Sari la conținut
Forum Roportal
Gabystelistu95

De ce esti fericit azi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ca mi-am desfundat sifonul de la cada de baie. După ce am desfăcut tot și am curățat cu grija, partea faina a venit când a trebuit sa le insurubez la loc cum au fost. 

Iupiii. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ca s-a terminat pandemia în România. De mâine dacă te îmbolnăvești e numai problema ta și nu a celor din jur. Fiecare pe cont propriu și scăpa cine poate. Ca și cum pana acum ar fi fost altfel...

Sunt fericita ca ninge cu soare. 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 2 minute, Rodica` a spus:

Sunt fericita ca ninge cu soare. 

Exact ca in Phoenix ... daca te uiti spre cer, vezi fulgi mari si multe, vantul le invarteste, ai avea impresia ca deja este 1 metru de zapada pe pamant.   Dar nu este nimic, nici un fulg nu ajunge ca se topesc in aer.   Lumea se opreste si filmeaza evenimentul sau fenomenul de ninsoare subtropicala, am vazut si femei care se dezbracau in costum de baie sa aibe si poze mai deocheate langa un cactus.   

Sint 7*C pe moment, si un ger afara si ma simt mai bine, pe jumatate am revenit.   Am carat cam multe greutati zilele trecute si de acolo mi se trage.  Doar in 4 alimentari am fost pentru o prietena care nu mai poate sa se ajute, dar voia niste chestiuni mai aparte si am umblat sa le gasesc.   Pe urma mi-am dat seama ca ea nu mai are minte deloc si nici nu aude aproape deloc dar si ce aude nu-l mai poate prelucra cam la ce sint bune ...  Are 86 de ani si a fost trecut pe un program Hospice Care at Home =  Inainte de a muri vine toti acasa decat ea sa fie dus prin spitale si alte inconveniente cu transportul si mersul pe jos in cladiri imense de spitale.   L-au operat la ochi de cataract in casa ei, doctorii au masini de X-ray si altele portabile, vine acasa coafeza si pedichiurista/manichiurista, alta care-i face baie zilnic, alta echipa de facut curatenie si spala haine cu masina, alta pentru gatit mancare.  Toata lumea beneficiaza de aceste ultime servicii din viata, apartine de pensie.   Mie mi-a spus ca-si face rezerve alimentare ca se scumpesc si aici.  Plus ca inainte i-am cules fructe de la mine, sint grele 30 de grapefruits chiar daca sint din cei mici, le-am spalat si uscat, le-am pus in masina, de acolo la ea in casa, etc.   Cand ma mai suna, anunt serviciile sociale si ei le vor rezolva.      

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 oră în urmă, Rodica` a spus:

Ca s-a terminat pandemia în România. De mâine dacă te îmbolnăvești e numai problema ta și nu a celor din jur. Fiecare pe cont propriu și scăpa cine poate. Ca și cum pana acum ar fi fost altfel...

La fel este si la noi, Vaccinul e pe banii tai ... acum vor afla cat costa.   Cei care s-au vaccinat din timp fara probleme totusi sint in alta categorie decat Antivaxxerii.   Vor fi tratati ca si cei cu SIDA/AIDS de aceea eu nu renunt la masca si manusi doar la prieteni care dispar in numar mare repede ca sint Anti la mai multe chestiuni.   Pot muri si in picioare, vor fi adunati si cam atat va fi de partea lor ca ultimul ritual.   Nici cei cu SIDA n-au primit tratament preferential cu 40 de ani in urma cand a fost identificat conditia si cum se transmite.   Au dat libertate la "same-sex marriages" ca sa se stie cine ce este, e treaba lor cum traiesc si mor.   Ca nu se vor anunta numarul mortilor de acum incolo, asta va fi diferenta.   Au schimbat si formatul anunturilor mortuare, cei cu foarte multi prieteni, necasatoriti si era sufletul petrecerileor, de SIDA au murit si vor muri.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×