Sari la conținut
Forum Roportal
marinaru

Cu cine ati votat ?

Cu cine ati votat ?   

82 membri au votat

  1. 1. Cu cine ati votat la Prezidentiale ?

    • Traian Basescu
      27
    • Crin Antonescu
      24
    • Mircea Geoana
      11
    • Sorin Oprescu
      2
    • Kelemen Hunor
      1
    • Remus Cernea
      3
    • Corneliu Vadim Tudor
      3
    • George Becali
      0
    • Altul
      0
    • Mi-am anulat buletinul de vot
      1
    • Nu m-am prezentat la vot
      10
  2. 2. Parlament unicameral ?

    • Da
      42
    • Nu
      24
    • Mi-am anulat buletinul de vot
      3
    • Nu m-am prezentat la vot
      13
  3. 3. Reducerea numarului de parlamentari ?

    • Da
      61
    • Nu
      6
    • Mi-am anulat buletinul de vot
      2
    • Nu m-am prezentat la vot
      13


Postări Recomandate

In mod normal asa ar fi, dar depinde si de situatia alegatorului. Cand cea mai apropiata sectie de votare e la cateva sute de km departare, cum a fost in cazul meu, si nu ai bani de benzina pentru doua drumuri...Bine, presupun ca asta nu e o situatie des intalnita, dar imi amintesc ca am spus si eu ca-l voi vota daca ajunge in turul 2. Din pacate n-a fost sa fie, si sincer nici sperante nu prea aveam, mai ales la cat s-a furat, din partea lui Basescu in principal, prespun.

Da, in situatia asta n-aveai ce face. Sacrificiile necesare erau peste limita "normala". Pina la urma tu nici nu mai locuiesti in Romania

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu, gresit. Vezi, asta-i problema romanului, se plange prea mult.

De ce credeti ca prezenta la vot e de maxim 50-55%?

Pentru ca cei care duc un trai decent, stau acasa sau isi vad de activitatile lor obisnuite. Numai cei incapabili sa-si faca un viitor, sau pentru care e prea tarziu sa repare greselile trecutului, cand considerau ca scoala si munca sunt pentru fraieri, se mai duc la vot.

Foarte bine, atunci tinere filosof. Tu te crezi prea capabil la varsta ta asa ca lasa-i pe acei incapabili sa mearga la vot si sa-ti decida viitorul si astfel se va vedea la urma care din romani este maicapabil. Vezi tu tocmai din cauza unor fraieri ca tine, ultimii oameni din Romania se cred mari si tari. mai mari si mai tari si decat cei ca tine, bineinteles.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un articol foarte interesant despre legatura directa intre nivelul de trai si felul votului :

 

http://khris.ro/index.php/12/2009/cum-au-votat-cei-mai-bogati-si-cei-mai-saraci-dintre-romani/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+Khrisro+%28khris.ro%29

 

Cum au votat cei mai bogati si cei mai saraci dintre romani

 

:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Topic inchis.Mutat la arhiva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×