Sari la conținut
Forum Roportal
Jmanee

M-am indragostit de o colega de clasa..

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua.

Am intrat de curand la liceu si m-am indragostit de o colega.

Eu sunt un tip mai dur adica am un temperament mai vulcanic dar si o latura ascunsa mai sensibila pe care o ascund.

Si fizic sunt destul de atletic dar iar cu fata de dur. AM si momente in care sun glumet.

Asta mi-a spus si ea ca am fata de "bataus"etc.

Am apucat sa vorbesc cu ea si pe messenger iar atunci mi-a spus ca sunt unul dintre cei mai de treaba din clasa. Am incercat atunci sa par foarte bun adica sa nu ma creda asa dur fiindca tot spune ca ma uit urat la ea.

Acum situatia sa inrautatit rau. Ma tot face prost si zice ca nu ma suporta. Ma ocoleste de fiecare data.Inainte daca ma vedea ca stau singur venea si ma intreba ce fac etc.

Deci de 2 saptamani nu ma mai suporta. Probabil are legatura cu un mesaj pe care il l-am citit. Mi-a cerut intr-o zi telefonul sa ii dau un mesaj iar dupa ii l-am citit iar dupa sa suparat pe mine .

A avut un prieten dar sa despartit de el de 3 zile.Ieri si alalta ieri era foarte suparata dar azi si-a mai revenit.

Si ea este o persona mai temperamentala sa ia de toti colegii etc. Cand am intrebat-o de ce e asa mi-a spus ca nu ii place la liceul asta si ca vrea sa se certe cu tota lumea.

Intr-o zi am facut si glume ii dadeam cu plama peste fund iar cand am vorbit pe mess mi-a spus ca ma credea altfel dar pana la urma ma iertat.

Mie mi se pare ca pentru ea nu conteaza foarte mult aspectul fizic ci mai mult comportamentul.

Am auzit ca fetelor le plac baietii mai seinsibili ,romantici iar eu sunt asa dar in schimb nu stiu cum asa arat asta fetelor deoarece ele ma cred un tip dur si bataus.

Si mai este o problema un coleg de al meu se tot da pe langa ea .Ii mai vad din cand in cand ca stau unul langa altul.

Iar pe ea tot o vad mirosind baietii adica isi baga nasul in haina si miroase , ce inseamna asta?

Cum pot indrepta situatia urgent? vorbind pe mess sau in fata ?Cum sa incep conversatia?

Cum sa imi arat latura sensibila?

Si cum ii spun ca imi place dea ea ?

Mersi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar pe ea tot o vad mirosind baietii adica isi baga nasul in haina si miroase , ce inseamna asta?

:) asta n-am mai auzit-o de cand sunt... :flowers:

 

Si pana la urma care e latura ta sensibila? Ca daca ii tot dai palme peste fund, sincer nu cred ca o vei cuceri...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Lasa fetele in pace si pune repede mana pe carte ( pe cea de gramatica in primul rand). Fetelor nu le plac nici baietii duri, nici baietii sensibili. Fetelor le plac baietii care fac ceva cu viata lor.

Desi - daca ea sta si miroase hainele baietilor :flowers: Poate nici de capul ei nu-i mare lucru.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:) asta n-am mai auzit-o de cand sunt... :flowers:

 

Si pana la urma care e latura ta sensibila? Ca daca ii tot dai palme peste fund, sincer nu cred ca o vei cuceri...

DOar odata am dat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Iar pe ea tot o vad mirosind baietii adica isi baga nasul in haina si miroase , ce inseamna asta?

OMG... :flowers:

 

Cum s-o abordezi si sa-i areti ca esti sensibil ??? Stiu si io, invit-o la cafea/suc... :cry: daca o sa inceapa sa te miroasa e semn bun :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un prim pas ar fi sa o inviti la un suc dupa ore. Dar nu iti fa mari sperante cu fata asta pentru ca relatiile la 14-15 ani nu dureaza niciodata prea mult.

 

Si inca o chestie. De ce la profil scrie ca esti fata? Vad ca in ultimul timp a devenit o moda ca baietii sa isi puna la profil status de fata. :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×