Sari la conținut
Forum Roportal
hans

Semnul fiarei = cipul ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Semnul "fiarei" ,este de fapt aparitia sectele cate au invadat crestinismul!

 

:)

 

Nu-i un secret pentru nimeni faptul omul a fost, este si va fi supus diverselor agresiuni izvorate de la lucifer

Editat de AndreiMihail

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
tare replica ironica :)

multa iubire

Ei, ironica... Toti suntem foarte evoluati, nu se vede? Nu ne mai incapem in carpele de pe noi de umflati ce suntem de teorii si patrunderi dincolo...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Semnul "fiarei" ,este de fapt aparitia sectele cate au invadat crestinismul!

 

:)...asta este noua.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:spiteful:

Chiar ma intrebam cand o sa vina o replica trimisa din orgoliu.

 

Poate sunt prea involuat...nu se poate sti...nu-i asa? Eu cred ca nu exista prea evoluat. Egoul evolueaza sau involueaza, esenta exista, atata tot!

 

 

Prea evoluat, am auzit-o si pe asta! :yahoo:

egoul nu poate evolua sau involua :) deci ce spuneai de replica din orgoliu???? :roll:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:yahoo:

Chiar ma intrebam cand o sa vina o replica trimisa din orgoliu.

 

Poate sunt prea involuat...nu se poate sti...nu-i asa? Eu cred ca nu exista prea evoluat. Egoul evolueaza sau involueaza, esenta exista, atata tot!

 

Prea evoluat, am auzit-o si pe asta! :)

 

Dap, e din orgoliu :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
In primul rand, cum am mai spus, nu am intrat in contact cu abordarea subiectului de catre Biserica.

Eh, discutia era bazata pe credinta ortodoxa ca cipul=semnul fiarei.

 

Tot ce am scris se bazeaza pe ceea ce vad in jurul meu, viitorul fiind previzibil.

Insa nu se bazeaza pe ceea ce spune Biblia vis a vis de semnul fiarei.

 

In al doilea rand nu am pus nimic pe seama cipului. Am spus ca cipul este un simbol pentru acest tip de societate, repet pentru a doua oara, idee pe care am dezvoltat-o. Deci nu am nimic cu cipurile sau cu orice inventie.

Nici Dumnezeu sau credinta in Dumnezeu nu are nimic cu cipurile. :)

 

Atitudinea pe care o ai, dpdv social, e periculoasa. Dar suntem pe aria de religie asa ca o las balta.

Te rog sa-mi spui si mie de ce e mai periculoasa atitudinea mea, decat cea a unor calugari si popi ortodocsi care instiga la boicotarea acceptarii cartilor de identitate, a pasapoartelor biometrice si in final...a cipurilor.

Insist, si il accept ca ultim raspuns al tau. :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ei, ironica... Toti suntem foarte evoluati, nu se vede? Nu ne mai incapem in carpele de pe noi de umflati ce suntem de teorii si patrunderi dincolo...

atit de evoluati ca lumea a decazut .... desigur nu e ironie :) pai lumea asta o pricepem intr-un mod faorte profund de stim ca dincolo nu e nimic sau daca e ceva , suntem de fapt tot '' noi'' CA DEH '' EVOLUAM '' :roll: :yahoo: ....... :spiteful: ca sa fiu si eu in ton cu tendintele ''evoluate'' , asa pe la coada poate poate ma prind si eu in '' evolutia asta deosebita'' ..... :blink: deci cu cit ai vrajeli mai multe cu atit esti mai '' evoluat''????? :think:

multa iubire

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sectantii ne denigreaza constant credinta stramoseasca in Dumnezeu,iar noi pentru ca suntem toleranti si nu le luam "gatul" pentru asta ii suportam si-i toleram,pentru ca suntem crestini adevarati,desi ar merita sa-i aruncam afara din mijlocul nostru.

Da, aceasta este baza invataturii ortodoxe, si anume sa iei gatul semenilor de langa tine. Cine ziceai ca este tatal vostru? :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×