna cu un tip dar ne-am despartit din cauza unei prietene care il iubea.acum dupa 4 luni ne-am impacat.tipa aseara s-a imbatat si am inteles ca a incercat sa isi taie venele.sunt si neam cu ea si am fost amice de mici.si eu am suferit pentru ca dupa ce m-am despartit de tip ea s-a cuplat cu el desi a promis ca nu face asa ceva.am facut bine ca m-am impacat:-s?daca face vreo nebunie tipa?fratele si mama nu cred ca mi`ar fi alaturi.ce ma fac?

....de obicei, cum a spus si dingo25, dramele de genul se intampla in adolescenta....nevoia de afirmare indiferent de mijloacele folosite, de obicei acest fel de afirmare e o urmare a neintelegerilor parinte- copil.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna!Am fost impreuna cu un tip dar ne-am despartit din cauza unei prietene care il iubea.acum dupa 4 luni ne-am impacat.tipa aseara s-a imbatat si am inteles ca a incercat sa isi taie venele.sunt si neam cu ea si am fost amice de mici.si eu am suferit pentru ca dupa ce m-am despartit de tip ea s-a cuplat cu el desi a promis ca nu face asa ceva.am facut bine ca m-am impacat:-s?daca face vreo nebunie tipa?fratele si mama nu cred ca mi`ar fi alaturi.ce ma fac?

 

1.Ea il iubea zici tu dar el pe ea? Ti-ai pus intrebarea?

2.Te-ai despartit de el pentru ca si el avea sentimente pentru ea sau doar pentru ca aia il iubea pe el?

3.Ea sa cuplat cu el? Cum...cu japca? Nu poti dansa tango de unul singur...trebuie doi,daca intelegi ce vreau sa zic.S-au cuplat... deci si el cu ea. :beee:

4.Daca mai face vreo nebunie (ca deja are una la activ) nu e problema ta.Ureaza-i drum bun pe lumea aialalta si minuneaza-te de prostia ei.

5.Cat despre tipul tau,daca vrei sa traiesti in continuare in drama de telenovla...whatever...succes.Se pare ca sunteti 3 in cuplul asta.

 

Ce mai melodrama.

 

Intrebare: Nu era ascutita lama sau cutitul? Sau atentatul ei a fost asa de fapt divers ca sa atraga si ea niste atentie si simpatie.:)

 

daca prietena ta s-a imbatat si a incercat sa isi taie venele, atunci sunt probleme serioase aici si familia persoanei respective ar trebui sa apeleze la ajutor specializat.

Deacord.Normala nu e :spiteful:

Editat de Nahreen

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu stiu ce varsta ai, dar de chestii de acest gen se loveste omul toata viata. :good: Cine a facut primul pas spre impacare, tu sau el? Daca el inseamna ca totusi simte ceva pentru tine, nu pt ea. Iar prietena, daca ti-a promis ca nu va fi cu el, dar totusi n-a tinut cont de asta, poate nu iti este chiar atat de prietena precum crezi tu. Te-ai gandit la asta? Iar tentativa de care zici tu ca s-a folosit s-ar putea sa fie o simpla cale de a atrage atentia asupra ei si poate chiar mila ta. Poate i-l cedezi iar. Eu zic sa te gandesti mai mult la fericirea ta si mai putin la fericirea "prietenelor" ca ea. :cheer:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca a fost vorba de o impacare incrucisata.El a facut pasul cu dreptul iar ea cu stangul.Avantajul impacarilor, este ca ai intotdeauna o baza de plecare pentru despartirile ulterioare.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai curand : mare e gradina Lui :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ai gresit ca te-ai impacat, nu privi inapoi niciodata, doar inainte, cat despre tipa care vrea sa se sinucida, nu e problema ta, nu trebuie sa te simti vinovata

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna!Am fost impreuna cu un tip dar ne-am despartit din cauza unei prietene care il iubea.acum dupa 4 luni ne-am impacat.tipa aseara s-a imbatat si am inteles ca a incercat sa isi taie venele.sunt si neam cu ea si am fost amice de mici.si eu am suferit pentru ca dupa ce m-am despartit de tip ea s-a cuplat cu el desi a promis ca nu face asa ceva.am facut bine ca m-am impacat:-s?daca face vreo nebunie tipa?fratele si mama nu cred ca mi`ar fi alaturi.ce ma fac?

 

Mama ce telenovela la 16 ani !!!!! :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×