Sari la conținut
Forum Roportal
Deco10

Problema cu criptatea fisierelor.

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu o problema,am arhivat cateva fisiere si am pus parola pe ele.Am facut un cont de admin la windows,i`am pus parola,si am cryptat arhiva respectiva,astfel incat numai contul de admin sa aiba acces la ele..Problema este ca am bagat windowsul din nou,dar imagine cu acronis,cu acelasi windows pe care il aveam in momentul in care am cryptat arhiva,acelasi nume de user,dar nu imi mai da voie sa accesez deloc arhiva respectiva..Nici sa intru in ea,nici s`o mut,sau sa`i fac altceva..imi zice nu pot deschide arhiva,access denied..Sunt fisiere foarte importante pentru mine,si trebuie neaparat sa le recuperez,desi nu cred ca voi reusi..Va rog,ajutor,am mare nevoie. Pentru cine stie solutia la problema asta,id`ul meu e deco4ever@yahoo.com ..multumesc anticipat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca ai reinstalat windows-ul .... adio, eu nu stiu pe cineva sa fi recuperat fisiere criptate pe un calculator reinstalat.

Data viitoare foloseste doar criptarea, nu restrictiona drepturile de acces daca nu stii perfect cum functioneaza sistemul asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca ai reinstalat windows-ul .... adio, eu nu stiu pe cineva sa fi recuperat fisiere criptate pe un calculator reinstalat.

Data viitoare foloseste doar criptarea, nu restrictiona drepturile de acces daca nu stii perfect cum functioneaza sistemul asta.

 

 

Asa m`am gandit si eu prima oara..da` am tot gasit pe unele forumuri,ca a mai fost discutata problema asta,si ca merge sa recuperezi fisierele..dar am incercat cam tot ce se putea si n`a mers nimic..Raman cu speranta ca pot sa dau de un programator foarte priceput,poate ma va ajuta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incearca sa folosesti aplicatia asta sa resetezi drepturile pe arhiva: http://razmar.free.fr/apps/TakeOwner.zip

 

Lansezi aplicatia din cmd cu sintaxa

 

takeowner <dir>

 

unde <dir> este directorul unde se gaseste arhiva respectiva. Nu am facut sa mearga cu un singur fisier, daca chiar e nevoie as putea adauga

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Incearca sa folosesti aplicatia asta sa resetezi drepturile pe arhiva: http://razmar.free.fr/apps/TakeOwner.zip

 

Lansezi aplicatia din cmd cu sintaxa

 

takeowner <dir>

 

unde <dir> este directorul unde se gaseste arhiva respectiva. Nu am facut sa mearga cu un singur fisier, daca chiar e nevoie as putea adauga

 

 

Tu ai incercat asta?aplicatia aia cand o deschid nu se intampla nimic,decat apare consola aia neagra si in mai putin de o secunda dispare.Am intrat in CMD,si am dat: takeowner C:\aaaaa ..exact exact cum ti`am scris acum,dar imi zice: 'takeowner' is not recognized as an internal or external command,operable program or batch file.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am facut aplicatia respectiva, ca am avut o problema similara cu a ta. Probabil ca nu esti in directorul corect in cmd, si de aia nu o gaseste. Spune-mi in ce director ai copiat aplicatia si ce director este arhiva si iti pot spune cum sa lansezi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Eu am facut aplicatia respectiva, ca am avut o problema similara cu a ta. Probabil ca nu esti in directorul corect in cmd, si de aia nu o gaseste. Spune-mi in ce director ai copiat aplicatia si ce director este arhiva si iti pot spune cum sa lansezi

 

Am instalat aplicatia in C:\Documents and Settings\stf\Desktop\asd iar directorul cu arhivele e D:\Muzica\Rap\aaaaa

 

 

Explica`mi pas cu pas,te rog,inclusiv in cmd ce tre sa fac,ca poate gresesc ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Atunci incearca asa la promptul CMD (sa scrii si ghilimelele):

 

 

"C:\Documents and Settings\stf\Desktop\asd\TakeOwner.exe" D:\Muzica\Rap\aaaaa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Atunci incearca asa la promptul CMD (sa scrii si ghilimelele):

 

 

"C:\Documents and Settings\stf\Desktop\asd\TakeOwner.exe" D:\Muzica\Rap\aaaaa

 

 

Tot nu merge..Imi arata ca proceseaza fisierele alea,si la sfarsit zice "...Done!" la fiecare fisier,dar tot nu merge..Daca mai ai vreo idee da`mi id`ul tau sa vorbim mai usor pe mess.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Zice Done si totusi nu poti deschide arhiva? Indica Access denied cand incerci?

 

Te-am adagat in lista mea cu id-ul deco4ever, nu asta e?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×