Sari la conținut
Forum Roportal
 some_one

Daca vrei sa faci o fapta buna pentru oamenii care mor de foame zilnic - nu te costa nimic

Postări Recomandate

Stiai ca 1 miliard de oameni mor de foame in fiecare an? Nu glumesc.

In anul 2009 ONU a publicat un raport in care spune ca 1 din 6 oameni sufera de foame in intreaga lume, ceea ce inseamna ca s-a ajuns la cifra cea mai mare din istorie, peste un miliard.

Nu trebuie sa-ti irosesti banii sau timpul ca sa le vii in ajutor. Tot ce trebuie sa faci este sa dai un click pe site-ul

"The Hunger Site"

 

http://www.thehungersite.com

 

Iar daca ajungeti acolo puteti contribui, tot cu un click, si la depistarea cancerului de san, la asistenta medicala pentru copii, puteti ajuta (cu un click) la strangerea de fonduri pentru donatii de carti sau pentru salvarea padurilor tropicale sau pentru mancare si ingrijire pentru cainii si pisicile fara stapan.

E gratis si dureaza o secunda. Acorda o secunda zilnic salvarii unei vieti. Si spune-le si prietenilor pe mess.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

E posibil sa fie seriosa activitatea asta. Cel putin exista o adresa si un numar de telefon ce s-ar putea verifica.

 

Customer Service:

 

Please e-mail customerservice@thehungersite.com. We apologize that we may be unable to answer each e-mail individually due to the volume we receive.

 

Sponsors:

 

For information about becoming a sponsor at The Hunger Site, visit our Sponsor page or contact us at sponsor@thehungersite.com or call (206) 859-5201.

 

Press:

 

For press inquiries, e-mail press@thehungersite.com.

 

Mailing Address:

 

The Hunger Site

 

One Union Square

 

600 University Street, Suite 1000

 

Seattle, WA 98101-4107

 

U.S.A.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
am dat...daca o fi adevarat...

 

Si eu am dat, este posibil ca click-urile sa fie platite de cei ce-si fac reclama pe acel site! Poate acei bani vor ajunge la cei ce mor de foame!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:spiteful:) un miliard de oameni mor pe an :tease:) avand in vedere ca rata natalitatii este de 2 %, adica 130 milioane de oameni se nasc anual. Deci populatia lumii scade in fiecare an cu 800 de milkioane de oameni. Peste 10 ani nu va mai fi niciun om pe Terra :spiteful:) plm

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Stiai ca 1 miliard de oameni mor de foame in fiecare an? Nu glumesc.

In anul 2009 ONU a publicat un raport in care spune ca 1 din 6 oameni sufera de foame in intreaga lume, ceea ce inseamna ca s-a ajuns la cifra cea mai mare din istorie, peste un miliard.

Nu trebuie sa-ti irosesti banii sau timpul ca sa le vii in ajutor. Tot ce trebuie sa faci este sa dai un click pe site-ul

"The Hunger Site"

 

http://www.thehungersite.com

 

Iar daca ajungeti acolo puteti contribui, tot cu un click, si la depistarea cancerului de san, la asistenta medicala pentru copii, puteti ajuta (cu un click) la strangerea de fonduri pentru donatii de carti sau pentru salvarea padurilor tropicale sau pentru mancare si ingrijire pentru cainii si pisicile fara stapan.

E gratis si dureaza o secunda. Acorda o secunda zilnic salvarii unei vieti. Si spune-le si prietenilor pe mess.

dat :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am dat clik, dar totusi 1 miliard de oameni sa moara de foame pe an ? mi se pare foarte mult, la numarul asta se adauga bolile, cutremure , inundatii ... si multe altele cu care natura se razbuna pe noi pt ceea ce-i facem

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×