Sari la conținut
Forum Roportal
Gabystelistu95

De ce esti fericit azi?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Acum 6 ore, King1 a spus:

Am primit un pui de planta carnivora :happy:

Încearcă să o dresezi, poate o faci plantă de pază. Dacă vine hoțu', planta vomită pe el un acid care îi perforează tălpile pantofilor, iar dacă afară plouă, hoțul face pneumonie și moare de Corinavirus.

Bine, trebuie să aibă tălpi de cauciuc subțire ca să le perforeze. Ai putea să lași lângă ușă și lângă geamuri câte o pereche, poate îl tentează. Dar planta trebuie să se abțină, să nu vomite prea repede, până să apuce hoțul să se încalțe. 

E o metodă de protecție foarte simplă și practică.

Acum 2 ore, Kleopatrah a spus:

Cu lesurile celor care nu ii dau like la postari

:lol2:

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, ♫ Blues ♬ said:

Am avut si eu una din aia, ma inhata de deget. Daca e deschisa incearca cu un creion, sa vezi ce haioasa e. Stii cum se numeste?  :))))

Nu, aflu maine, adica deja azi :))))

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
1 hour ago, gargbird said:

Încearcă să o dresezi, poate o faci plantă de pază. Dacă vine hoțu', planta vomită pe el un acid care îi perforează tălpile pantofilor, iar dacă afară plouă, hoțul face pneumonie și moare de Corinavirus.

Bine, trebuie să aibă tălpi de cauciuc subțire ca să le perforeze. Ai putea să lași lângă ușă și lângă geamuri câte o pereche, poate îl tentează. Dar planta trebuie să se abțină, să nu vomite prea repede, până să apuce hoțul să se încalțe. 

E o metodă de protecție foarte simplă și practică.

:lol2:

:lol2: am sa tin cont!

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum 3 minute, King1 a spus:

Nu, aflu maine, adica deja azi :))))

Afli acum, se numeste Dionaea Muscipula. Nu ma injura, vorbesc serios. :)))

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

King, nu uita s-o alinți pe numele mic când o ingrijesti, planta îți va răspunde cu aceleași vibrații. 

Editat de observant
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
8 hours ago, ♫ Blues ♬ said:

Afli acum, se numeste Dionaea Muscipula. Nu ma injura, vorbesc serios. :)))

Asta e, da, mor de ras :))))))))))))))))

  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
4 hours ago, observant said:

King, nu uita s-o alinți pe numele mic când o ingrijesti, planta îți va răspunde cu aceleași vibrații. 

Ahahahahaha, da. Neaparat trebuie alintata, sa nu se supere apoi :lol2:

  • Like 3

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am primit o invitatie la un party care se tine in fata casei din cauza virusului ... cadourile se comanda doar pe Amazon, va dura cam 90 de minute Duminica pe la amiaza in Septembrie in week-end-ul de Labor Day precis, inca n-am verificat ... din cauza ca n-au loc de parcare multa sosirea masinilor va fi monitorizat prin telefon mobil sa nu blocam intrarea vecinilor pana primim prin geam un cola sau altceva de baut si o Acadea poate!!!   Intr-un fel e bine ca pot sa merg si in camasa de noapte, nespalata ca nu ne intalnim cu nimeni.   Daca vreau atentie, ies din masina si fac cateva piruete altfel vom trece doar ca o masina pe strada in trafic.    Atata paguba-n ciuperci, sanatos sa fie copilul ca este un Baby Shower!!!    

  • Like 2

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

A trecut baiatul cel mare si sesiunea asta cu bine, fara nicio restanta, acum e student in anul II.

Editat de Fiero
  • Like 4

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×