Sari la conținut
Forum Roportal

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Eu cred ca vor sa-si aminteasca de cand aveau 2 ani :fingers:

Replica ta denota o lipsa de respect!

 

asta mio placut...chiar am ras...

:cheer: :sweating:

replica ta denota o apreciere a lipsei de respect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Replica ta denota o lipsa de respect!

 

 

replica ta denota o apreciere a lipsei de respect.

 

scuze daca te`am jignit prin replica mea...dar pana vi cu proba contrara nu imi pot schimba parerea.Daca toti urla acolo si zic ca vb in limbi...asta nu inseamna ca si vb in limbi...apostolii cand au vb in limbi au fost intelesi...penticostalii nu... eu ca pacatos ortodox nu inteleg nimic din propovaduirea lor...

 

Imi cer scuze dar astept si de la tine lamuriri...nu numai un repros fara argument...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ceea ce vezi in adunarile penticostale se numeste circ ieftin care nu are nevoie de foarte multe descrieri sau xplicatii.

 

e vorba de o imitatie ieftina a relatarilor din faptele apostolilor si de clasica manipulare a celor incapabili sa puna intrebarile astea face to face.

 

si neoprotestantii, mai exact carismaticii au doctrina vorbirii in limbi si a vindecarilor miraculoase si a scoaterilor de demoni etc.

 

sfatul meu este sa-ti cauti de treaba si sa asculti o piesa cu metallica. e mult mai sanatoasa pentru minte si trup.

 

gruparile astea religioase au expirat demult. pacat ca se mai gasesc inca destui fraieri sa le hraneasca avioanele din capete si sa le umple buzunarele cu bani.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Apostolii au vorbit fiecare in limbi diferite, omenesti, pe intelesul tuturor celor care erau in locul ala.

Penticostalii sustin ca vorbesc in limbi ingeresti, care nu sunt pe intelesul oamenilor. Lor le este suficient ca ii asculta dumnezeu.

Eu zic sa nu luati in bataie de joc ceea ce nu cunoasteti. S-ar putea sa se aplice zicala "cine rade la urma, rade mai bine".

Una e sa nu crezi ca exista asa ceva si alta e sa incepi sa faci misto.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Replica ta denota o lipsa de respect!

replica ta denota o apreciere a lipsei de respect.

Cine vorbeste "in limbi"?

Cine este in agonie, cine este in extaz, sfintii... penticostalii nu vb in limbi cum nu vb nu vb nici ortodocsii, nici musulmanii, nici catolicii... vorbitul "in limbi" este o disfunctie a creierului pe cat de neobisnuita, pe atat de inconstienta.

O sa caut un penticostal si o sa-l rog sa-mi vorbeasca in limbi :fingers:

 

Lipsa de respect denota cel care vb "in limbi" si nu traduce :sweating:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×