Sari la conținut
Forum Roportal
mau77mau

"Lumea intreaga este la degetul meu mic"

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

http://mongolia.ro

 

Acesta este un site creeat special pentru aceasta calatorie.

 

De un baiat care fara resurse foarte mari a avut un vis.

 

Sa plece cu motocicleta pana in Mongolia.

 

Si a reusit fratilor. Mai mult a postat pe acel site tot drumul lui in imagini si cuvinte. Pentru a face rost de bani a apelat in parte la generozitatea comunitatii motociclistilor intr-un mod foarte originial. A impartit drumul de 21.500 KM in portiuni de 500 km. Si a vandut acesti "kilometrici" . Fiecare cumparator a avut povestea lui dedicata. Astfel site-ul este impartit in povestiri la fiecare 500 km dedicati unui motociclist care a dorit sa fie alaturi de el la drum. Fiecare a primit pentru cei 50 euro o poveste doar a lui, poze in original de pe acel traseu si fiecare s-a semnat pe motocicleta Doyle. Toti au primit cate o amintire de pe traseul respectiv (chiar si numai o piatra). Si au fost multi alaturi de Mihai. Atat de multi ca la un moment dat au fost mai multe cereri decat kilometrici scosi la vanzare, tin minte si acum prietena mea nu a vorbit o zi cu mine pentru ca nu i-am cumparat si iei 500 km.

 

A trecut pe rand prin Armenia, Azerbaijan, Georgia, Kasachstan, Mongolia, Rusia, Turcia, turkmenistan, Bulgaria, Ucraina, Uzbekistan.

 

Intrati pe site si in partea dreapta sunt Kilometricii, dati clic in ordine de sus in jos incepand cu Gili (gili este primul baiat care a cumparat 500 km)

 

Povestea lui pe langa frumusetea pozelor si intamplarilor prin care a trecut are pentru mine un mesaj aparte

 

Sper sa aiba si pentru voi

post-218212-1259313219_thumb.jpg

post-218212-1259313297_thumb.jpg

post-218212-1259313377_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si a reusit fratilor. Mai mult a postat pe acel site tot drumul lui in imagini si cuvinte.

 

Frumos! Cred ca merita stima celor ce stiu sa aprecieze astfel de lucruri :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×