Sari la conținut
Forum Roportal
marinaru

Stargate Universe

Postări Recomandate

Cam praf. Episoadele de pana acum au fost o lalaiala cumplita...se mai uita cineva ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Un fel de Battlestar Galactica, Star Trek Voyager...si nimic in acelasi timp.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Un fel de Battlestar Galactica, Star Trek Voyager...si nimic in acelasi timp.

Exact asta gandeam si eu.Am sperat sa nu se transforme in ST Voyager.Si asta nu pentru ca nu mi-a placut seria de la ST,dar Stargate e cu totul altceva.E aparte si trebuie sa ramana asa.

Deocamdata consider episoadele de pana acum o dezamagire cumplita.Primul episod a avut ceva drama si potential dar in rest,prea multa politica,inuendos si melodrama ieftina....telenovela in spatiu.

Ati observat si voi sau numai eu faptul ca 3/4 din fiecare episod e mai multa vorbaraie si focus pe caractere dacat actiune si plot development? Credeam ca gata au stabilit character background in primele episoade. :flowers:

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Da ai dreptate...chiar ca este ca o telenovela...cum comenteaza aia pe camerele zburatoare...eu pur si simplu ma plictisesc. Imi plac filmarile insa...se vede ca au ceva camere bune...Ma gandeam ca Atlantis devenise porcarie dar imi e teama ca asta o sa fie porcarie si mai mare...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Da ai dreptate...chiar ca este ca o telenovela...cum comenteaza aia pe camerele zburatoare...eu pur si simplu ma plictisesc. Imi plac filmarile insa...se vede ca au ceva camere bune...Ma gandeam ca Atlantis devenise porcarie dar imi e teama ca asta o sa fie porcarie si mai mare...

Mie Atlantis mi-a placut.Pacat ca le-a taiat macaroana dupa sezonul 5.Puteau sa mai continue,de exemplu sa-i aduca pe fashion-istii aia imbracati in haine de piele si platinati in cap,in galaxia noastra.Atunci ar fi fost si mai interesant.Un lucru tre sa admiri insa la wraith,or fi fost ei jumate gandaci da aveau gust la imbracat...aratau ca Madonna in turneul Blond Ambition :flowers: sau o versiune de pissed off elfi :)

Ma intreb cine le croia lor parpalacurile alea de piele?

Editat de Naeema

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mie Atlantis mi-a placut.Pacat ca le-a taiat macaroana dupa sezonul 5.Puteau sa mai continue,de exemplu sa-i aduca pe fashion-istii aia imbracati in haine de piele si platinati in cap,in galaxia noastra.Atunci ar fi fost si mai interesant.Un lucru tre sa admiri insa la wraith,or fi fost ei jumate gandaci da aveau gust la imbracat...aratau ca Madonna in turneul Blond Ambition :flowers: sau o versiune de pissed off elfi :)

Ma intreb cine le croia lor parpalacurile alea de piele?

 

Da erau interesante costumele...macaroana le-a fost taiata pentru ca a scazut audienta...prea erau toti experti pe acolo si rezolvau totul la secunda...m-am cam saturat de rezolvarile astea la secunda...ce imi place la SU este ca pe acolo nu prea sunt experti ca pana acum...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu am vazut nici un episod, mai am de vazut din Stargate SG1. Sunt la inceputul seriei a 7 -a.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×