Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

Va pare rau ca veti muri ?!

Postări Recomandate

Nu cred ca exista cineva printre noi care sa nu iubeasca viata. Viata este un dar. Doar ca la un moment dat, trebuie sa trecem prin usa numita "moarte". Este doar un prag.

 

Esti sigura ca mai urmeaza ceva dupa moarte ?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu stiu daca imi pare rau, dar mi se intampla de multe ori sa o doresc, de multe ori e doar curiozitate, doar dorinta de a sti daca mai este ceva, ca si cum dupa ce as afla, m-as putea intoarece

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine spune ca nu-i pare rau minte,chiar daca voluntar sau nu.

Asa ziceam si eu, ca sunt curajos ,ca o viata am si cu o moarte suntem datori cu toti.

Cand aripa mortii doar a starnit asa un vanticel pe langa mine,o data intr-o ocazie si nu este mult de atunci,nu stiu sa fi fost mai speriat si mai panicat in viata mea.

 

Culmea este ca doua lucruri ma suparau mai tare:

1 Am trait prea putin din ce mi-as fi dorit sa traiesc.

2Aoleo ce fac, adica ce face ea,ca ramane nevasta-mea cu toate datoriile pe cap.

mie nu imi pare rau delok sincer va spun

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi se pare perfect normal ca si cei care iubesc viata sa se gandeasca in continuare si la moarte. Nasterea, viata si moartea sunt toate procese naturale care pur si simplu se intampla. Nu imi este frica de moarte deoarece nu gasesc niciun motiv pentru asta. E simplu ... mor si ceva se intampla dupa aia cu mine, poate datorita unor parti din mine sunt mai constienta ca este ceva dupa acel punct ...

Este perfect normal sa iti para rau ca ai murit, dar si sa iti para bine. Acea parere de rau este resimtitia din cauza ca: "Amintirea cea mai dureroasa este cea a viitorului".

La faza cu "Gara", poate intr-un fel sau altul este adevarata, cel putin poate in cazul meu :x . Poate un prieten de al meu avea dreptate cand imi spunea ca sunt prea incapatanata sa mor. Teoretic eu ar fi trebuit sa fiu moarta de aproximativ 1 an, dupa spusele doctorilor. Acum 14 luni am fost diagnosticata cu cancer la rinichi si mi-u spus ca nu am sa mai traiesc mai mult de 2 luni, dar sunt inca aici si inca nu fac nici un fel de tratament, dar am aflat de ieri ca este in remisie :o:

 

Imi place sa traiesc deoarece fiecare clipa e o reusita.

Desi toti am inceput sa murim din momentul in care ne-am nascut, fiecare zi este o batalie castigata ... ganditiva si voi un pic ... numeni nu stie exact cand vom murii deci poate ca timpul nostru s-a scurs si noi nu stia asta asa ca inca traim.

 

Viata e facuta ca sa aduni experiente si tot ceea ce ne face placere ... singurul pacat este cel de a lua o viata, cel putin in ideologia mea " pagana" sau "atee" deoarece nu cred in Dumnezeu sau in Biblie ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sincer nu stiu....daca mi-ar parea rau sau bine....poate ca uneori mi-ar parea rau....daca as muri inainte de 80 ani....pt ca nu as reusi sa realizez tot ceea ce imi doresc in viata....pe de alta parte mi-ar parea bine....daca as stii ca urmeaza o viata materiala mult mai buna si usoara......dupa putina buhaiala prin astralul planetar.....:jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar parea rau pt. ca in fond, viata este frumoasa si merita sa te bucuri din plin de ea, chiar daca cateodata mai primesti si palme din partea ei.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×