Sari la conținut
Forum Roportal
The Bitch

Se pot numi acestia oameni?

  

15 membri au votat

  1. 1. Se pot numi acestia oameni?

    • DA
      2
    • NU
      3


Postări Recomandate

Wow! Nu degeaba am 10 ropoi in lista.

:jester:

Te face sa te gandesti in viitor de 1000 de ori pana dai accept la friends request sau cu cine discuti in privat pe internet.Zicea bunica odata (D-zeu so odihneasca in pace) "mamaica mama freascate bunul Dumnezeu si sfantu Petru de omul prost si omul rau care tare periculosi mai sunt mamaica" :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dovedeste-i ca esti mai presus de ea, si ca judecata si spiritul tau sunt mai inalte si nu merita atentia si timpul tau pretios.

Teoretic ai dreptate Maurice dar vezi eu tot de legea talionului ma impotmolesc.Stii tu...aia care zice "un ochi pentru un ochi si pentru un dinte toata dantura" :jester:

Ma care-mi da o Biblie sa cetesc io de acolo cum sa procedez in stil nobil si cu clasa?Fara misto.Bun model fu Isus.Daca ai putem urma exemplu,asta este alt bors de peste.

Editat de ___________________

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:jester:

Te face sa te gandesti in viitor de 1000 de ori pana dai accept la friends request sau cu cine discuti in privat pe internet.Zicea bunica odata (D-zeu so odihneasca in pace) "mamaica mama freascate bunul Dumnezeu si sfantu Petru de omul prost si omul rau care tare periculosi mai sunt mamaica" :jester:

Amin.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma care-mi da o Biblie sa cetesc io de acolo cum sa procedez in stil nobil si cu clasa?Fara misto.Bun model fu Isus.Daca ai putem urma exemplu,asta este alt bors de peste.

Sa stii ca are dreptate, dar dragostea ta trebuie sa fie pe masura urii lui.

 

Dar poate aici nu este vorba despre ura.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Teoretic ai dreptate Maurice dar vezi eu tot de legea talionului ma impotmolesc.Stii tu...aia care zice "un ochi pentru un ochi si pentru un dinte toata dantura" :jester:

Ma care-mi da o Biblie sa cetesc io de acolo cum sa procedez in stil nobil si cu clasa?Fara misto.Bun model fu Isus.Daca ai putem urma exemplu,asta este alt bors de peste.

Mda, intr-un final fiecare este liber sa actioneze dupa propria lui constiinta.

Insa, in acest fel ti se reduc si tie substantial pretentiile de a fi respectata.

Cu regret, o spun.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mda, intr-un final fiecare este liber sa actioneze dupa propria lui constiinta.

Insa, in acest fel ti se reduc si tie substantial pretentiile de a fi respectata.

Cu regret, o spun.

Asta asa e.Point taken. :jester:

 

Tocmai ma gandeam ca fui norocoasa ca nu m-am nascut in Afghanicrazystan sa ma oropseasca aia cu burqa lor da uite ca facu Dumnezau o gluma cu mine si ma "inzestra" cu una virtuala. :jester:

 

Sa stii ca are dreptate, dar dragostea ta trebuie sa fie pe masura urii lui.

 

Dar poate aici nu este vorba despre ura.

Pippo dear e greu maica,atunci cand cineva iti da cu bolovanul in cap,tu sa arunci cu ghiocei dupa el.Da uite dupa cum sfatuieste Maurice...o sa ma duc pe camp sa culeg floricele deoarice caramizile cu care mai arunc si eu imi pune respectul si self respectul in pericol.Are dreptate.

Editat de ___________________

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pippo dear e greu maica,atunci cand cineva iti da cu bolovanul in cap,tu sa arunci cu ghiocei dupa el.Da uite dupa cum sfatuieste Maurice...o sa ma duc pe camp sa culeg floricele deoarice caramizile cu care mai arunc si eu imi pune respectul si self respectul in pericol.Are dreptate.

Da are dreptate. Sper ca ai cos de nuiele :jester:

 

Oricum, ce ai facut, nu o vad ca "dinte pentru dinte", ci "atentie pericol".

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Teoretic ai dreptate Maurice dar vezi eu tot de legea talionului ma impotmolesc.Stii tu...aia care zice "un ochi pentru un ochi si pentru un dinte toata dantura" :jester:

 

Ehh, poate ai tu o fire mai vulcanica. Stie aceasta slabiciune a ta si stie de respectul ce il ai pentru religie.

Esti o femeie educata, cu studii superioare , cu un om care te iubeste. Esti implinita. Consideri intru-catva de datoria ta sa militezi impotriva conceptiilor gresite despre soarta -viata femeii musulmane. Am urmarit asta din postarile tale.

 

Toti cei care stiu si nu au ce face isi vor face o munca din a te enerva. Site-uri jignitoare si pline de minciuni la adresa femeii musulmane is cu tonele. Nu le poti neutraliza pe toate . Tu ai spus adevarul tau.

Dar este greu sa invingi, de altfel este una/unul care nu are nici o idee despre viata, nu trebuie alimentata.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×