Sari la conținut
Forum Roportal
ieri

Va pare rau ca veti muri ?!

Postări Recomandate

Nu am stiut unde sa-l deschid.

 

Ma asteptam sa raspunzi facand legatura intre moarte, preot, rugaciuni si predici si crucea lui Isus care se pune la capul celor morti!

 

Semn ca Isus "printul intunericului" ne invinge pe toti ...totul este sa nu i te si vinzi ...ptr ca acest print recunoaste ca el este stapanul Mortii si stapanul cheilor iadului ...deci motive ca acest eveniment sa fie privit si din p de v religios... dar nu te mai gandi la din astea ca esti departe de ele si prea tanara ca sa le poti intelege corect. Deci traiesteti bfrumos viata ...toti dar absolut toti se bucura de ea ...desi sunt momente cand simti altfel ...dar faptul ca viata este bunul cel mai de pret il poti constata prin prisma faptului ca cel mai puternic instinct este cel de SUPRAVIETUIRE!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma intreb daca o exista si un print al luminii, daca al intunericului a fost identificat in persoana lui Isus , si cine o fi el?! :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma asteptam sa raspunzi facand legatura intre moarte, preot, rugaciuni si predici si crucea lui Isus care se pune la capul celor morti!

 

Semn ca Isus "printul intunericului" ne invinge pe toti ...totul este sa nu i te si vinzi ...ptr ca acest print recunoaste ca el este stapanul Mortii si stapanul cheilor iadului ...deci motive ca acest eveniment sa fie privit si din p de v religios... dar nu te mai gandi la din astea ca esti departe de ele si prea tanara ca sa le poti intelege corect. Deci traiesteti bfrumos viata ...toti dar absolut toti se bucura de ea ...desi sunt momente cand simti altfel ...dar faptul ca viata este bunul cel mai de pret il poti constata prin prisma faptului ca cel mai puternic instinct este cel de SUPRAVIETUIRE!

 

Hai mai Sika ,ce naiba. Faci ce faci si bagi textul cu Iisus aka Lucifer.Pe cati crezi ca ai convins?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma intreb daca o exista si un print al luminii, daca al intunericului a fost identificat in persoana lui Isus , si cine o fi el?! :jester:

 

Lucifer :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ma intreb daca o exista si un print al luminii, daca al intunericului a fost identificat in persoana lui Isus , si cine o fi el?! :jester:

 

Chiar asa. Asta mi-a placut mult.Daca ar fi fost al meu gandul m-as fi felicitat.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine spune ca nu-i pare rau minte,chiar daca voluntar sau nu.

Ce sigur esti pe tine.

Nu cred ca in subiectul asta este vorba despre curaj, ci de intelegere.

 

Cu cat intelegi ca esti aici pentru un timp limitat in care trebuie sa faci ceva, o sa fie mult mai usor. :jester:

 

Nu, nu imi pare rau.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca alegeti sa credeti in moarte , moartea fara indoiala va exista si va fi permanent pe langa voi. Daca alegeti sa credeti in viata, viata va fi prezenta in absolut tot ceea ce va defineste..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
oare de ce nu se poate trai vesnic? pentru a avea mai mult loc pe pamant?

 

Asta ar fi o logica foarte buna.Unde am incapea toti daca doar ne nastem si nimeni nu moare? Si se mai pune si problema resurselor :jester:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×