Sari la conținut
Forum Roportal
SaSuke1993

Masina urca la deal scoasa din viteza!

Postări Recomandate

am avut de multe ori impresia, cand mergeam cu masina pe o sosea ce insotea o apa curgatoare, ca atat masina cat si r^ul urca. evident in conditia unei diferente de nivel constante intre masina si r^u.

cineva sa deschida un alt topic cu r^uri care curg la deal. poate chiar vreun fluviu. :lol2:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cunosc si eu o astfel de zona undeva in dogrogea , mai exact in padurea babadag.. chiar si oprita , masina pleaca singura la deal.. auzisem de demult explicatia cu iluzia optica dar nu stiu de ce nu am crezut-o niciodata.. poate este ceea ce a explicat NASTYPRIMUL.. oricum fenomenul chiar se intampla, am probat si eu asta...

Editat de Adelyna84

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
cunosc si eu o astfel de zona undeva in dogrogea , mai exact in padurea babadag.. chiar si oprita , masina pleaca singura la deal.. auzisem de demult explicatia cu iluzia optica dar nu stiu de ce nu am crezut-o niciodata.. poate este ceea ce a explicat NASTYPRIMUL.. oricum fenomenul chiar se intampla, am probat si eu asta...

A pus cineva un filmulet cu un loc din asta din Italia. Panta e atit de mare, cu zid lateral de sosea, ca nu mai e nici un dubiu. Acolo e vorba de MERS IN SUS PE SOSEA. nu mai trebuie nici o masuratoare. Cind il gasesc si imi aduc aminte, il pun.

Ptr mine orice fenomen controversat chiar are o componenta ce se explica si alta nu. Aici se confunda iluziile optice, cu pante f mici, cu fenomene reale de urcare a pantei. Unii le confunda sau induc voit aceasta confuzie. Vortexuri gravitationale exista si dezlegarea acestei enigme este cheia calatoriei cu propulsie antigravitationala.

asa ca sa lasam somnul ratiunii sa zaca unde e locul lui.

Subiectul e mult prea serios sa-l aruncam la gunoi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vortexuri gravitationale exista si dezlegarea acestei enigme este cheia calatoriei cu propulsie antigravitationala.

asa ca sa lasam somnul ratiunii sa zaca unde e locul lui.

Hai sa nu exageram.

Daca cunosti vreun caz de vortex gravitational (ca zici ca exista), atunci spune-ne si noua.

Chestia cu vortexul gravitational e foarte usor de dovedit: cind esti in zona in care masina urca singura, aprinzi ceva, un chibrit, o tigara, si vezi in ce parte merge fumul (fara sa bata vintul, desigur). Daca fumul nu merge exact in aceeasi directie cu masina, nici o sansa sa fie vreun vortex de ala.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Hai sa nu exageram.

Daca cunosti vreun caz de vortex gravitational (ca zici ca exista), atunci spune-ne si noua.

Chestia cu vortexul gravitational e foarte usor de dovedit: cind esti in zona in care masina urca singura, aprinzi ceva, un chibrit, o tigara, si vezi in ce parte merge fumul (fara sa bata vintul, desigur). Daca fumul nu merge exact in aceeasi directie cu masina, nici o sansa sa fie vreun vortex de ala.

Cel din Italia. ce e ciudat ca cele clare sint in zone active teluric. Cele cu iluzie optica, oriunde.

Nu eu exagerez. Cineva din Italia. Cind il gasesc il pun. Un film fara dubii.

 

S-ar putea sa fie entitati.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×