Sari la conținut
Forum Roportal
crisstina

Pisici in tarile UE (Franta, mai exact)

Postări Recomandate

trebuie sa plec in franta in ianuarie pentru 3-4 luni, si nu pot accepta sa stau departe de cei 2 pisoiasi ai mei... formalitatile pentru a intra cu pisici in franta sunt ucigatoare: in afara de faptul ca te costa 6 mil pentru o pisica un test fara de care nu le poti lua, trebuie sa astepti 3 luni :D !!!!! eu nu am timpul asta... banii i-as da daca as sti ca le pot scoate...dar imediat, nu peste 3 luni, ca e prea tarziu atunci... am auzit ca cei care au animale trec mai usor la vama cu ele, chiar si fara testul asta, daca se duc cu masina... a auzit cineva de asta, sa imi spuna ceva concret? stie cineva de curse in franta cu microbuze, care ar lua si animale? sau poate pleaca cineva in franta cu masina mica...?

 

VA ROG MULT DE TOT AJUTATI-MA CU CEVA... :)

 

am atasat si poza, ca sa stiti de ce nu pot pleca fara ei :dance4: post-13338-1133304958_thumb.jpg

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dar de ce nu te interesezi direct la ambasada Frantei. Banuiesc ca ei pot sa-ti explice cel mai exact ce si cum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dar de ce nu te interesezi direct la ambasada Frantei. Banuiesc ca ei pot sa-ti explice cel mai exact ce si cum.

 

eu stiu exact "ce si cum"... ce nu ai inteles e ca vroiam sa aflu cum isi scot altii animalele din tara fara testul asta, si nu cred ca ambasada frantei ar fi dispusa sa ma invete cum sa fac o ilegalitate...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×