Sari la conținut
Forum Roportal
marinaru

Cu cine ati votat ?

Cu cine ati votat ?   

82 membri au votat

  1. 1. Cu cine ati votat la Prezidentiale ?

    • Traian Basescu
      27
    • Crin Antonescu
      24
    • Mircea Geoana
      11
    • Sorin Oprescu
      2
    • Kelemen Hunor
      1
    • Remus Cernea
      3
    • Corneliu Vadim Tudor
      3
    • George Becali
      0
    • Altul
      0
    • Mi-am anulat buletinul de vot
      1
    • Nu m-am prezentat la vot
      10
  2. 2. Parlament unicameral ?

    • Da
      42
    • Nu
      24
    • Mi-am anulat buletinul de vot
      3
    • Nu m-am prezentat la vot
      13
  3. 3. Reducerea numarului de parlamentari ?

    • Da
      61
    • Nu
      6
    • Mi-am anulat buletinul de vot
      2
    • Nu m-am prezentat la vot
      13


Postări Recomandate

deci pot sa-mi pregatesc bagajele si pasaportul ...

Istoria se repeta: Noul Israel: Romania, pamant sfant - Noii evrei: Romanii :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Istoria se repeta: Noul Israel: Romania, pamant sfant - Noii evrei: Romanii :spiteful:

asta-i viata ...

eu le-as lua dreptul de vot unora ..dar din pacate nu e dupa mine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am prezentat la vot. Si inteleg ca am luat decizia corecta cand vad la TV dovezi ale fraudei electorale care se prefigureaza (cazul Gara de Nord nu e unul izolat, desigur).

Si cum spunea cineva tot la TV, frauda abia urmeaza si se va intampla la numararea voturilor.... ca de fiecare data. :spiteful:

Iar acum cand lupta electorala pare stransa, fraudele mici primesc importanta semnificativa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da pentru Basescu... nu vad o alta alternativa...si nu ma pot lasa amagita de cei care sunt in spatele celorlalti candidati(Antonescu, Geoana) cum ar fi Iliescu, Patriciu, Voiculescu, Vantu care sunt anti Basesacu nu de grija lor pentru Romania ci de grija propriilor afaceri :spiteful:

La referendum am votat DA (reducerea nr. de parlamentari) si NU (unicameral).

Editat de Talida_

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am fost la Revolutie acum 20 de ani. Acolo erau 4 categorii de oameni : cei carora le place scandalul de orice fel doar pentru adrenalina, 2: o parte ft numeroasa striga pentru bomboane de craciun si portie mai mare de carne de Sarbatori, 3.categoria celor care au vazut in asta o oportunitate de a se baga in fata si 4. cei care s-au dus intr-adevar pentru drepturi cetatenesti, asa ca mine, dar noi am fost minoritarii.

Astazi, dupa cei 20 de ani profetiti, am votat pentru aceleasi drepturi cetatenesti si constitutionale pe care le-am pierdut pe nesimtite . Am votat pentru separarea puterilor in stat, pentru libertatea de opinie si libertatea de exprimare. .Pe scurt, pentru respectarea Constitutiei. Prietenii stiu de ce ( si pe cine).

Despre referendum : am votat impotriva. Un parlament unicameral este mult mai usor de controlat de catre grupuri oarecare de interese, iar reducerea numarului de parlamentari ar cauza o explozie a coruptiei, datorita spagii tot mai mare care s-ar cere pentru a intra pe liste. Ca atare oameni foarte capabili, dar fara bani, (dar in primul rand noi toti), ar fi lipsiti de orice sansa de a accede pe liste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... reducerea numarului de parlamentari ar cauza o explozie a coruptiei, ...

evident

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am votat cu tata. Ca daca nu trageam eu, el nu avea niciun chef sa mearga la vot :spiteful:) Se cheama ca am manipulat alegerile?

 

ps ...nu, nu ma cheama Elena sau Ioana :P)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am votat cu tata. Ca daca nu trageam eu, el nu avea niciun chef sa mearga la vot :P ) Se cheama ca am manipulat alegerile?

 

ps ...nu, nu ma cheama Elena sau Ioana :jester: )

 

nu, dar ai buze ca Elena :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×