Sari la conținut
Forum Roportal
bartolomeu

Creatiile userilor - Poezie

Postări Recomandate

A fost o gluma, Vriies, dar daca trebuie sa ti-o explic, inseamna ca pentru tine nu a fost.

To spoil a movie inseamna a strica un film, a strica bucuria de a vedea un film prin a reda informatii relevante din film celor care nu l-au vazut inca.

Pentru ca actualul sezon din GOT se petrece iarna si Nicolae T. a scris despre iarna, am zis si eu asta. Pentru ca poezia lui descrie perfect atmosfera din ultimul sezon GOT.

Deci am fost on topic, facand un comment despre poezia lui.

 

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
3 minutes ago, Sherlock said:

A fost o gluma, Vriies, dar daca trebuie sa ti-o explic, inseamna ca pentru tine nu a fost.

To spoil a movie inseamna a strica un film, a strica bucuria de a vedea un film prin a reda informatii relevante din film celor care nu l-au vazut inca.

Pentru ca actualul sezon din GOT se petrece iarna si Nicolae T. a scris despre iarna, am zis si eu asta. Pentru ca poezia lui descrie perfect atmosfera din ultimul sezon GOT.

Deci am fost on topic, facand un comment despre poezia lui.

 

Yep, inițial nu m-am prins de goangă, dar, eh, acum am înțeles ce vrusăși să spui. 

Știam ce înseamnă to spoil a movie, doar că nu vedeam ce relevanță are asta colea. Ah, ai făcut legătura cu ultimul sezon GOT...Scuze, nu prea sunt la curent cu toate episoadele, dar e bine că te întrebai și în felul ăsta am înțeles ceea ce voiai să comunici. :smile: 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Acum, na, revenind, mie-mi place poezioara lui Cosmin. Deși e un picuț tristă :sad:

 

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×