Sari la conținut
Forum Roportal
hans

Semnul fiarei = cipul ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

egoul nu poate evolua sau involua :) deci ce spuneai de replica din orgoliu???? :roll:

multa iubire

 

 

A merge pe teoria inteparii cu orice mijloc pentru a avea efecte este o teorie primitiva. Un ego criminal omoara pentru a atrage atentia.

Un ego al ironiei este mult cizelat, dat cu ruj gros pe buze, dar este aceasi Marie cu alta palarie.

 

Ba uite ca societatea noastra este considerata ca merge pe calea evolutiei, nu-mi spune ca este ceea ce doreste Dumnezeu. Cine este cel care evolueaza bine mersi in aceasta societate, omul sau ego-ul?!

 

Ps: Sa revenim la topic. Care-i treaba cu cipul asta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Popii aia ortodocsi care au "instigat la boicotarea acceptarii cartilor de identitate",sunt adevaratii marturisitori ai crucii lui Hristos!

 

"Mie, să nu-mi fie a mă lăuda, dec

Editat de AndreiMihail

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
A merge pe teoria intepari pentru a avea efecte este o teorie primitiva. Un ego criminal omoara pentru a atrage atentia.

Un ego al ironiei este mult cizelat, dat cu ruj gros pe buze, dar este aceasi Marie cu alta palarie.

 

Ba uite ca societatea noastra este considerata ca merge pe calea evolutiei, nu-mi spune ca este ceea ce doreste Dumnezeu. Cine este cel care evolueaza bine mersi in aceasta societate, omul sau ego-ul?!

 

Ps: Sa revenim la topic. Care-i treaba cu cipul asta?

a nu face fata la propriile replici e o teorie a evolutiei???? a prezenta ceva ce nu este, este ego indiferent de latura lui mai grosiera sau mai cizelata .... insa a accepta sau a tinde spre reducerea lui duce la adevarata existenta .... dar egoul nu poate pricepe asta si atunci in limitarile lui da '' verdicte '' despre el sau despre altii ,cerind '' intelegere '' .... deci '' tendinta de ego '' si dumnezeu nici o legatura .... :)

multa iubire

 

Da, aceasta este baza invataturii ortodoxe, si anume sa iei gatul semenilor de langa tine. Cine ziceai ca este tatal vostru? :yahoo:

:jester:cine scoate sabia , de sabie va muri .... deci asta se numeste APARARE ..... deci ortodoxia are dreptul sa se apere.... SI daca ORTODOXIA ESTE ATACATA , desigur in logica ta ilogica este nedrept sa se apere .... asa ca MAI GINDESTE sau taci ca vorbesti timpenii :roll:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

In acest video se demonstreaza cum va fi monitorziata fiecare persoana care are implantat un cip facut de cei de la IBM

Apocalipsa capitoul 13:

 

16. Şi ea

Editat de AndreiMihail

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
multa iubire

 

 

the_listener, nu vrei sa fii un om bland, bun si inainte sa dai contra replica, sa rumegi in profunzime si sa extragi esenta, dupa care sa raspunzi cu o mai mare acuratete? Asta, privita prin ochii mei este o evolutie divina.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Popii aia ortodocsi care au "instigat la boicotarea acceptarii cartilor de identitate",sunt adevaratii marturisitori ai crucii lui Hristos!

Evident ca erau ortodocsi, avand in vedere nebuniile pe care le-au scos pe taraba!Praf in ochii celor ce vreau sa cunoasca adevaratul semn al fiarei!

Popii aia au creat basmele cu cipurile care nu au tangenta cu "poruncile lui Dumnezeu si credinta lui Isus Hristos". Ceea ce are legatura insa sunt:inchinarea in fata unor icoane fara viata, lucrari ale mainii omului, ispitirea lui Dumnezeu prin slujbe post mortem, minimalizarea jertfei Fiului lui Dumnezeu prin aceleasi rugaciuni si slujbe pentru morti, promovarea luarii gatului celor de langa tine.Insa astea sunt fara importanta in opinia dogmei ortodoxe, desi au legatura directa cu poruncile lui Dumnezeu , fiind o incalcare a acestora. De ce sa studiem caii verzi de pe pereti, in loc sa corectam calcarile de lege din doctrina ortodoxa...?:)

 

Codul de bare de pe majoritatea cov
Editat de hans

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In special in ortodoxie, am intalnit urmatoarea afirmatie: semnul fiarei din Apocalipsa este cipul.Nici unele biserici neoprotestante nu au scapat de la a crede aceste basme.

De unde si pana unde a ajuns cipul sa fie dusmanul "celor sfinte"? :)

 

"Fericit este cel ce citeşte şi cei ce ascultă cuvintele proorociei şi păstrează cele scrise

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Uitati cu cata perfidie si viclenie isi fac reclama chiar printre sectanti,asa zisii crestini.

 

Uitati cate lucruri "bune" spun ei ca o sa aduca implantarea generala a populatiei cu acest chip.

 

De fapt sa nu uitati!

 

Sub forma acestor chipuri si a societatii fara bani lichizi, se ascunde SCLAVIA LUI ANTIHRIST!

 

Si am fost avertizati de asta inca de acum 2000 de ani!

 

Tot ce trebuie sa faceti este sa va deschideti ochii si sa refuzati chiar cu pretul de a fi executati sa va implantati cipurile!

 

Apocalipsa Ioan versetele. 13.16-17 spun despre fiara(Antihrist):

 

"Si ea ii sileste pe toti pe cei mici si pe cei mari si pe cei bogati si pe cei saraci si pe cei slobozi si pe cei robi ca sa-si puna semn pe mana lor cea dreapta sau pe frunte ,Incat nimeni sa nu poata cumpara sau vinde decat numai cel ce are semnul adica numele fiarei sau numarul numelui fiarei."

Editat de AndreiMihail

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Te rog sa-mi spui si mie de ce e mai periculoasa atitudinea mea, decat cea a unor calugari si popi ortodocsi care instiga la boicotarea acceptarii cartilor de identitate, a pasapoartelor biometrice si in final...a cipurilor.

Insist, si il accept ca ultim raspuns al tau. :)

 

Pentru ca e o atitudine de acceptare completa a controlului care e si va fi exercitat asupra ta. Deocamdata e inca in faza incipienta, abia se simte, desi, prin decizii venite "de sus", deja multe valori au fost rasturnate. Multi nu cred asta acum, cand lumea pare ca "musteste" de libertati. Dar ai rabdare 5-10 ani, si mai vorbim atunci.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×