Sari la conținut
Forum Roportal
marinaru

Stargate Universe

Postări Recomandate

Mi-au placut si Stargate SG1 si Atlantis. Pe asta nu l-am vazut, nu-s chiar asa pasionata incat sa le descarc de undeva, mai uit cand le dau pe la tv.

  • Upvote 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am terminat Stargate SG1 si ma gandesc sa ma apuc si de Atlantis, dar de Univers, daca ii face-ti asa publicitate proasta... nu ma atrage sa il descarc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

La inceput am fost putin dezamagita, dar stiind cum au fost SG1 si Atlantis, am zis sa ii dau totusi o sansa. Am vazut 8 episoade si deja rabdarea mea se duce pe apa sambetei. Nu stiu ce au vrut sa faca, dar a iesit o lalaiala de toata frumusetea.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dupa ce am izbutit sa vad trailerul si primele 8 episoade din SGU, subscriu la parerea voastra!

Efecte tehnice deosebite nu, caractere de definit da, lalaiala da, actiune putina si previzibila, echipa are intotdeuana unul mai destept Dr.Rush in contradictie cu toti, venim acasa cu niste cristale,etc, insa au remediat partea ce li s-a reprosat in SG1 si SGA, cea sentimentala, dragoste mare la un pas de moarte! Bleah!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dap , intradevar... mai mult melodrama decar S.F. pana acuma , dar totusi : conceptul e superb !

 

Cu nava Anticilor "Destiny" fluierand prin univers , la cateva mii/milioane de galaxii departare de pamant.... si departandu-se din ce in ce mai tare , in "the unknown" e misto ! :) Iar scutul navei e "rau" tare ! la fel si posibilitatea de a te plimba pe orice planeta cu "poarta" , din comfortul navei :( ! aaaa , si misterul destinatiei.... :flowers:

 

Plus faza cu pietrele alea prin care faci schimb de corpuri cu aia de pe pamant

:flowers:

 

Eu zic ca merita urmarit in continuare , pentru ca are potential iar episoadele vor deveni din ce in ce mai bune . Nu as putea crede ca fanii americani , nu au observat ce am observat si noi... si mai mult ca nu au comentat nimic in legatura cu asta . Probabil ca in viitoarele episoade va mai fi redus din telenovelism !

 

Si apropo , pentru cine e interesat , serialul il gasiti si pe YOUTUBE in varianta HD , chiar... si updatat la episod ! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
totusi : conceptul e superb !

Cu nava Anticilor "Destiny" fluierand prin univers , la cateva mii/milioane de galaxii departare de pamant.... si departandu-se din ce in ce mai tare , in "the unknown" e misto ! Iar scutul navei e "rau" tare ! la fel si posibilitatea de a te plimba pe orice planeta cu "poarta" , din comfortul navei ! aaaa , si misterul destinatiei....

 

Plus faza cu pietrele alea prin care faci schimb de corpuri cu aia de pe pamant

Eu zic ca merita urmarit in continuare

Toate cele ce ai insirat mai sus au vazut fanii timp de 10 sezoane in SG1 si 5 sezoane in Stargate Atlantis.Suntem satui numai de pietre de comunicare,calatorit pe planete cu "poarta" de pe nave sa nu,calatorii intergalactice,misterele fiecarei destinatii....astea au fost rumegate si regurgitate si iara rumegte in celelalte serii.Unde mai pui ca noua serie e o corcitura stranie intre stil Stargate si Startrek Voyager. :flowers:

 

Noi asteptam ceva fresh,revolutionar,original.Nu am chef sa mai vad inca 10 sezoane de stargate exact in stilul SG1 cu diferenta ca acum sunt pe o nava si nu la SGC.

Ar fi fost mult mai interesant daca Destiny ar fi fost construita sa calatoreasca in universuri paralele sau alte dimensiuni.Atunci am fi avut un show!

Editat de Nahreen

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din SGU sez.1, au aparut si episoadele 9=Life si 10=Justice!

Editat de BigDefender

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×