Sari la conținut
Forum Roportal
Ivanna

Cum uitati o persoana ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sunt curioasa cum fac altii fatza uitarii .

Eu in general sunt o persoana care trece f usor peste relatii . A esuat ..ok ... asta e .

Nexttt !

 

 

Doar ca , asa a fost pana acum . Am dat insa peste o persoana careia am incercat sa-i gasesc imperfectiuni si n

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mie mi-a luat 1 an juma, sa uit pe cineva fara altcineva, desi a mai ramas acolo un dor mic, dar nu as mai putea avea ceva cu acel personaj.

cand incerci sa uiti pe cineva, nu te intoarce in trecut, nu castigi nimic..

incearca ceva nou, nu ce ai avut.

eu nu-s de acord cu impacarile astea, fosti,foste. ori uiti, avansezi..ori, ramai la acelasi stadiu. la cei ce au gresit fata de tine in rel. care ai avut-o cu ei.

si daca spui ca vrei sa uiti, nu te mai gandii la ce facea el, ca si el tinea in brate pe altcineva in momentul ala sau alte chestii asemanatoare, tu nu esti ca el.. :doh:

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai si ce pot face ?

 

M-am aruncat cu capul inainte , desi mi-a zis din start , cu o sinceritate nemaintalnita ca el in mom asta se intalneste cu mai multe fete si ca tot timpul a fost asa.

 

M-am aruncat in valtoare si cand am simtit ca nu mai fac fata , am dat din maini si din picioare sa ma ridic la suprafata si mi.am dat seama ca m-a sifonat serios experienta asta .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pai si ce pot face ?

 

M-am aruncat cu capul inainte , desi mi-a zis din start , cu o sinceritate nemaintalnita ca el in mom asta se intalneste cu mai multe fete si ca tot timpul a fost asa.

 

M-am aruncat in valtoare si cand am simtit ca nu mai fac fata , am dat din maini si din picioare sa ma ridic la suprafata si mi.am dat seama ca m-a sifonat serios experienta asta .

 

pentru mine ar fi fost de ajuns "sinceritatea" lui pentru a nu-l mai vrea. tu, se pare că eşti

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sincer ...nu stiu ce-am vrut . Hai sa zic ca ..poate speram ca nu-i asa cum zice..si ca vrea doar sa flateze .

Nu stiam exact cum e...m-a derutat complet .

 

Cu mine se purta cu iubita , ma cauta , ma suna f des , nu-l sunau femei de fata cu mine , (nu vorbea la tel de fata cu mine decat cu baieti ) , m-a luat de la scoala , isi petrecea tot timpu liber cu mine , daca il sunam - venea la mine in mom ala .

 

 

Doar ca , stiam ca undeva ascunde ceva si imi aminteam ce mi-a zis el la inceput ..ca nu poate fi pt o singura femeie .

 

 

La un mom dat mi-a propus sa ne mutam impreuna , relativ repede . N-am acceptat . Petreceam cu el mult timp..si ma gandeam : cand mai e cu altele daca e atata cu mine?

 

 

Mi-a propus sa fiu cea oficiala ...dar ca in caz ca...vor mai exista pe langa . Dar eu voi fi cea mai respectata si la mine acasa va veni , nu la altele.

 

 

Dar n-am acceptat ! L-am lasat cu ele .

 

In mom asta nu mai vreau sa-i demonstrez nimic . E constient ca a pierdut ceva , dar nu-i pregatit pt o relatie serioasa si monogama . Mi-a spus.o . Mi-a cerut sa-l schimb , ca o femeie te poate schimba..n.am vrut ..n-as putea .

 

 

Mi-a cerut sa continuam si cine stie la ce vom ajunge . Ca multe relatii se nasc din relatii asa ...Dar am preferat sa sufar acum decat mai tarziu .

 

Are toate atuurile pt a fi genul asta de barbat . E ceea ce cauta toate femeile ..E prea vanat ..si am prefeat sa renunt.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu as lupta daca as iubi , nu cred ca as avea puterea de a renunta , cred ca as lupta pentru el cu riscul de a suferi pe urma . Nu stiu sigur . De altfel , daca el te-ar iubi , nu ar mai trebui sa iti faci griji pentru celelalte femei . Un barbat poate sa spuna multe si totusi sa gandeasca altceva decat spune .

Este o zicala - barbatii se poarta cu femeile ca un urangutan cu o vioara :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×