Sari la conținut
Forum Roportal
Revolutie2122

Revolutie 21 dec. 2009 ora 11 - aveti curaj sa iesiti ?

Postări Recomandate

De obicei, astfel de revolte atrag in mare parte o categorie sociala mai putin privilegiata. Nu veti vedea niciodata un medic sa iasa la lupte de strada. Asadar, singurul rezultat benefic al unei rascoale in Romania anului 2009 ar fi acela de "purificare" a natiunii. Cat despre aspectul pasnic... slabe sanse. Ba mai rau... unora chiar le convine situatia din tara (si nu ma refer neaparat la oameni politici) si poate exista chiar pericolul unui razboi civil.

Editat de Junk

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A spus "Revolutie de catifea" ...la care oamenii nu mor :flowers:

O sa aduca mascatii daca nu este legal organizata. Iar daca este legal organizata o sa aduca instigatorii la violenta. Asta sa fie clar.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar tu stii care-i rezultatul rascoalelor/revoltelor, in comparatie cu revolutia?

Nu stiu, ca n-am participat la nici una. :flowers:

Eu am fost doae la aceia care ti-a dat tie dreptul de a vorbi acum liber.

A spus "Revolutie de catifea" ...la care oamenii nu mor :)

Ce catifea, unde ? :)

 

O sa aduca mascatii daca nu este legal organizata. Iar daca este legal organizata o sa aduca instigatorii la violenta. Asta sa fie clar.

Si se lasa cu ...?!

:flowers: si cu :(

 

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu, o sa vina sa cante Florin Salam si-o sa facem toti o hora in timp ce jandarmii trag cu armele... in sus, de fericire, normal.

Bine-nteles ca vor trage in orice amarat care nu poarta uniforma corespunzatoare!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si se lasa cu ...?!

:flowers: si cu :)

 

:flowers:

Sigur. Aceleasi metode se practica si in lumea "civilizata" cand se manifesteaza impotriva G8. Se creaza diversiune cu instigatori special pregtiti. Apoi se prind parte din manifestanti si se ciomagesc bine, fara urme daca este posibil.

 

Solutia e sa iasa toata lumea, pregatiti sa-i linseze pe instigatorii mascati ori ba, iar atunci sunt constransi sa se grupeze deoparte. Dar sunt convins ca ar iesi mai nimeni.

 

G8 Genova 2001 - carica piazza Manin

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, o sa vina sa cante Florin Salam si-o sa facem toti o hora in timp ce jandarmii trag cu armele... in sus, de fericire, normal.

Bine-nteles ca vor trage in orice amarat care nu poarta uniforma corespunzatoare!

eu nu cred asa ceva

 

Eu propun sa stam si sa criticam clasa politica in continuare , dar doamne fereste sa incercam sa schimbam ceva . Mai bine traim o viata in mizerie decat sa ne riscam pielea ..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai bine traim o viata in mizerie decat sa ne riscam pielea ..

Fiecare traieste cum vrea, suntem liberi si nu ne tine nimic. :flowers:

Nu cred ca mai se poate vorbii acum de mizerie. Poate doar de ..delasare, eufemistic asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Fiecare traieste cum vrea, suntem liberi si nu ne tine nimic. :flowers:

Nu cred ca mai se poate vorbii acum de mizerie. Poate doar de ..delasare, eufemistic asta.

e destula mizerie si la propriu si la figurat

 

Unii traiesc cum vreau ,altii cum pot

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In istorie nu recunosc decat doua revolutii:cea a lui Alexandru Macedon care a ras tiranii orientului si cea a lui Napoleon Bonaparte care a ingenunchiat sistemele feudale europene,restul nu sunt decat ciomegarii ieftine ce au drept scop inlocuirea stapanilor cu altii mai odihniti si mai lacomi.Revolutii de catifea nu exista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×