Sari la conținut
Forum Roportal
cruze

Chevrolet Cruze, o idee buna?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

sunt un fan [ CHEVROLET CRUZE ] . . si tot am vazut pe diferite forumurii k chevrolet cruze cum ca :

- la prima ploaie mai sanatoasa s-au aburit toate geamurile, dar in cateva secunde cu butonul de dezaburire apasat totul a devenit clar. Cred ca prin apasarea butonului se cupleaza aerul conditionat. Dezaburirea pentru spate merge si ea multumitor. Aceeasi problema am avut-o cu Opel Astra, care era si ea noua-nouta.

- suspensia e destul de rigida. Am mers pe drumuri judetene, care nu sunt chiar netede, si m-a scuturat putin, insa pe E60 si la viteza mai mare a fost confortabil.

 

- Am testat 1.8 benzina LT.

Toate bune si frumoase, nu mai comentez bordul care te vrajeste, dar cand am intrat pe piatra cubica, e rigida rau, iar la dezactivarea ESP pe care-n bord il afiseaza ts parca, a inceput sa fuga de cur, excat cum spuneau intr-o revista, de parca aveai remorca.

Deci ESP in loc sa ajute stabilitatea e chiar stabilitatea, daca intelegeti, Fara el masina-i varza. Se presupune ca el ajuta masina peste celalalte componente, dar el e chiar celelalte. Cu alte cuvinte masina in loc sa se bazeze pe bare , punti samd, se bazeaza pe ESP chiar din prima curba mica sau mare.

Vreau sa stiu dak fac o alegere buna .. chevrolet cruze ? Si va rog sa ma ajutati sa`mi spuneti tot ce stiti despre chevrolet cruze sau in general .. cateodata conteaza si parerea altora ! ! !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu cumpara masina americana - au un design si o realizare mult sub cele europeane sau japoneze sau sudcoreene

 

Plus ca sunt construite conform principiului american ca masina se schimba dupa trei ani si nu are de ce sa reziste mai mult de cinci ani

 

Din punct de vedere ingineresc - s-ar putea defini ca fiind "masini de unica folosinta" - o iei, o folosesti si prima oara cand se strica o arunci :o:

 

:doh:

Editat de Saharian

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mersi pentru sfat .. dar o alta masina crezi k imi poti sugera adik de exemplu o skoda octavia 2009 ? sau dak mai stie cineva de skoda ceva de rau de bine, sa raporteze va rog din suflet ! sunt cam nedumerit in privinta masinilor .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Skoda este una dintre cele mai bune valoare pentru bani - Nu e cea mai sexy, dar va oferi multi ani si multi kilometrii fara belele

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu cumpara masina americana - au un design si o realizare mult sub cele europeane sau japoneze sau sudcoreene

 

Plus ca sunt construite conform principiului american ca masina se schimba dupa trei ani si nu are de ce sa reziste mai mult de cinci ani

 

Din punct de vedere ingineresc - s-ar putea defini ca fiind "masini de unica folosinta" - o iei, o folosesti si prima oara cand se strica o arunci :flowers:

Perfect deacord. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

noul model Renault Megane imi place.

 

interiorul nu e mult diferit de precedentul model dar in exterior e ... altceva.

 

Megane-urile sunt masini elegante si finutze. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
noul model Renault Megane imi place.

 

interiorul nu e mult diferit de precedentul model dar in exterior e ... altceva.

 

Megane-urile sunt masini elegante si finutze. :flowers:

 

Da dar sa sti k si masinile frantuzesti sunt frumoase cat sunt tinere :flowers:

oricum mersi |

 

o mare problema pentru mine ar fii : de exemplu gata am terminato cu chevrolet cruze, dar cu ce mai pot eu atrage fete frumoase , tot fete belea |

 

- oare voi avea sanse cu SKODA OCTAVIA 2009 ? sa atrag eu fete frumoase si tot ce e bun :) ... ? va intreb |

- cu chevroletul nici nu se ma punea problema este un sedan coupe dar de unica folosinta se strika repede , deaceia astept parerile voastre dak am vreo sansa sa atrag fete cu un SKODA OCTAVIA >

 

Va astept parerile !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:)

 

Pentru asta iti trebuie BMW :flowers:

 

Stiu ca esti acum dezamagit dar Skoda nu...nici macar Octavia.

 

parerea mea. :(

 

 

:flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pfff . . da ziceti cu o skoda octavia nu prea agat .. da ma totusi :

 

- ii pui geamuri fumurii

- genti frumoase 17 ing

- si o tigare in gura n`are cum sa nu agati totusi skoda octavia asta 2009 arata intr`un fel :flowers:

 

PLUS : interiorul zici k esti intr`o limuzina !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Skoda este una dintre cele mai bune valoare pentru bani - Nu e cea mai sexy, dar va oferi multi ani si multi kilometrii fara belele

 

Din pacate prima parte e mai adevarata in Anglia decat pe continent - avand in vedere discount-urile maricele la dealerii de acolo. Pe aici Skoda a devenit destul de scumpa, nu mai e un no-brainer in comparatie cu un VW, Ford sau Honda.

 

o mare problema pentru mine ar fii : de exemplu gata am terminato cu chevrolet cruze, dar cu ce mai pot eu atrage fete frumoase , tot fete belea |

- oare voi avea sanse cu SKODA OCTAVIA 2009 ? sa atrag eu fete frumoase si tot ce e bun :crazy: ... ? va intreb |

- cu chevroletul nici nu se ma punea problema este un sedan coupe dar de unica folosinta se strika repede , deaceia astept parerile voastre dak am vreo sansa sa atrag fete cu un SKODA OCTAVIA >

 

;)

Ma gandesc ca depinde de fete; in Bucuresti, in Dorobanti, sigur nu le dai gata cu Octavia. In Tulcea, tot posibil, cine stie? Fa si tu un sondaj, o lista cu masinile fostilor/actualilor lor prieteni, sa stii cum stai. :rot:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×