Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu e argument, ci te-am pus intr-o situatie ce poate fi foarte reala.

de ce sa nu vina in contact cu asa o treaba, daca tot e sanatoasa, nu?

 

deci tu, ca mama nu poti raspunde. dar eu stiu absolut sigur ca n-ai fi de acord cu asa ceva si i-ai interzice sa continuie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Arata-mi unde am zis eu ca e sanatoasa.

Nu o sa vina in contact pentru ca nu au unde sa intre in contact cu asa ceva.

Tu nu ai de unde sa fii absolut sa fii sigura de ce-as face eu. :sweating: Acum stii si ce gandesc, culmea.

 

Nu ca nu mi-ar face placere sa vorbesc despre mine, dar :fingers: nu eu sunt subiectul topicului.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Reincepe babilonia? :doh:

 

io niet capisci.... :sweating: :fingers: :cheer: :o:

 

 

Ama, nu pricep de ce te-ai ofensat.

ai zis ca nu putem arunca cu pietre, da? ok

ai zis ca nu putem zice ca oamenii aia sunt bolnavi si alte cele. ok.

 

eu te-am pus sa-ti imaginezi ca ai fi afectata direct de asa ceva si cum ai putea fi, decat prin copii tai, nu?

 

iar din afirmatia ta negativa foarte categorica deduc ca....e clar ca nu ti-ar conveni. eu am luat-o strict logic.

 

where is my mistake?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu m-am ofensat. Dar situatia in care "m-ai pus" e mai mult decat ipotetica. Si nu-mi place sa fie adusi intr-o astfel de discutie copiii mei.

Nu stiu de unde rezulta ca e clar ca nu as fi de acord. :sweating: Nici macar eu nu stiu cum as reactiona, e o situatie in care nu pot sa ma transpun asa, la comanda. Ce nu-mi mai place e cand cineva stie "absolut sigur" ce gandesc sau cum as actiona eu intr-o anumita circumstanta.

Si acum, as prefera sa inchidem discutia despre mine si sa-i mai lasam si pe altii sa zica ce parere au despre subiectul in discutie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Daca toti urla acolo si zic ca vb in limbi...asta nu inseamna ca si vb in limbi...apostolii cand au vb in limbi au fost intelesi...penticostalii nu... eu ca pacatos ortodox nu inteleg nimic din propovaduirea lor...

 

Imi cer scuze dar astept si de la tine lamuriri...nu numai un repros fara argument...

 

:sweating: replica curioasei era pur si simplu un atac ieftin, atac pe care l-ai sustinut sau... mai precis... aprobat.

 

Acum revenind la vorbirea in limbi. Este ceva ce a exista in biserica din primele secole. Este ceva ce era considerat un dar divin. Este ceva ce a disparut incetul cu incetul din biserici de-a lungul timpului.

 

Faptul ca in anumite miscari religioase a "reaparut"... e pur si simplu o curiozitate. Este ceva real sau ceva simulat?

Eu cred ca in toate bisericile se simuleaza mult, foarte mult. Majoritatea simularilor sunt pur si simplu o chestiune de practica.

Cati ortodocsi "devotati" nu injura la volan inainte, in timpul sau imediat dupa ce si-au facut cruce ca deah, treceau prin fata unei biserici? Arunca si un "Doamne iarta-ma" de control daca cele 2 evenimente se intampla sa fie prea apropiate. Cati catolici nu se bat in piept la mea culpa fara a avea nici cea mai mica remuscare pentru pacatele pe care poate le fac mult prea frecvent?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:fingers: replica curioasei era pur si simplu un atac ieftin, atac pe care l-ai sustinut sau... mai precis... aprobat.

Un atac ieftin? Te rog frumos... era o gluma!

Sau ti-ai pierdut simtul umorului pe drumul spre iluminare?! :sweating:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oameni buni, inainte sa va dati cu presupusul, VA ROG FRUMOS cititi ce scrie in noul testament despre vorbirea in alte limbi.

 

daca considerati ca e neaparata nevoie, dau copy/paste la pasajele complete sa vedeti exact ce si cum.

 

1. in faptele apostolilor Luca povesteste ca apostolii erau adunati si asteptau implinirea promisiunii Domnului de a reveni. era sarbatoarea Rusaliilor si in ierusalim erau o multime de oameni din alte neamuri.

Duhul Sfant a coborat peste apostoli si cand au iesit din casa au inceput sa vorbeasca cu cei din alte neamuri IN LIMBILE LOR OMENESTI, in lima fiecarei natii. si-L predicau pe Domnul isus.

 

2. dupa ceva timp vine apostolul Pavel si introduce o noo invatatura in asa zisele adunari, invatatura care se refera la vorbirea ingereasca, catre Dumnezeu. orice persoana cu putina logica in gandire , de la prima citire trage concluzia ca e absolut aberant ce spune Pavel acolo. fara logica, fara motivatie spirituala si fara vreo alta sustinere scriptural.

 

umplem topicu cu partile din biblie care arata ce am zis io aci pe scurt?

Editat de Dida_James

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E simplu sa verifici daca vorbesc sau nu in "vreo limba". Faci o lista cu 100 de cuvinte romanesti, si ii pui sa o traduca in limba lor. Dupa o ora ii intrebi din nou, si vezi daca coincid "cuvintele". Probabil nu. :sweating:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×